Tuli siellä muutama vuosi asuttua 1990-luvun lopulla,ja silloin kyllä oli valkoisen vaarallista liikkua siellä yöaikaan. Siinä oli se yksi mamujen ravintola jossa tuli välillä käytyä,siinä ulkopuolella joutui moni asiakas mamujengin pahoinpitelemäksi. Itse jouduin ryöstetyksi ja pahoinpidellyksi kerran,ilmeisesti muslimijengin taholta. Kävin poliisille tekemässä ilmoituksen vaikka ei se mitään hyödyttänyt,mutta konstaapeli sanoi että tummat aiheuttavat valtavasti ongelmia alueella.
Sitten asuin vielä kolmisen vuotta radan toisella puolella Visätrassa,siellä oli rauhallista mutta eipä ollut paljon muslimeitakaan. Tämän jälkeen muutin Helsinkiin ja nyt olen juuri 10v.asunut eräässä tavallisessa lähiössä,eikä ikinä ole mitään ongelmia ollut. Yölläkin on turvallista liikkua jopa yksinäisten naisten. Kaapunaisia on täälläkin jonkun verran,mutta mitään mamujengiä ei ole ja tuskin tuleekaan. Suomalaiset eivät tunnu tänne tummia haluavan.
ps.muslimi "Seijaah", ei kannata tulla sitä propagandaasi toitottamaan.
Onko flemppa eli Flemingsberg vielä turvaton paikka?
9
3169
Vastaukset
- huddingebo
Enpä oo Flempassa öisin koskaan liikkunut mutta päivisin siellä ainakin on todella rauhallista. Tai että ei peljätä tarvitse, ihmisiä kyllä riittää kun karolinska siinä vieressä. Ostarin alue siisti ja ei ainakaan muistaakseni mitänä pahempia ravintoloitakaan siinä ole, korjatkaa jos olen väärässä.
- ........
Joo ei päiväsaikaan flempassa ole mitään hätää,yöaika on sitten toinen juttu.
Ja eihän karolinska ole flempan vieressä,vaan Huddinge sjukhus. - siellä töissä
........ kirjoitti:
Joo ei päiväsaikaan flempassa ole mitään hätää,yöaika on sitten toinen juttu.
Ja eihän karolinska ole flempan vieressä,vaan Huddinge sjukhus.Kyllä se vaan on nykyään Karolinska,on jo ollut useamman vuoden joten voi tehdä pienen kävelylenkin päiväsaikaan niin on ajan tasalla!
""Karolinska Universitetssjukhuset, Huddinge
Hälsovägen, Flemingsberg""
http://www.karolinska.se/OM/Hitta-hit/- Getto jj
Flemppa on getto!
- aika hyvin
Joo niin on,kerran eräs taksikuski kieltäytyi ajamasta sinne mamujen pelossa,ja kuski oli itse mamu.
- uusiasääntöjataas
aika hyvin kirjoitti:
Joo niin on,kerran eräs taksikuski kieltäytyi ajamasta sinne mamujen pelossa,ja kuski oli itse mamu.
Luultavasti tämä sun mamutaxikuski sattui olee velkaa tavalla tai toisella Flempan tyypeille.
Tukholman taxikuskit valehtelee jatkuvasti.
Minulle kerottiin, että Ruotsissa ei saa alkoholia saa olla autoissa ylipäänsä.
Ei siis edes tavaratilassa sinetin alla - uusiasääntöjataas
uusiasääntöjataas kirjoitti:
Luultavasti tämä sun mamutaxikuski sattui olee velkaa tavalla tai toisella Flempan tyypeille.
Tukholman taxikuskit valehtelee jatkuvasti.
Minulle kerottiin, että Ruotsissa ei saa alkoholia saa olla autoissa ylipäänsä.
Ei siis edes tavaratilassa sinetin allaSama juttu yksityisautoilla ja takseilla
Väitti tämä herra
- Anonyymi
Flempassa samat kun kaikkialla Tukholmassa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1553901Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,913306SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.892687Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2782510Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a392266Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv1051938- 421029
- 95998
- 53889
Haapaveille jotain uutta!
Huoltoasema Haapavein keskustaan tulossa. Semmoista Jeppasissa jaappasevat.16830