Miksi Palestiinalaiset anta Hamasin

Miksi Palestiinalaiset anta Hamasin aiheuttaa tuhoa heille itselleen
26115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Hulluja kun ovat

Äänestä

Kuullu muslimien puuttuneen niiden ääliöelukoiden touhuihin ?

Kun ne ääliöt ruikkii niitä pommejaan Israeliin, niin sitten piiloutuvat akkojen hameitten alle, ja taas alakaa hirveä rääkyminen, kun saavat joka kerta selkäänsä :))

Äänestä
  • Muutaman surkean pommin tähden juutalaiset tappavat naisia ja lapsia!

    Äänestä

  • Ple! kirjoitti:

    Muutaman surkean pommin tähden juutalaiset tappavat naisia ja lapsia!

    Mikset sanonut tuhansien rakettien ampumisen takia ?

    Jos Israel ei pystyisi ampumaan niitä raketteja alas, ne olisi jo tappaneet Iraelissa, vaikka kuinka paljon !

    ja sinunko mielestä ei Israelilla ole oikeutta puolustautua, ja tuhota niitä muslimirottien pesiä !!!

    RAUHA TULEE VASTA SITTEN, kun siellä ole enää ainuttakaan muslimia, on vain ihmeellinen rauha ja hiljaisuus !!!

    Äänestä

  • Ple! kirjoitti:

    Muutaman surkean pommin tähden juutalaiset tappavat naisia ja lapsia!

    Antaiskohan Venäjä ruikkia muutaman surkean pommin Pietariin ilman vastatoimia?

    Äänestä

  • mitäs luulisit kirjoitti:

    Antaiskohan Venäjä ruikkia muutaman surkean pommin Pietariin ilman vastatoimia?

    Eivät antaneet, sillä silloin kun suomalaiset ampuivat kuuluisat manilan laukaukset venäjäle lähti venäläiset tuomaan demokratiaa suomeen, kuolihan siinä suomalaisia mutta so what, kaikki hyvän tähden.

    Äänestä

  • Ple! kirjoitti:

    Muutaman surkean pommin tähden juutalaiset tappavat naisia ja lapsia!

    > Muutaman surkean pommin tähden ...

    Haluaisitko taloosi hamasin M-302:n (144 kg:n räjähdekuorma)?
    Ei riitä? Entä se 5,8-metrinen, 170 kg räjähteitä?

    Äänestä

Hamas on alueella valtaa pitävä jengi. He harjoittavat omaa oikeuttaa siellä. He eivät edusta palestiinalaisia laajemmin. Suurin osa ihmisistä haluaisi elää normaalia elämää. Nytkin sieltä lähtee monet fiksummat nuoret opiskelun ja työn perässä pois. Mutta minkäs tekevät köyhät perheelliset? Toivovat vaan, että hamasin heput tekisivät yhteiskuntansa eteen jotain rakentavaa ja hyödyllistä rakettien ampumisen sijaan.

Äänestä
  • Onko juutalaisjätteelle mitään ympäristöystävällistä loppusijoituspaikkaa tässä maailmassa? Kuu...Mars?

    Äänestä

Ei ole olemassa mitään Palestiinalaisia. Palestiina nimi on keksitty Euroopan kabineteissa. Ne ovat Jordanialaisia ja ne kuuluvat Jordaniaan. Ei Israelin alueelle.

Äänestä
  • Sitten se on jordanian alue eikä israelin.

    Äänestä

  • Ei ole olemassa mitään israelilaisia. israeö nimi on keksitty Euroopan kabineteissa. Ne ovat kasaareja ja ne kuuluvat Aasiaan. Ei Isr

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    Sitten se on jordanian alue eikä israelin.

    Gaza oli Egyptillä. Israel olisi palauttanut, Egypti ei halunnut ottaa,
    Länsiranta kuului Jordaniaan joka ei enää halunnut sitä riesakseen

    Äänestä

On siellä ihmisiä jotka ovat Isralin ystäviä, ja haluaisivat olla Isralin hallinnon alla, mutta se on kurkku poikki jos sen ääneen sanoo! Minä tiedän eräs nuri mustiinpukeutunut musliminainen sen sanoi ohikulkiessaan kuisakasi tuon asian ja pakeni ihmisvilinään!

Äänestä
  • > On siellä ihmisiä jotka ovat Isralin ystäviä, ja haluaisivat olla Isralin
    > hallinnon alla, mutta se on kurkku poikki jos sen ääneen sanoo!

    Pari viikkoa sitten joku gazalainen rauhanaktivisti kertoi ulkomaiselle reportterille toivovansa Israelin miehittävän Gazan

    Oletteko huomanneet hamasin vastustuksen siinä miten paljon puhelimitse kertovat Israelille hamaspomojen likkumisista? Kolme hamaspomoa meni vastikään yhdellä iskulla.

    Huomasitteko miten tien päällä autolla tai moottoripyörällä ajaessaan ovat terroristipomot saaneet IAF:n osumia?

    Äänestä

Hamas on se saatana, jos sellainen on. Se tuhoaa kaiken ja pilaa palestiinalaisten maineen.

Äänestä
  • Aivan oikein

    Äänestä

Palestiinalaiset = Hamas

"Palestiinalaiset" kirjoitetaan muuten pienellä alkukirjaimella.

Äänestä

Hamas on se p p p

Äänestä

kannattavat Hamasia.

Ja saavatkin siis kuolla.

Äänestä
  • Samoin kun koko sukusi.

    Äänestä

  • Aivan oikein kuolla

    Äänestä

Natsisaksa valitsi Hitlerin.
Egypti valitsi sharialaki-Mursin
Gaza valitsi hamasin

Äänestä
  • > Egypti valitsi sharialaki-Mursin

    Gazassa EI voi osoittaa mieltään. Ilman että teloituspartio tulee paikalle.

    Egyptissä kansa tympääntyi sharialain pystyttämiseen.
    Lähtivät kaduille vaatimaan armeijaa syrjäyttämään Mursin.

    Armeija ennen toimiin ryhtymistä painokkaasti kysyi, halutaanko tosiaan Mursi pois. Kansa vastasi painokkaasti, että halutaan. Onneksi

    Äänestä

"Jeffrey Goldbergin mielestä vastaus kysymykseen saattaakin olla, että "Hamas yrittää saada Israelia tappamaan niin monta palestiinalaista kuin mahdollista"

Hamas on Israelin perustama aseistama ja rahoittama terroristijärjestö jonka pääasiallinen tarkoitus on rauhanprossin ja palestiinalaisten itsenäistymispyrkimysten sabotoiminen lisäksi tekosyyn antaminen palestiinalaisten murhaamiselle.

Kun moSSad suurella rahalla aseistaa ja kouluttaa hamasin tyyppisen organisaation hallitsemaan Gazaa, niin vaikea siinä on muiden palestiinalaisten alkaa kivillä asiaa vastustamaan.

Lisäksi zionisteilla on käytössään ylivoimainen propagandakoneisto, joka levittää väärää tietoa, niin Gazassa, kuin täällä Suomessakin.

Jo se pieni yksityiskohta, että moSSad on sallinut hamasin taistelijoille lapsineitsyet jo maanpäällä, todistaa moSSadin yhä hallitsevan hamasin toimintaa.

Äänestä

Gazassa saatin tehdyksi kysely ja 63 prosenttia VASTUSTI hamasia.
Ulkomaista reporttia kyydinneen taksin kuskin mielestä 100 prosenttia.

Pakestiinalaiset eivät ole yksi-yhteen sama kuin hamas

Neljäkymmentätuhatta gazalaista muinoin tienasi leipänsä Israelissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Piiki3 kirjoitti:

Miksi Palestiinalaiset anta Hamasin aiheuttaa tuhoa heille itselleen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu