Huhtikuussa vaihdoin uuteen Magentikseen. Tosi hyvä. Aiemmin ollut premium luokan autoja, Vectra, Mondeo, Avensis. Kia pesee moiset mennen tullen.
Kia Magentis
magentis 14
13203
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Unohdin mainita että Kia on ehkä Daciaa parempi, nuo aiemmin omistamani autot ovat moninkertaisesti Kiaa parempia ja laadukkaampia. Olin juuri tullut Kian tärisevästä kyydistä joten edellinen kirjoitukseni oli puutaheinää.
Taidat täristä ihan muista syistä,kuten kirjoittelustasikin voi havaita. Liity johonkin hoitoryhmään täältä mieluummin häiritsemästä.... !!!
Älä ihmeessä, kerro nyt mistä sait uuden magentiksen ostettua.
Delta-auto niitä myy. Suosittelen.
Eipä ole myyty tota enää moneen vuoteen uutena.mitä järkeä näin tyhmissä jutuissa.
Herätykselle. Päivitä tietosi tai ole hyvä ihminen hiljaa.
Eipä tuota magentista ainekaan kia.com sivulta löydy.eli myydäänkö sitä muka Suomessa uutena?
Unohtakaa jo hyvät ihmiset tämä typerä keskustelu,mallihan on jo vanhentunut,eikä sitä ole enää täältä uutena saatavissa,Optima on korvannut tulollaan sen aikoinaan. En ymmärrä miksi näin tyhmä keskustelu on edes aloitettu,haaskaatte aikaanne täällä vaan. Kai tästä joku saa kiksejä varmaankin sitten .....!!!
Jo kolmas kia. En ymmärrä sinua kun klo 01:42 notkut täällä ja valitat ajan haaskaamisesta. Oletko ollut liikaa auringossa.
Jätä ajatteleminen niille joilla on vehkeet sitä varten,älä vaivaa pientä päätäsi asioilla jotka ei sinulle avaudu. Aurinko saattaisi muuten tehdä hyvää Sinullekin ....!!!
Kehitä hengellisiä ominaisuuksiasi. Usko, toivo, rakkaus, hyvyys. Sopisivat sinullekin. Lue raamattua öisin, sen sijaan että hukkaat aikaasi moisiin kommentteihin. Vältä edelleen aurinkoa.
Yritetään ymmärtää Kianomistajat on yksinkertaista väkeä.
Nimim jo kolma kia. Ajattelet siis vehkeelläsi. Se kyllä paistaa läpi viesteissäsi. Vilpitön olet, kun avoimesti myönnät ajatustesi lähteen.