Eli n. Kk sitten baarissa tapasin miehen jolla kuulin jälkeenpäin olevan hiv. Emme tehneet muuta kuin suutelimme. Tietenkin vahvan humalan takia en ihan kaikkea tarkkaan muista, mutta minulla oli käsivarressa haava jonka samaisena iltana olin saanut. Mutta siis suudellessa hiv ei tartu, ainakin näin olen kuullut? Minua huolestuttaa se haava, että jos mies olisi hoitanut haavan kuntoon niin voiko minulle tarttua hänen hiv, vaikka hän vain paperilla pyyhki haavan?
pari kysymystä hiv:sta
jetsu
1
145
Vastaukset
- nnnn34
Käypä lukemassa HIV-tukikeskuksen sivuilta kysymyksiä ja vastauksia.saat huomattavasti parempaa informaatiota kuin täältä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä851742Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721615Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901399Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1711321- 57915
- 48891
- 66884
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66883Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40871Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838