Tuntuu olevan kiven alla paikat vuokrata kuomukärryä Mikkelistä. Kaksi paikka olen netistä löytänyt ja nekin sikahintaisia. 50e päivä on silkkaa ryöstöä.
Olisiko vinkkejä?
Olisiko vinkkejä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Että ilmatteeks pitäis saada, että kelpais?
Taitaa vaan olla niin, ettei niitä vuokraajia täällä liikaa ole.
Joten ota tai jätä.
Mannerheimintien st1 asemalta. Marraskuussa kuomukärry muistaakseni 27e mut tuntimäärää en muista miten pitkään sillä hinnalla. Tehtiin kuitenkin pojan muutto että muutaman tunnin se meillä oli käytössä. Avokärry oli edellisen kerran ja se oli vielä halvempi ja leveämpi.
Veikko Kauppinen jos kuka tuntee peräkärryt. Vuokra päivälle 20 e. Ei paha, vai mitä!
Itekki olen todella tyytyväinen. Suosittelen jos halpaa peräkärryä päiväksi!
Kumma mies tuo Veikko,jos maksaa vielä alvit ja muut verot tuosta 20e kärryvuokrasta..
Jos kuvitellaan että kärri maksaa 1000e,niin noilla hankkeilla ei tule ikinä maksamaan kärry itseänsä' pois.Tätä voi jokainen itse miettiä,kun pitäisi kärry ilmaiseksi saada...
Jos kärryvuokraus ei ole ainut tulonlähde niin se on vain hyvää palvelua vuokrata halvemmalla. Paremmin 20 e:n kärryvuokralla kuolettaa ostohinnan kuin 50 e:n jos vuokraajia halvemmalla hinnalla on kymmenen kertaa enemmän.
Ahneella ei ole nätti loppu :)
Mutta, mietippäs missä kunnossa kärry on,jos toinen on lainannnut samaan rahaan yli puolet vähemmän..Kun tahtoo olla kuluvia osia,renkaat yms..
Ja yleensä mitä enemmän käyttäjiä,niin vahinkoja ja pikku ruttuja on enemmän..
Eli kannattaa ostaa oma kärry ja koittaa,antaa vaikka 10e/pvä vuokralle ja vuokraajia riittää,ja vuoden kuluttua katsoa mitä kärrystä on jäljellä.
Kaverilla liiketoiminnan perusteet hallinnassa. Onnea matkaan!
Kerran lainasin halavalla mut sain palkaks takavalot korjata enkä enää jaksa lainailla. Ostakaa oma ja maksakaa korjaukset ite!
Aina näitä valittajia riittää...
Ekotorilta saa kympillä tai kahella
Veikko Kauppiselta saa myös 20 e VIIKOKS! ERIKOISTARJOUS!
Mistäs tähän veikkoon saa yhteyden? 20e on hinta, jonka maksan mielelläni.
Ei tota veikkoa ole oikeasti olemassa..vedättävät vain.
Aivan. Suomi24...ihmissaastan likakaivo.
Homo-Veke aka Veikko Kauppinen on aivan varmasti olemassa. Hän kuitenkaan tuskin vuokrailee peräkärrejä, sillä mitä nyt muistelen vajaan parinkymmenen vuoden takaisia tapahtumia, niin homo-Veke oli aina naisvuoren uimahallissa ja sukulaislapsilta olen kuullut, että sillä ei oo enää asiaa naisvuoren uimahalliin.
Henkilö kuitenkin on täysin todellinen. Muistan lapsuudestani sellaisen hetken, kun olimme kaverini kanssa uikin saunassa ja samaan aikaan saunassa oli ihan normimeinigin mukaan myös homo-Veke. Kaveri kysyi siltä, että tykkääkö se oikeesti miehistä, niin se vastas, että kyllä hän tykkää pikkupojista ja tytöistäkin. Omituinen hetki, jota en unohda koskaan.
Turha teidän kenenkään on miettiä, että onko homo-Veke aka Veikko Kauppinen oikeasti olemassa, sillä hän on täysin todellinen ja legendaarinen mikkeliläinen.
Mikkelin lentokentällä on näköjään peräkärryjä vuokrattavana.
Veikko Kauppista suosittelen! 25 e SYYSTARJOUS!
minnäkkki suosssiitella veikko. minä saada hyvä pizza kärry.
http://vuokraamuuli.com/vuokrauksesta/hinnasto
Vuorokausi 35 €
Viikonloppu 60 €
Viikko 130 €
Tätä suosittelen. Maksaa verot!
Ja ennenkaikkea opastaa vaunun käytön, jolloin yh-vajakit eivät ole pölvänöimässä tienpäällä muiden riesana!
Veikko Kauppinen on halvempi ja parempi:
15 e vuorokausi
30 e viikonloppu
60 e viikko
JOULUNALUS TARJOUS!!
Veikko parempi!
Lentokentältä löytyy, ihan uusia vielä ja näytti olevan asiallisia malleja. Vielä testaamatta, mutta opastivat varaamaan sivulta Vuokravaunut.fi. Tuli myytyä oma pois, ei löydy nääs kerrostalosta enää parkkitilaa.
Oon mökkiläenen ja sohvan raato kaupasta ostettunna oesko päivänhintaa 2007
Vielläkö löytyy jostain vuokra kärrejä huomiselle ennen klo:10 aamua. Pari tuntia ja se on siinä.
Voi hyvä mies, pane googleen hakusana ja mikkeli, kyllä lähtee.