Saatana kun tekee mieli

Vasta 3päivää polttamatta noin 4 vuoden putken jälkeen, onko vinkkejä miten saan tän mun helvetin tuskallisen olon pois muutakun sortumalla, oon käyny lenkillä ja pyöräilemässä ja kehitellyt itselleni tekemistä ei vaan auta joten jos on jotain konsteja niin tänne vain!
358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itse onnistuin Nikoretella 2mg. Minusta ne vei pahimman piikin pois. En pystynyt syömään niitä kuin viikon, kun oli vatsaoireita. Meni noin 3 kpl pv. Sitten siirryin AirWaves purukumiin. Se on vähän vakevämpää kuin jenkki ja toimi hienosti! Söin niitä noin kolme kuukautta, sitten lopetin. Minulla kesti Bonus sätkätoppa kaksi päivää, eli melkoinen korsteeni olin. Nyt ollut 7kk ilman sätkiä ja positiivisimmalta tuntuu liikunta. Vielä viime vuonna ei olisi uskonut, että teen nyt urheilusuorituksia! Ei vaan ollut silloin tarvittavaa kuntoa, nyt on! Kyllä tämä kannattaa, eli AP vain etsimään keinot millä ajatukset saa pois tupakista. Nikorettea ei kannata jatkaa tosiaankaan kauemmin kuin että saa pahimman piikin pois.

Äänestä

Suosittelen kirjaa Stumppaa tähän, Allen Carr.

Sen kun lukee ajatuksella niin tajuaa nikotiiniriippuvuuden mekanismin. Ei syytteitä eikä syyllistämistä vain asiaa. Itselläni tämä on toiminut lopetuksen suhteen.

Äänestä

Kokeileppa sähkötupakkaa, suosittelen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Savuton 3pv kirjoitti:

Vasta 3päivää polttamatta noin 4 vuoden putken jälkeen, onko vinkkejä miten saan tän mun helvetin tuskallisen olon pois muutakun sortumalla, oon käyny lenkillä ja pyöräilemässä ja kehitellyt itselleni tekemistä ei vaan auta joten jos on jotain konsteja niin tänne vain!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu