Paikkakunnalla tapahtunu ikäviä??

Mediassa et joku 68 vuotias henkilö olis kuollu ja varastettu vainajan aseitakin.harmi ku näitä sattuu liian usein. malttia ny. palvellaan maamme presidenttiä ja rouvaa paremmin . ei hölmöillä. meillä on nyt hyvä pressa .paras yli 30 vuoteen .eikä oo kommari.
101268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kerokaa nyt hyvänen aika missä päin Sonkajärveä tuota ikävää on tapahtunut, olkoot sitten kysymykseessä vaikka minkäväriset porvariajatusmaailman omaavat piiat tahansa? Yleensä nuo piiat ja orjatyövoima luetaan kokoomuksen hegemoniassa alimpaan kastiin. Kotona hellan ja nyrkin välissä olevat piiat ovat tietoisesti alistuneet tuohon rooliinsa miestensä piikana ja alistettavana ja se on aivan eri juttu. Naiset alistuvat Suomessakin vaikka minkälaiseen piian rooliin, jos rahoillaan pullisteleva rikas mies sattuu kohdalle.

Onhan se valitettavaa se, että ikäihmiset kohtaavat Suomessa väkivaltaa ja ei nuo aseetkaan näytä auttavan. Mummoja tuupitaan lumeen ihan valtiovallan konsteillankin. Taannoinhan viisas valtiomies Paavo Lipponen varoitteli kokoomuksen ylivallasta sanomalla, että mummot ajetaan lumeen. Eihän mummot tuosta viisaudesta ottaneet oppia ja nyt mummot ja ukit ovat saaneet sitä, mitä ovat tilanneet. Kokoomus on ollut Suomessa hallitusvallassa yli kaksikymmentä vuotta lukuunottamatta Matti Vahasen I-hallitusta, jossa SDP oli toisena suurena puolueena.

Äänestä
  • Kokoomus on hyvä, vaikka tappoja sattuukin

    Äänestä

  • Sukevalla.

    Äänestä

Voi harmi .ei saa ketään mukiloida saati tappaa.

Äänestä
  • No eihän se oo ensimmäinen kerta ,sukevalla on kyseisiä murhia muitakin .Kaikista ei puhuta ,ollaan vaan kuin mitään ei olis tapahtunut.

    Äänestä

  • kuka oli tappaja.

    Äänestä

Pentu oli tuon murhatyön tekijä, tai isot pojat pistivät pennun hoitelemaan likaiset työt? Kenenkähän äidin kasvattama 15.vuotiaspentu oli kysymyksessä, liekkö ehtinyt edes rippikoulua käydä, kun murhasyyte painaa päälle? Kovin nuoret tänä päivänä otetaan rikollisjengien hoitoon, kun valtiovalta ei tarjoa nuorille sitä auttavaa kättä. Taisivat nuo koulusurmaajat olla vanhempia, kuin tämä Sukevan murhan tehnyt pentu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sinipiika. kirjoitti:

Mediassa et joku 68 vuotias henkilö olis kuollu ja varastettu vainajan aseitakin.harmi ku näitä sattuu liian usein. malttia ny. palvellaan maamme presidenttiä ja rouvaa paremmin . ei hölmöillä. meillä on nyt hyvä pressa .paras yli 30 vuoteen .eikä oo kommari.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu