zonealarm+

koneen saa käyntiin noin kymmenennellä yrityksellä (vie noin 45 min.). Zonealarm ja f-secure on paivitetty sopiviin versioihin ennen sp2 asennusta. Että hauskaa piisaa, voittehan kertoa jos olisi jotain vinkkejä. Kai pakko käyttää palautuspistettä, ja koittaa jotenkin erilaista asennusta.
3318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mikähän ZoneAlarmin versio toimii häiriöittä SP2:n kanssa? Itselläni on 5.1.033.000 ja Dr.Watson on kirjannut kolme virhettä em. palomuurista. Onko muita ilmaisia palomuureja olemassa, jotka toimisivat vaikeuksitta pävityksen kanssa?

Äänestä
  • Itselläni toimii kerion ilmaismuuri ihan kivasti sp2:n kanssa. tosin system security optio kannattaa vääntää pois päältä. Tai muuten kysytään joka ohjelman kohdalla saako tämä käynnistää jotain omaa aliohjelmaansa.

    Äänestä

  • "v.5.1 and higher" toimivat sp2 kanssa. Mutta minulla (tämän ketjun aloittaja) ainakin jokin tökkii. Tarkkaa versioita en muista, nyt töissä ei voi tarkastaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


f-secure+sp2 kirjoitti:

koneen saa käyntiin noin kymmenennellä yrityksellä (vie noin 45 min.). Zonealarm ja f-secure on paivitetty sopiviin versioihin ennen sp2 asennusta. Että hauskaa piisaa, voittehan kertoa jos olisi jotain vinkkejä. Kai pakko käyttää palautuspistettä, ja koittaa jotenkin erilaista asennusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu