koneen saa käyntiin noin kymmenennellä yrityksellä (vie noin 45 min.). Zonealarm ja f-secure on paivitetty sopiviin versioihin ennen sp2 asennusta. Että hauskaa piisaa, voittehan kertoa jos olisi jotain vinkkejä. Kai pakko käyttää palautuspistettä, ja koittaa jotenkin erilaista asennusta.
zonealarm+
f-secure+sp2
3318
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mikähän ZoneAlarmin versio toimii häiriöittä SP2:n kanssa? Itselläni on 5.1.033.000 ja Dr.Watson on kirjannut kolme virhettä em. palomuurista. Onko muita ilmaisia palomuureja olemassa, jotka toimisivat vaikeuksitta pävityksen kanssa?
Itselläni toimii kerion ilmaismuuri ihan kivasti sp2:n kanssa. tosin system security optio kannattaa vääntää pois päältä. Tai muuten kysytään joka ohjelman kohdalla saako tämä käynnistää jotain omaa aliohjelmaansa.
"v.5.1 and higher" toimivat sp2 kanssa. Mutta minulla (tämän ketjun aloittaja) ainakin jokin tökkii. Tarkkaa versioita en muista, nyt töissä ei voi tarkastaa.