125 kotarissa jotain vikaa?

exmopojonne

Kävin tänään kiesimässä mun kotarilla ja kulki aika lussusti. Meni ehk parhaimmillaa 80km/h. Sit olinki jo kotona nii avasin takarenkaan ja sielt löyty ilmaa, siis mitä vittua oikeesti?
Eli se jätkä joka myi tän moottoripyörän mulle ni vittu möi mulle ilmaa. Eiks siel renkaan sisäl pitäis olla jotain ainetta joka nostaa noit mun kotarin huippuja mut tonne oli joku homo laittanu ilmaa.

Kertokaa mulle mitä pitää tehä

8

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VaajaToukka

      Kokeile laittaa sinne typpeä kuten ratahommissa tehdään, ne ainakin kulkee melko lujasti. Tiedä sitten vaikuttaako huippuihin mitenkään ja on kuitenkin syytä muistaa kuinka pieni moottori on kyseessä. Johtuisiko lussuisuus siitä.??

    • patterit lopus

      Olisko siellä pitänyy olla durasel pupu pyörittämäs taka pyörää

    • HooMoolanen

      Jospa ostitkin Derbin, johon on rautalangalla kitosteltu Kotarin katesarja.. Wanne Be KTM virityksiä...

    • voivihhu

      Ei saatana, tyyppivika.. EIKAI NE INTIALAISET KASANNU SITÄ KÖTEMIÄ?

    • piritoimii

      Ootko kokeillu jo keltalinssisiä pirikiikareita päässä niillä vauhdin pitäisin nousta noin 420km/h ja vauhtisi tuntuu sairaan nopeelta myös liekki tarrat takarenkaassa saattaisiva antaa hieman lisää potkua.

    • KTM LEIPURI

      Vaihat siihe kuule pakoputken paukkulaakerit ja kampikammion kattovalon siniseks ni tulee lisää sitä tehoo.

    • VaajaToukka

      Saattaisi tullakin, mikäli kampikammion tilavuus muuttuisi, sen jo huomaa persdynollakin, vielä paljealueen muokkaus ja splitterin teko niin jo kannattaa alkaa hakemaan pakariin uusia muotoja. Vakio kanavilla vielä.

    • >.<

      Paineilmaa niissä pitää vaan olla. Ei sinne mitään nestettä pidä laittaa ^^
      Kyllä menee niin väärille ihmisille ne rahat nykyään...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      165
      6302
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      93
      2866
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      92
      1801
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      43
      1525
    5. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1236
    6. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      49
      1035
    7. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      12
      978
    8. Mitä tarkoitat

      ”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”
      Ikävä
      23
      958
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      75
      933
    10. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      922
    Aihe