Kävin tänään kiesimässä mun kotarilla ja kulki aika lussusti. Meni ehk parhaimmillaa 80km/h. Sit olinki jo kotona nii avasin takarenkaan ja sielt löyty ilmaa, siis mitä vittua oikeesti?
Eli se jätkä joka myi tän moottoripyörän mulle ni vittu möi mulle ilmaa. Eiks siel renkaan sisäl pitäis olla jotain ainetta joka nostaa noit mun kotarin huippuja mut tonne oli joku homo laittanu ilmaa.
Kertokaa mulle mitä pitää tehä
125 kotarissa jotain vikaa?
8
222
Vastaukset
- VaajaToukka
Kokeile laittaa sinne typpeä kuten ratahommissa tehdään, ne ainakin kulkee melko lujasti. Tiedä sitten vaikuttaako huippuihin mitenkään ja on kuitenkin syytä muistaa kuinka pieni moottori on kyseessä. Johtuisiko lussuisuus siitä.??
- patterit lopus
Olisko siellä pitänyy olla durasel pupu pyörittämäs taka pyörää
- HooMoolanen
Jospa ostitkin Derbin, johon on rautalangalla kitosteltu Kotarin katesarja.. Wanne Be KTM virityksiä...
- voivihhu
Ei saatana, tyyppivika.. EIKAI NE INTIALAISET KASANNU SITÄ KÖTEMIÄ?
- piritoimii
Ootko kokeillu jo keltalinssisiä pirikiikareita päässä niillä vauhdin pitäisin nousta noin 420km/h ja vauhtisi tuntuu sairaan nopeelta myös liekki tarrat takarenkaassa saattaisiva antaa hieman lisää potkua.
- KTM LEIPURI
Vaihat siihe kuule pakoputken paukkulaakerit ja kampikammion kattovalon siniseks ni tulee lisää sitä tehoo.
- VaajaToukka
Saattaisi tullakin, mikäli kampikammion tilavuus muuttuisi, sen jo huomaa persdynollakin, vielä paljealueen muokkaus ja splitterin teko niin jo kannattaa alkaa hakemaan pakariin uusia muotoja. Vakio kanavilla vielä.
- >.<
Paineilmaa niissä pitää vaan olla. Ei sinne mitään nestettä pidä laittaa ^^
Kyllä menee niin väärille ihmisille ne rahat nykyään...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1656302Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv932866Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?921801Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am431525Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91236- 491035
- 12978
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23958Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75933- 66922