Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

oikeastiko vain posliini tai kiitorata ok?

Olen parikymppinen nainen ja hairahduin miettimään miten sheivaisin illaksi jolloin luultavasti uuden kumppanin kanssa tiedossa seksiä ekaa kertaa.

Nyt sitten vaan ahdistaa kun olen selannut vartin verran nettikeskusteluja joissa on tullut selväksi että otsikossa mainitut mallit olisivat kaikkien miesten toivomia... Kuitenkin kaiken pois ajeleminen tuntuisi minusta niin oudolta- samoin kiitorata.

Olenkin vain siistinyt bikinirajat ja lyhentänyt karvojen pituutta saksilla, siispä rehellisiä mielipiteitä: Menetteleekö? Mulla tuli käsitys että tyyliin kaikilla on posliini, vaikkakaan en uimahalleissa hirveesti oo nähny että onko ihan todellisuudessa sitten en tiedä, kertokaa mulle ihmiset! Tulipa taas paineita ihmeellisestä asiasta...
10934
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eikös toi posliini ainakin ala oleen poissa muodista. Luonnollinen mutta siistitty mielestäni paras. Posliini altistaa vaan turhaan tulehduksille jne.

Äänestä

Ajele vaan aivan posliinix se on paras panopillu... ja äkkiä ne karvat kasvaa takasin sit aikaa taas miettiä mitä niille tekis..

Äänestä

No kyllä lähes kaikilla naisilla 18-30 v on posliini, ainakin mitä itse olen todennut.

Äänestä

´´hairahduin miettimään miten sheivaisin illaksi jolloin luultavasti uuden kumppanin kanssa tiedossa seksiä ekaa kertaa.´´

Ei tarvitse tehdä mitään muuta, kuin mitä tähänkin asti. Eli siisti bikiniraja ja tarvittaessa lyhentämistä saksilla.

Myöhemmin, suhteen edetessä voit sitten ajella enemmän.

Äänestä

Kiitorata tai siisti lyhyt kiila, minun mielestäni ne on varmat vaihtoehdot, ethän tiedä minkälainen maku sillä miehellä on. Jos hän pitää puskista, niin posliini on turnoff, jos taas poslareista niin pieni haituva ei vielä ällötä. Siivo ja tuoksuva niin etköhän onnistu.

Äänestä

Älä ajele, anna olla luonnollinen kaunis varoituskolmio. Ajeltu karvaton pimppa on ruma ja tuo vauvan mieleen. Ettekö naiset voisi olla luonnollisia, sellaisia kuin Luoja teidät loi? Nykyään ihmisiho ilman graffiteja ja muita töhryjä alkaa olla harvinaisuus. Samoin lävistykset ja silikonit tekevät minun silmissäni naisen vastenmieliseksi, joten Tapani Kansaa lainaten : "Tulkaa tytöt takaisin ja olkaa niinkuin ennenkin, olkaa niin kuin ootte vaan, me kaikki teitä kaivataan!"

Äänestä

Itse olen jokaista kumppania pyytänyt sheivaamaan täysin posliiniksi jollei ole jo ollut valmiiksi, koska se vaan miellyttää itseäni eniten :) useimmat ovat suostuneet ilomielin, mutten ole ketään pakottanut vasten tahtoaan kuitenkaan :) mutta siis mun mielipide on että täysin posliiniksi ajeltu pimppi on kaikkein kaunein :)

Äänestä

Ap., olet sen verran kuitenkin sheivaillut, ettei sinulla näyttäisi olevan iho-ongelmia ja karvanjuurten tulehdustaipumusta. Kaiken poistaminen tai kiitorata tuntuu sinusta vain oudolta, koska et ole siihen tottunut. Voi olla, että ajatukseni tulevat liian myöhään.

Kun tyttö antaa vittuansa pojalle, hän ei halua antaa sitä, mikä hänestä tuntuu perinteelliseltä, vaan sitä, mitä poika todennäköisesti haluaa. Vitunantaminen osoittaa mitä suurinta rakkautta ja hellyyttä. Voit riisuessasi sanoa että olet valmistautunut juuri HÄNTÄ varten. Myös tämän sanominen osoittaa, että haluat antaa hänelle parasta, mitä voit.

Edelliset neuvot ovat ristiriitaisia, et voi seurata kaikkia. Tärkeintä on kuitenkin se. että hän saa huomata, että olet laittanut vittusi häntä varten, koska rakastat häntä.

Useimmat pojat ilahtuvat, jos tyttö on laittanut vittunsa täysin paljaaksi, siis ilman kiitorataakin. Jos tulet tähän tulokseen, muutama kuvio, jota olen noudattanut vaimoni kanssa.

Alä sheivaa höylällä, vaan levitä vittukarvoihisi runsaasti VEET-voidetta. Kun olet odottanut viitisen minuuttia, karvat ovat pehmenneet, jolloin voit kaapia ne pois joko veitsen terällä tai voiteen mukana tulevalla lastalla. Sitten huuhdot vittusi perusteellisesti kylmällä vedellä ja sivelet lopuksi tilkalla parafiininiöljyä. Parin minuutin päästä pyyhi vielä liika öljy pois.

Tulos on ällistyttävän sileä ja pehmeä, suoraan sanoen hekumallisen IHANA. Luulen, että sinäkin pidät uudesta vitustasi niin paljon, ettet tahdo siitä enää luopua. Jatkossa voit antaa käsittelyn joskus myös ystäväsi tehtäväksi, jos hän haluaa.

Jos vastoin odotuksia ystäväsi ei pitäisikään sheivatusta, ei se haittaa mitään, sillä hän kuitenkin ensisijassa tietää, että olet huolitellut vittusi häntä varten. Jatkossa voitkin sitten antaa karvojen kasvaa hänen makunsa mukaan.

Toivotan teille suloisia ja herttaisia hetkiä!

Äänestä

Toisen henkilön miellyttämiseen ajatuksena karvojen poistoon en lähtisi vain omista lähtökohdista ja itseäni ajatellen mikä tuntuu hyvältä

Äänestä

Ehdottomasti posliini!

Meillä molemmat, kuten myös "leikkikaverimme" :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


gjehpgapfoäädpoj kirjoitti:

Olen parikymppinen nainen ja hairahduin miettimään miten sheivaisin illaksi jolloin luultavasti uuden kumppanin kanssa tiedossa seksiä ekaa kertaa.

Nyt sitten vaan ahdistaa kun olen selannut vartin verran nettikeskusteluja joissa on tullut selväksi että otsikossa mainitut mallit olisivat kaikkien miesten toivomia... Kuitenkin kaiken pois ajeleminen tuntuisi minusta niin oudolta- samoin kiitorata.

Olenkin vain siistinyt bikinirajat ja lyhentänyt karvojen pituutta saksilla, siispä rehellisiä mielipiteitä: Menetteleekö? Mulla tuli käsitys että tyyliin kaikilla on posliini, vaikkakaan en uimahalleissa hirveesti oo nähny että onko ihan todellisuudessa sitten en tiedä, kertokaa mulle ihmiset! Tulipa taas paineita ihmeellisestä asiasta...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu