Kun nainen meni kaupan infotiskille, saapuivat tiskille samaan aikaan koiran omistajat. Heille kerrottiin, että koiran kohtalosta oltiin huolissaan.
- Mies tokaisi, että kyllä se siellä pärjää ja lähti menemään.
Asiasta kirjoittanut nainen sanoi vielä koiranomistajanaiselle, että koiran kohtelu oli uskomatonta välinpitämättömyyttä sekä eläinrääkkäystä.
- Hän (nainen) sylkäisi, että koska en tunne heidän koiraa, en voi tietää, kärsiikö se, joten en saa puuttua. Sitten he lähtivät autollaan, ehkä seuraavan kaupan pihaan, nainen kirjoittaa.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288719284831.html?pos=ksk-trm-uutk-ospu
"Kyllä se siellä pärjää"
8
267
Vastaukset
- parempaan kotiin
Koira pois tuollaisilta.
- kauheeta
järkyttävää tekstiä. yöks
- lyhtynokat.
säälin eniten turkkirotuja sekä lyhytkuonoisia koirarotuja..
niinpäs. Valitettavasti lyhytkuonopiset rodut kärsii kuumudesta hengitystie vaikeuksia paljon enmmän kun vaikka sakemannit, itsellä on lyhtkuonoisita ja sakenmanneista (useammistakin kokemusta) Että on vertailukohtaa. Mutta nestettä koiralle ulos mukaan vaikka ei oma koira nestettä juokkaan niin aina voi tapahtua tilanne joku muu tarvii koiralleen vettä eikä itsellä ole vettä mukana, mutta sinun vetesi saatta pelastaa toisen koiran.
- Jaa !
Jaa miksiköhän ?
Vastuuton omistaja! Järkyttävää. Toivottavasti omistaja on tiedossa!! Myös poliisilla!!
Kakkaapaskaa tuollaiset. Rääkkääjän perusluonnetta ei kalliit hammasremontitkaan korjaa, kokeiltu on.
Väkivalta ei ole mikään keino selvittää elämässä asioita, eikä netissä kenenkään hengellä uhkailukaan. Minun todellinen ystäväni mikä aikoinaan harrasti karatea ja oikeassa elämässä mustanvyön omisti sai hätävarjelun liiottelusta tuomion kun iskut meni liian pitkälle, niin että toiselta ryöstäjältä mikä häntä yritti ryöstää lähti henki, tuomio ja seurasta erotus.
Muistan lapsena kun eräs nuori pilasi viinapullon takia elämänsä, oli iltapäivälehdissäkin kirjoitus, ystävineen tappoi kivellä soban takia ihmisen eduskuntatalon lähelle.
Ylempikin tapaus on ollut lehdissä
Kiitos vaan tunnen Kontaktilajissa MM- kultaa saanneen ihmisen mutta ei hän taidoillaan pullistele NETISSÄ eikä ihmisiä uhkaile eikä tee sitä netin ulkopuolellakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834453Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243208Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392884Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162675Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172529Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432467- 132354
Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132275MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142055Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281717