"Kyllä se siellä pärjää"

pärjääkö?

Kun nainen meni kaupan infotiskille, saapuivat tiskille samaan aikaan koiran omistajat. Heille kerrottiin, että koiran kohtalosta oltiin huolissaan.

- Mies tokaisi, että kyllä se siellä pärjää ja lähti menemään.
Asiasta kirjoittanut nainen sanoi vielä koiranomistajanaiselle, että koiran kohtelu oli uskomatonta välinpitämättömyyttä sekä eläinrääkkäystä.

- Hän (nainen) sylkäisi, että koska en tunne heidän koiraa, en voi tietää, kärsiikö se, joten en saa puuttua. Sitten he lähtivät autollaan, ehkä seuraavan kaupan pihaan, nainen kirjoittaa.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288719284831.html?pos=ksk-trm-uutk-ospu

8

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • parempaan kotiin

      Koira pois tuollaisilta.

    • kauheeta

      järkyttävää tekstiä. yöks

    • lyhtynokat.

      säälin eniten turkkirotuja sekä lyhytkuonoisia koirarotuja..

      • niinpäs. Valitettavasti lyhytkuonopiset rodut kärsii kuumudesta hengitystie vaikeuksia paljon enmmän kun vaikka sakemannit, itsellä on lyhtkuonoisita ja sakenmanneista (useammistakin kokemusta) Että on vertailukohtaa. Mutta nestettä koiralle ulos mukaan vaikka ei oma koira nestettä juokkaan niin aina voi tapahtua tilanne joku muu tarvii koiralleen vettä eikä itsellä ole vettä mukana, mutta sinun vetesi saatta pelastaa toisen koiran.


      • Jaa !

        Jaa miksiköhän ?


    • Vastuuton omistaja! Järkyttävää. Toivottavasti omistaja on tiedossa!! Myös poliisilla!!

    • Kakkaapaskaa tuollaiset. Rääkkääjän perusluonnetta ei kalliit hammasremontitkaan korjaa, kokeiltu on.

      • Väkivalta ei ole mikään keino selvittää elämässä asioita, eikä netissä kenenkään hengellä uhkailukaan. Minun todellinen ystäväni mikä aikoinaan harrasti karatea ja oikeassa elämässä mustanvyön omisti sai hätävarjelun liiottelusta tuomion kun iskut meni liian pitkälle, niin että toiselta ryöstäjältä mikä häntä yritti ryöstää lähti henki, tuomio ja seurasta erotus.

        Muistan lapsena kun eräs nuori pilasi viinapullon takia elämänsä, oli iltapäivälehdissäkin kirjoitus, ystävineen tappoi kivellä soban takia ihmisen eduskuntatalon lähelle.

        Ylempikin tapaus on ollut lehdissä

        Kiitos vaan tunnen Kontaktilajissa MM- kultaa saanneen ihmisen mutta ei hän taidoillaan pullistele NETISSÄ eikä ihmisiä uhkaile eikä tee sitä netin ulkopuolellakaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      94
      4145
    2. 66
      3403
    3. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3054
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2529
    5. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2336
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      199
      2105
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2051
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      41
      850
    9. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      52
      756
    10. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      70
      755
    Aihe