"Kyllä se siellä pärjää"

pärjääkö?

Kun nainen meni kaupan infotiskille, saapuivat tiskille samaan aikaan koiran omistajat. Heille kerrottiin, että koiran kohtalosta oltiin huolissaan.

- Mies tokaisi, että kyllä se siellä pärjää ja lähti menemään.
Asiasta kirjoittanut nainen sanoi vielä koiranomistajanaiselle, että koiran kohtelu oli uskomatonta välinpitämättömyyttä sekä eläinrääkkäystä.

- Hän (nainen) sylkäisi, että koska en tunne heidän koiraa, en voi tietää, kärsiikö se, joten en saa puuttua. Sitten he lähtivät autollaan, ehkä seuraavan kaupan pihaan, nainen kirjoittaa.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288719284831.html?pos=ksk-trm-uutk-ospu

8

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • parempaan kotiin

      Koira pois tuollaisilta.

    • kauheeta

      järkyttävää tekstiä. yöks

    • lyhtynokat.

      säälin eniten turkkirotuja sekä lyhytkuonoisia koirarotuja..

      • niinpäs. Valitettavasti lyhytkuonopiset rodut kärsii kuumudesta hengitystie vaikeuksia paljon enmmän kun vaikka sakemannit, itsellä on lyhtkuonoisita ja sakenmanneista (useammistakin kokemusta) Että on vertailukohtaa. Mutta nestettä koiralle ulos mukaan vaikka ei oma koira nestettä juokkaan niin aina voi tapahtua tilanne joku muu tarvii koiralleen vettä eikä itsellä ole vettä mukana, mutta sinun vetesi saatta pelastaa toisen koiran.


      • Jaa !

        Jaa miksiköhän ?


    • Vastuuton omistaja! Järkyttävää. Toivottavasti omistaja on tiedossa!! Myös poliisilla!!

    • Kakkaapaskaa tuollaiset. Rääkkääjän perusluonnetta ei kalliit hammasremontitkaan korjaa, kokeiltu on.

      • Väkivalta ei ole mikään keino selvittää elämässä asioita, eikä netissä kenenkään hengellä uhkailukaan. Minun todellinen ystäväni mikä aikoinaan harrasti karatea ja oikeassa elämässä mustanvyön omisti sai hätävarjelun liiottelusta tuomion kun iskut meni liian pitkälle, niin että toiselta ryöstäjältä mikä häntä yritti ryöstää lähti henki, tuomio ja seurasta erotus.

        Muistan lapsena kun eräs nuori pilasi viinapullon takia elämänsä, oli iltapäivälehdissäkin kirjoitus, ystävineen tappoi kivellä soban takia ihmisen eduskuntatalon lähelle.

        Ylempikin tapaus on ollut lehdissä

        Kiitos vaan tunnen Kontaktilajissa MM- kultaa saanneen ihmisen mutta ei hän taidoillaan pullistele NETISSÄ eikä ihmisiä uhkaile eikä tee sitä netin ulkopuolellakaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      103
      3943
    2. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      51
      2840
    3. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      114
      2649
    4. 24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä

      Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣
      Ikävä
      42
      2172
    5. Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi

      Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu
      Ikävä
      31
      1930
    6. Mulla tulee vaan niin

      Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et
      Ikävä
      29
      1763
    7. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      231
      1708
    8. Rakastan sua

      Tänäänkin, eilenkin, varmaan huomennakin..
      Ikävä
      27
      1602
    9. Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi

      Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?
      Ikävä
      85
      1549
    10. En tunne, en ymmärrä

      enkä muista 😱
      Ikävä
      22
      1398
    Aihe