Olen muutaman kerran tapaillut erästä naista. Hän haluaa edetä hitaasti eli käytännössä ei halua harrastaa seksiä yms. Sanoo pitävänsä minusta mutta ei halua pilata tätä orastavaa alkua. Hänellä on ollut aikaisemmin lähinnä seksiin perustuvia suhteita, joissa kaikissa hän on yhtäkkiä lopettanut yhteyden pidon, tunne tasolla ei ole ollut läsnä. Ensimmäisestä seurustelu suhteesta hyvin huonoja kokemuksia. Uskon hänen vilpittömästi pitävän minusta.
Itseäni voisi ehkä kutsua klassiseksi "kunnon mieheksi". Eli aikaisemmin ujo, josta sittemmin päässyt täysin yli. Melko kokematon naisten suhteen. En pelaa enkä voisi hyväksyä itseäni jos niin tekisin. Viimeisen vuoden aikana ja erityisesti nyt tilanne on kuitenkin sellainen että vientiä tuntuisi olevan enemmänkin.
Kysymykseni kuuluu että miten muilla on vastaavissa tilanteissa käynyt? Tämä nainen on aivan ihastuttava ja toivoisin todella että tästä tulisi jotakin. Mikään kiire seksin harrastamiseen ei ole mutta pelkään että jos jään liiaksi aikaa odottamaan että hän saa päänsä selvitettyä niin tulee taas joku renttu jonka kanssa hän hyppää hyvin nopeasti sänkyyn ja minä saan taas kuulla että ollaan vaan kavereita. Eli haluaisin kuulla miten vastaavat tilanteet on muilla edenneet/päättynyt.
Sen tiedän että niin kauan kuin tämä kyseinen asia on ajankohtainen niin muita naisia ei tule olemaan. Odottaa voin kauankin kunhan tulos on positiivinen mutta sitä en tulisi kestämään että tämä asia venyy ja venyy ja lopulta tulee joku toinen mies. Oikeastaan haluaisin siis kuulla että tämä voi päättyä hyvin, että odottaminen kannattaa mutta kertokaahan toki kaikkia kokemuksianne.
Ja lopuksi, nainen jos tunnistit itsesi niin älä suutu. Kysyin näistä asioista sinulta mutta et osannut vastata.
muilla kokemuksia?
8
1243
Vastaukset
- laura
Hei!kannattaa puhua asioista suoraan,tai voit kokeilla hienovaraista lähestymisyritystä,kertoa varovasti tunteistasi ja ottaa vaikka lähelle.vaikea on neuvoja antaa kun jokainen tapaus on omanlaisensa.Itsevarmuus on naisista seksikästä,eli jos et halua häntä toiselle menettää niin varmuutta peliin..
- mietiskelijä
Suoraan ollaan aika lailla jo puhuttu mutta painostukseen en haluaisi ryhtyä, eli siis ruveta jankkaamaan, siitä tuskin tulee mitään hyvää.Tämä "hidastaminen" tuli oikeastaan sen jälkeen kun olin hienovaraisesti viemässä juttua fyysisempään suuntaan mutta lopetin ajoissa koska hän ei lähtenyt siihen mukaan.
- done that
Kuvauksesi sopii muhun, ikävä kyllä. Jotkut meistä naisista vaan on sellaisia, kuten kuvailit... :(
vaikea neuvoa. Itseeni iskee itsevarmuus ja rohkeus, eli jos kyseinen nainen on samanlainen kuin minä, niin yritä olla rohkeampi. Kauhea sanoa, mutta liian kiltit miehet ei vaan sytytä. Usein jopa itse toivoo, että näin kävisi, sillä järki tietää, että tällainen mies olisi paljon parempi vaihtoehto. Jotenkin sitä kuitenkin tuntee olevansa enemmän elossa, kun miehessä on jotain haastetta ja särmää.
Kuten edellä sanoin, vaikea neuvoa sinua. Kuulut ryhmään sellaiset miehet, joita arvostaa vasta kun menettää... Kyllä me naiset ollaan sitten vaikeita!- mietiskelijä
Eli siis olet sitä mieltä että pitäisi röyhkeästi vaan "käydä käsiksi" eikä jäädä odottamaan että nainen näyttää vihreää valoa.
- done that
mietiskelijä kirjoitti:
Eli siis olet sitä mieltä että pitäisi röyhkeästi vaan "käydä käsiksi" eikä jäädä odottamaan että nainen näyttää vihreää valoa.
No, ei nyt ihan "käy käsiksi", mutta ole aktiivinen ja itsevarma.
Ero kiltin ja "tuhman" miehen välillä on mm se, että kiltti mies pitää elokuvissa kädestä kiinni, "tuhma" mies laittaa sen käden reidelle... Heh. Siis pienet vihjaavat jutut usein toimivat. - mietiskelijä
done that kirjoitti:
No, ei nyt ihan "käy käsiksi", mutta ole aktiivinen ja itsevarma.
Ero kiltin ja "tuhman" miehen välillä on mm se, että kiltti mies pitää elokuvissa kädestä kiinni, "tuhma" mies laittaa sen käden reidelle... Heh. Siis pienet vihjaavat jutut usein toimivat.Siis (nähdäkseni)juuri tuollaisen strategisen käden sijoittamisen jälkeen tuli tämä "ei tehdä tyhmyyksiä, edetään hitaasti" -keskustelu.
Itse asiassa luulen että tämä on jo mennyt päin persettä tämä juttu. Todennäköisesti olen jo "ollaan vaan kavereita" -kategoriassa vaikka nainen ei sitä vielä ole sanonut tai ehkä edes itselleen myöntänyt (juu on aikaisempaa kokemusta). En oikein tiedä miten edetä. On kyllä käynyt mielessä että pitäisiköhän ilmoittaa hänelle ettei tästä nyt oikein mitään tule ja suunnata kiinnostus johonkin muihin naisiin.
Aika paljon riippuu mitä hän seuraavaksi tekee, pallo on hänellä. Omat päätökseni teen sitten kun nainen on ilmoittanut millä aikeilla hän meinaa tätä juttua jatkaa jos jatkaa ollenkaan. - toinen joo
mietiskelijä kirjoitti:
Siis (nähdäkseni)juuri tuollaisen strategisen käden sijoittamisen jälkeen tuli tämä "ei tehdä tyhmyyksiä, edetään hitaasti" -keskustelu.
Itse asiassa luulen että tämä on jo mennyt päin persettä tämä juttu. Todennäköisesti olen jo "ollaan vaan kavereita" -kategoriassa vaikka nainen ei sitä vielä ole sanonut tai ehkä edes itselleen myöntänyt (juu on aikaisempaa kokemusta). En oikein tiedä miten edetä. On kyllä käynyt mielessä että pitäisiköhän ilmoittaa hänelle ettei tästä nyt oikein mitään tule ja suunnata kiinnostus johonkin muihin naisiin.
Aika paljon riippuu mitä hän seuraavaksi tekee, pallo on hänellä. Omat päätökseni teen sitten kun nainen on ilmoittanut millä aikeilla hän meinaa tätä juttua jatkaa jos jatkaa ollenkaan.Ota asia esille hienovaraisesti ja puhu siitä hänen kanssaan. Toisen pään sisälle kun on kauhean vaikea nähdä.
- Romeo
Tärkeintä nähdäkseni on, että annat hänen edetä seksuaalisempaan suhteeseen omaa vauhtiaan. Jos hän tarvitsee aikaa, anna se hänelle. Pidemmän päälle se todella kannattaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6417847Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4362127Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2222020- 1431611
Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511219Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251174Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule951039Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65823Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill6701Sofia matkii Martinaa
Sofia etsii omaa lippisjonnea mäkkäreistä ja itiksestä. Tuskin löytää yhtä komeaa.133672