Palstalle kirjoittelee uuavuttomia

ääliöitä.

Eivät selvästikkään osaa käyttää autoa Suomen talvessa. Talvella pitää osata voidella paikat ja suojata ne jäätymiseltä: lukkoihin ja tiivisteisiin voitelua, konehuoneen nesteiden kestettävä pakkasta jne. Käsikirjasta löytyy ohjeet, miten lämmityslaitetta käytetään.

4

833

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OOWEAD

      Yritys mollata tätä automerkkiä.

    • Repe

      Eikös Mustanpörssin Topi mainostanut joskus 80-luvulla jotain Daewoon videoita... Ei kai tuo nyt mikään automerkki ole... Kohta joku alkaa varmaan jo ajelemaan Philips tai Sony merkkisillä autoilla Uposta puhumattakaan... HEH HEH HEH HEE!

      • Johtaja

        Älä pura tänne pahaa oloasi. Jos vaimosi pahoinpitelee tai nöyryyttää, niin se ei liity autoihin. Huomaatko nyt miten helppoa on kirjoittaa täysin perätön ja asiaankuulumaton viesti? Jos kerran sinulla on aikaa tehdä itsestäsi idiootti niin varmasti voisit käyttää aikasi paremminkin. Tänne palstalle ei kaivata sellaisia, jotka arvostelevat Daewoota koeajamatta. Sitten kun on oikeasti autoon tutustunut voi esittää kriittisiä mielipiteitään.


      • oulu
        Johtaja kirjoitti:

        Älä pura tänne pahaa oloasi. Jos vaimosi pahoinpitelee tai nöyryyttää, niin se ei liity autoihin. Huomaatko nyt miten helppoa on kirjoittaa täysin perätön ja asiaankuulumaton viesti? Jos kerran sinulla on aikaa tehdä itsestäsi idiootti niin varmasti voisit käyttää aikasi paremminkin. Tänne palstalle ei kaivata sellaisia, jotka arvostelevat Daewoota koeajamatta. Sitten kun on oikeasti autoon tutustunut voi esittää kriittisiä mielipiteitään.

        tai voihan tuonne avata sellasen aiheen että kaikki idiootit kommentit tähän


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      274
      7300
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      64
      4009
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      274
      3318
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      52
      2039
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      1
      1507
    6. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      3
      1282
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      5
      1137
    8. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      105
      1101
    9. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      1042
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      1021
    Aihe