Rauhoittavaa musiikkia

Hei,

Jos joku saisi näistä vaikka jotain apua: Meditation Music & Binaural Beats niin kiva. Itseä ainakin rentouttaa.

http://www.youtube.com/channel/UC98_050r8lMxngxurJgU1gA
4119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mä joskus kokeilin noita binauraleja ja voi vittu mitä p*skaa. Ainoa fiilis mikä tuli, oli lievä vainoharhaisuus ja korvat jäi soimaan. Koko seuraavan yön näin sitten painajaisia. Ei kyllä mistään rentoutuneisuudesta ollut tietoakaan. Ja oli kyllä vaikea jaksaa kuunnella sellaista surinaa jotain puoli tuntia putkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


2142 kirjoitti:

Hei,

Jos joku saisi näistä vaikka jotain apua: Meditation Music & Binaural Beats niin kiva. Itseä ainakin rentouttaa.

http://www.youtube.com/channel/UC98_050r8lMxngxurJgU1gA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu