Uutisen mukaan perusduunariäijät ovat hylkäämässä Persuja. Mitäköhän niiden jälkeen jää jäljelle? Naisiako?
Mitä jää jäljelle?
kysyjä
856
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Venäläistaustaisia ja -rahoitteisia uusnatseja.
Uusnatseja ei rahoita Venäjä vaan länsi - kuten nyt Ukrainassa, jossa suomensisulaisten veljesliikkeet Oikeistosektori ja Svoboda-puolue riehuvat rankaisematta länsimaiden katsoessa hienotunteisesti muualle.
Kokoomus on pitänyt perussuomalaisia iljetyksinä, varsinkin Stubb. Nyt kokoomus kiljuu riemusta, koska perussuomalaisia loikkaa kokoomukseen. Natokanta jos kolahtaa kokoomuksen mieleiseksi, niin voisivat olla yhtäköyttä.
"Halla-aho: Olen kannattanut 20 vuotta Suomen Nato-jäsenyyttä"
http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/halla-aho-19199
Europarlamenttivaalien ääniharava määrittää suunnan?
kysyjä. on huutanut täällä naama punaisena että persut eivät ole duunaripuolue eikä sitä duunarit kannata. Tätä on jatkunut vuosia. Nyt sitten kertoo että persuduunariäijät ovat hylkäämässä puolueen. Eli siis kumoaa itse vuosia esittämänsä väittämän. Tämä tosiaan on tahattoman huumorin ykköspalsta, kiitos kysyjän
ai siis minäkö? juu, haukut väärää puuta. sanoo se aito ja alkuperäinen kysyjä.
ps. teitkö muuten ihan itse tuon avauksen...
En tehnyt, mutta kommenttini koskee kaikkia kysyjiä, pisteellä ja ilman!
Persuissa ei ole ollut vuoden 2007 jälkeen ainoatakaan kaunotarta. Eli soinistit ovat todella outoa porukkaa.