RUOVESI

Yritin kirjoitella Ruoveden palstalle, mutta se ilmoittaa että, keskusteluketju on täynnä. Aloita uusi keskustelu. Oon niin tyhmä, että en osaa sitä aloittaa. Voisko joku viisaampi auttaa. Kiittäen jo etukäteen!
20561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ruoveden palstalle on voitu tehdä jokin jäynä ettei sinne päästä kirjoittelemaan esim. Siitä typerästä talouden tasapainottamisohjelmasta. Liityttävä johonkin on luulenpa niin.

Äänestä

Olisin myöskin kirjoittamassa Ruovesi missä mättää sivulle mutta ei aukea sivu, mutta laitan tätä kautta tiedon että onko Ruoveden valot sammuneet jo lopullisesti kun yöllä joutuu haahuilemaan pimeässä kirkonkylässä. No laittakaa katuvalot palamaan päivällä niinkun ennenkin,mitäs niitä yöllä polttaa.

Äänestä

Ruoveden palsta on peruttu koska uskonmiehistä Sukarista,Merisalosta ja muista heimoveljistä ei saa kirjoittaa mitään pahaa, se on syntiä.

Äänestä

Onko se merisalo keskon ex johtajan kavereita,ajatellen vaan sitä kaupan loppumista ja merisalon pyörimistä pohjoispirkanmaalla,vaiko käykö lahjomassa typeriä kansanedustaja ehdokkaita.Ei taida kauaa vapaana taas olla ,no mikäs paatuneen rikollisen linnassa on olla niin kuin mainosti typerässä dokumentissaan,hyi vittu häpeä,jumala armahtaa .... .. !

Äänestä

Kertokaa ny kuka pirun merisalo ja mitä jäbä on tehnyt kun on kiertäny suomen vankiloita ikänsä.

Äänestä
  • Onkohan sillä isokulli ?

    Äänestä

  • utelijas kirjoitti:

    Onkohan sillä isokulli ?

    n.22 cm varmaankin, mutta aika hoikka,toiminnasta en tiedä,kylpylässä näin.

    Äänestä

Kelpais, vieläku olis mustamies ;)

Äänestä

sorry bmwtypy, artsi nähty virroillakin aina vain mies seurassa,ei ilmeisesti typyt hirveästi kiinnostaa.

Äänestä
  • Kimppakivaa ;)

    Äänestä

Aivan, kalua joka reikään jos vain paikat kestää

Äänestä
  • Uuh, sitä just haluun. Mustalaisia sykkivää joka reikään samaan aikaan !!!!!!

    Äänestä

mikä olis hyvä paikka jos sopisin teille treffit

Äänestä

Matkustajakoti olis kiihottava paikka

Äänestä

siellä on paljon pantu 80-90 luvulla kun ei ollu varaa lähteä marskiin metsästämään pilua,posliini olis ihan kiva.

Äänestä
  • Mulla on pikkutuhero, mut kova munan puute. Olen tänään virtain yössä, tulkaa jutulle !!

    Äänestä

ajeltiin siellä uudella 750 bemulla kepit kovana jiihoon kanssa mutta eipä typyä näkynyt.kuiva kylä.

Äänestä

En päässyt pubiin asti. Eräs stadinkundi (isollamunalla) pani mua jokareikään ;). Vieläkin pylly hellänä ;)

Äänestä

No me hoideltiin sitten toisten tuhkaluukut ja hyvvää teki.

Äänestä

Taitaa olla Artolla taas rikolliset puuhaat mielessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyhymä kirjoitti:

Yritin kirjoitella Ruoveden palstalle, mutta se ilmoittaa että, keskusteluketju on täynnä. Aloita uusi keskustelu. Oon niin tyhmä, että en osaa sitä aloittaa. Voisko joku viisaampi auttaa. Kiittäen jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu