Onko täällä pelkkiä rekisteröitymättömiä?

ujohymyinen

Sen vaan haluaisin tietää.

10

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Haa! Näyttäytykää!

    • Paljastautukaa!

    • No, jos et kerro kellekään, niin ainakin minä. Mutta nykyisin harvemmin.

    • Tässä yksi rekisteröitynyt, joka käy silloin tällöin täällä lukemassa, mutta aika harvoin kirjoittelee mitään.

      Mukavaa tietysti olisi, jos olisi enemmänkin rekisteröityneitä. Kuka tietää, vaikka joku anonyymi ystävystyisi jonkun kanssa, jos vain uskaltaisi luoda profiiliin ja ryhtyä viestittelemään sitä käyttäen.

      Mitä trolleihin tulee, ymmärrän, miksi jotkut heitä välttelevät. Itse en trolleista piittaa kovinkaan paljoa. Tuntemattoman ihmisen lyhyt copy paste-herja, jota trollit nyt kirjoittavat kaikille ulkonäköön, harrastuksiin tai luonteeseen katsomatta, ei paljoa mieltäni paina. Paljon pahempaa on tutun koulu"kaverin" päivittäin päin naamaa huudettu, varta vasten minulle keksitty ja osoitettu ilkeily. Onneksi sain kouluni loppuun.

    • Täällä myös yksi., satunnaisesti tällä palstalla palloileva.

    • Kyllähän meitä nyt jokunen löytyy. :) Se on ihan ymmärrettävää että suurin osa kirjoittelee anonyymisti, koska siten on helpompi puhua vaikeista asioista.

      • voihan sitä anonyymi olla nimimerkinkin takana. lähinnä trollaaminen on helpompaa ilman rekisteröitymistä.

        ei sillä että kaikki rekisteröimättömien kirjoitukset olisi trollaamista, mutta melkein kaikki trollaukset on nimimerkittömiä.


      • Laiska...
        saturn kirjoitti:

        voihan sitä anonyymi olla nimimerkinkin takana. lähinnä trollaaminen on helpompaa ilman rekisteröitymistä.

        ei sillä että kaikki rekisteröimättömien kirjoitukset olisi trollaamista, mutta melkein kaikki trollaukset on nimimerkittömiä.

        Rekisteröityminen on vavalloista.


    • yksinäinen.

      Miksi rekisteröityä kun ei saa seuraa.

    • No ei jaksa tälläkään aliaksella kirjoitella, vaikka ihan yhtä anonyymi tääki on vaikka kirjautuiskin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      84
      5327
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      42
      3561
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      58
      2932
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      37
      2135
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      61
      1906
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      286
      1686
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1596
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1402
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1376
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      7
      1195
    Aihe