Sen vaan haluaisin tietää.
Onko täällä pelkkiä rekisteröitymättömiä?
10
175
Vastaukset
Haa! Näyttäytykää!
Paljastautukaa!
No, jos et kerro kellekään, niin ainakin minä. Mutta nykyisin harvemmin.
Tässä yksi rekisteröitynyt, joka käy silloin tällöin täällä lukemassa, mutta aika harvoin kirjoittelee mitään.
Mukavaa tietysti olisi, jos olisi enemmänkin rekisteröityneitä. Kuka tietää, vaikka joku anonyymi ystävystyisi jonkun kanssa, jos vain uskaltaisi luoda profiiliin ja ryhtyä viestittelemään sitä käyttäen.
Mitä trolleihin tulee, ymmärrän, miksi jotkut heitä välttelevät. Itse en trolleista piittaa kovinkaan paljoa. Tuntemattoman ihmisen lyhyt copy paste-herja, jota trollit nyt kirjoittavat kaikille ulkonäköön, harrastuksiin tai luonteeseen katsomatta, ei paljoa mieltäni paina. Paljon pahempaa on tutun koulu"kaverin" päivittäin päin naamaa huudettu, varta vasten minulle keksitty ja osoitettu ilkeily. Onneksi sain kouluni loppuun.Täällä myös yksi., satunnaisesti tällä palstalla palloileva.
Kyllähän meitä nyt jokunen löytyy. :) Se on ihan ymmärrettävää että suurin osa kirjoittelee anonyymisti, koska siten on helpompi puhua vaikeista asioista.
voihan sitä anonyymi olla nimimerkinkin takana. lähinnä trollaaminen on helpompaa ilman rekisteröitymistä.
ei sillä että kaikki rekisteröimättömien kirjoitukset olisi trollaamista, mutta melkein kaikki trollaukset on nimimerkittömiä.- Laiska...
saturn kirjoitti:
voihan sitä anonyymi olla nimimerkinkin takana. lähinnä trollaaminen on helpompaa ilman rekisteröitymistä.
ei sillä että kaikki rekisteröimättömien kirjoitukset olisi trollaamista, mutta melkein kaikki trollaukset on nimimerkittömiä.Rekisteröityminen on vavalloista.
- yksinäinen.
Miksi rekisteröityä kun ei saa seuraa.
No ei jaksa tälläkään aliaksella kirjoitella, vaikka ihan yhtä anonyymi tääki on vaikka kirjautuiskin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945198Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325976SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32315654Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16410791Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369481Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!309383Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858468Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426814Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476