Vasureiden juutalaisviha näkyy

ympäri Eurooppaa,ovat hyvää pataa muslimeiden kanssa tässä asiassa.

http://kansojenherra.puheenvuoro.uusisuomi.fi/172859-pro-gaza-ja-vasemmiston-antisemitismi

Kok,kepu,persut,KD,eivät vihaa juutalaisia.
1353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Miksi juutalaisia ei saisi vihata? Vihaathan sinäkin muslimeja, demokratiaa ja vapautta.

Mutta.

Jos sinulla on yksi ainut - yksi ainut - esimerkki vasurista joka vihaa juutalaisia, niin ole hyvä ja esitä todisteet. Jos et saa todisteita tähän ketjuun, niin on todettava että valehtelit, annoit väärän todistuksen lähimmäisistäsi ja asetit vastoin totuutta vasemmistolaiset ja juutalaiset vastakkain.

Vaaransit siis kaikkien juutalaisten turvallisuuden. Yritit tehdä vihollisia ihmisistä joilla ei ole toisiaan vastaan todellisuudessa yhtään mitään. Israelin ulkopuolella suurin osa juutalaisista on vasureita.

Koska juutalaiset ovat Jumalan valittu kansa, ja sinä petit valehtelullasi Jumalan valitseman kansan, joudut sinä nyt Helvettiin.

Ikuiseen kadotukseen.

Manalaan jossa kiduttavat tulenlieskat nuolevat juutalaisia vihaavaa saatananpalvojaruumistasi maailmankaikkeuden tappiin asti.

Säälin sinua jo valmiiksi, ellet löydä todisteita väitteellesi että vasurit vihaavat juutalaisia on edessäsi ikuisesti kestävä kiirastuli. Karmeista lopuista kauhein. Ikuinen kidutus ja helvetti. Helvetti.

Senkin antisemitisti, se on sinulle oikein koska petit Jumalan valitseman kansan.

Äänestä
  • Kummastipa herättävät juutalaiset yhä intohimoja puoleen ja toiseen. On niitä, jotka näkevät juutalaissalaliittoja kaikkialla ja/tai väittävät, ettei 2. maailmansodan aikana tapahtunut juutalaisten massamurhaa l. holocaustia ja toisaalta niitä, jotka kohdistavat juutalaisiin uskonnollissävyistä palvontaa ja/tai hyväksyvät kritiikittömästi kaiken Israelin politiikan.

    Venäjällä ei ole sen enempää juutalais- kuin muslimiongelmaakaan, vaikka onkin totta, että juutalaiset ovat yliedustettuina Venäjän nykyjohdon vastustajien joukossa niin kotimaassa kuin Venäjän rajojen ulkopuolellakin, ja wahhabilainen ja salafistinen islamismi puolestaan motivoi venäläisvastaista terrorismia Pohjois-Kaukasiassa ja muualla. Venäjän virallisten juutalais- ja muslimiyhteisöjen välillä vallitsee kuitenkin hyvä sopu, samoin on niiden suhde Venäjän hallintoon harmoninen. Eli mikä lännessä tuottaa ongelmia, on Venäjällä hoidettu oikein.

    Äänestä

Vasureiden juutalaisinho on tunnettu tosiasia.

Äänestä
  • Jota ei tarvitse yhtä ainutta kertaa todistaa, pelkkä asian goebbelsmainen toistaminen riittää.

    Äänestä

Halla-ahon muslimin nuoleminen on tunnettu tosia.

Äänestä
  • Jaa,no miten se on tunnettu tosiasia?

    onko jotain faktaa?

    Äänestä

  • vasuri pelle kirjoitti:

    Jaa,no miten se on tunnettu tosiasia?

    onko jotain faktaa?

    Niin, pikemminkin Halla-ahon islamofobia ja sionismi on se "tunnettu tosiasia".

    Äänestä

  • Koroljov kirjoitti:

    Niin, pikemminkin Halla-ahon islamofobia ja sionismi on se "tunnettu tosiasia".

    Eikös Halla-aho ole sanonut että ei vihaa itse islamia,vaan islamiin liittyvää fundamentalismia - ja sitähän riittää.

    Siellä rys.sän maallakin

    Äänestä

  • --------------.... kirjoitti:

    Eikös Halla-aho ole sanonut että ei vihaa itse islamia,vaan islamiin liittyvää fundamentalismia - ja sitähän riittää.

    Siellä rys.sän maallakin

    Jotenkin noin se meni. Inhoaa siis islamiin liittyvää uskonnollista fundamentalismia.

    Äänestä

Halla-aho nuolee joka päivä EU:ssa ryhmänjohtajaansa. Ensiksi mesosi muslimivastaisuudella ja sitten alkoi muslimin hännän heiluttajaksi.

Miksi persut pettävät aina kuten Halla-aho äänestäjänsä?

Äänestä

Onko tuo aloitus tulkittava sellaiseksi aivopieruksi, että jos joku ei hyväksy jonkun valtion toimia, hän ilman muuta vihaa kaikkia sen valtion valtauskonnon edustajia ja samantien koko uskontoa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


antisemitistit kirjoitti:

ympäri Eurooppaa,ovat hyvää pataa muslimeiden kanssa tässä asiassa.

http://kansojenherra.puheenvuoro.uusisuomi.fi/172859-pro-gaza-ja-vasemmiston-antisemitismi

Kok,kepu,persut,KD,eivät vihaa juutalaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu