Toiveeni kuiskaan, että 1) olet vapaa ja 2) olet minusta kiinnostunut. Toivon, että universumi vastaa myönteisesti minulle :)
Muutkin saavat lähettää toiveensa universumille tähän samaan ketjuun halutessaan, olkaapa hyvät :)
Muutkin saavat lähettää toiveensa universumille tähän samaan ketjuun halutessaan, olkaapa hyvät :)
Vastaukset 14
Vanhimmat
Toivon samoja asioita. 1 2 , lisätään 3 Toivon että päädymme yhteen.
Vaikka olen mies aloittaja tuskin on minun kaipaama nainen :(
Me päädymme lopulta yhteen. Vain kuolema meidät erottaa. Usko vain :)
Minäkin toivon vielä tuota sinun numero kolmosta..
En varmastikaan ole sinun kaipaamasi nainen, mutta minäpä toivon sinulle, että saat mitä olet toivonut, ja jollet saa niin saisit sitten lopulta vaikka jotain vielä parempaa :)
Kohta on pakko mennä nukkumaan. Tämä kommentti vaan ja sit hyvää yötä tietokone.
Olen etsinyt monta kertaa tänä kesänä neliapilaa. En ole vieläkään löytänyt, mutta koitan yhä etsiä. Ehkä sitten joku toivekin toteutuu. Karmaa pelkäsin, ja se kosti kamalalla tavalla. Nyt ois aikakin positiivisemmille asioille. Vielä mä sen neliapilan löydän helkkari! :-)
Universumille heitän yhden pienen toiveen....... ★
Universumia ei ole olemassa, eikä se vastaa. Toisaalta tämä on täyttä paskaa, koska näet sen silmilläsi. Kuin tämä palsta, se on harhaa. Alun ja lopun välissä. Muina aikoina mitään ei ole.
Lopun ja alun välissä huomaat, että mitään ei ole. Ikinä missään. Ja aina kaikkialla.
Vaikka kaikki olisi harhaa vain niin jospa oikein kovasti uskot ja toivot, niin ehkäpä jotain ihanaa tapahtuu. Näin toivon sinulle :)
Laura, voin auttaa. Piste.
En ole Laura :( STOP
ja samahan se on elämässä, kuka lienet. Kuka mitäkin. Unelmiahan tässä vaan poltetaan, kuin paperia. Mitään ei tapahtunut.
toivo tuollaisia asioita. Minä toivon, että hän olisi onnellinen ja saisi sen kenet haluaa - oli se sitten minä tai joku muu.
Tietenkin noin. Jos se en olisi minä niin toivon hänelle onnea, ilman muuta.
Toivot vain että saat sen mitä sinä itse haluat. Entä hänen toiveet?
Sen verran on tuore ihastus, että ei viitsi mennä asioiden edelle. Aluksi riittäisi tietää, risteääkö meidän polut vai ei. En vielä tiedä hänen toiveistaan mitään, ja muutenkin sitä voisi sitten pohtia toisessa ketjussa. Tämä ketju on hyväntahtoinen toive- ja unelmaketju, jossa unelmansa saa ilmaista ulos sieltä omasta päänupistaan =)
Yllä muuten kommentoin jo lyhyesti, että toivon hänelle onnea. Edelleen olen sitä mieltä. Toivon tosin onnea kaikille muillekin. Ei se ole minulta pois jos muut ihmiset ovat onnellisia, vaikka en itse todellista rakkautta saisikaan kokea.