Poikia pitää varoittaa naisista

tasa-arvoa1

Koko yhteiskunta on opettamassa tyttöjä varomaan vaarallisia miehiä ja TV on täynä erimerkkejä vaarallisista miehistä. Todellisuus on kuitenkin sellainen, että vaarallisia naisia on tasan yhtä paljon kuin vaarallisia miehiä, mutta kukaan ei muista neuvoa poikia näistä.

Pojalla on yhtä suuri oikeus kieltäytyä seksistä seksuaalisesti agressiivisen vahemman tytön tai naisen vaatiessa seksiä, et varmaan halua, että poikasi tulee isäksi 15-vuotiaana. Näitä tapahtuu.

Naisista löytyy monenlaisia narsisteja ja hyväksikäyttäjiä, naisia jotka huijaavat miehen isyyteen, vievät miehen rahat, runnovat miehen itsetunnon, käyttävät miestä emotionaalisena tamppoonina jne. jne. Kyllä teidän äitien pitäisi tietää kuinka totaalisia kusipäitä naiset voivat olla. Ne naiset jotka ovat hirveitä toisille naisille, ovat hirveitä myös poikaystävilleen ja miehille yleensä.

Huonoin neuvo minkä voit pojalle antaa, on että arvosta naisia. Ei sukupuolen perusteella kuulu ketään arvostaa. Arvostus täytyy ansaita. Opettamalla pojalle, että naisia pitää arvostaa valmistat hänet kuin kultalautasella kaikkien hyväksikäyttävien hirveiden ämmien eteen.

Vastuuntuntoinen äiti varoittaa poikaansa vaarallisista naisista ja opettaa hänelle, että rakkaus tekee miehen sokeaksi naisen todelliselle luonnolle. Kyllähän te tämän tiedätte. Rakastunut mies näkee mitä haluaa.

1

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vuoeovaikutus

      Niin luuletko että nämä hirveät ämmät ovat syntyneet hirveiksi vai voisiko hirveä käytös esim. Parisuhteessa ja miehen metsästyksessä johtua naisen kokemasta rakkauden ja ymmärryksen puutteesta sekä naisen ja miehen välisestä kommunikointivajeesta. Voisiko hirveä mies kärsiä samasta asiasta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5607
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2066
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1717
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      998
    Aihe