Työpaikkakiusaaminen vei irtisanoutumiseen

Uusi työntekijä, uudessa paikassa, vastaanotto huono, suuri osa halusi tavalla tai toisella saada uuden työntekijän pois töistä, myös luottamusmies, mitä tehdä, ottaa loparit. Kiitos.
4357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hieno ja ytimekkäästi kerrottu tarina. Draamantaju kohdillaan. Bravo!

Äänestä

Ota minuun yhteyttä. Laitetaan asiasi kuntoon. Kerrot vain pahimman pukarin nimen, niin otan häneen yhteyttä. Kerron vaihtoehdot hänelle ja tiedän että hänen asenteensa muuttuu.

Äänestä

Pahin pukari on nimeltään Maija, joka ei anna kenenkään naija! Saunan taa ja pam!!

Äänestä

Tätä on ollut liikkeellä Mikkelissä. Tuomioitakin jo jaettu. Eipä ole pahemmin julki tuotu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saruralaiskuntalaine kirjoitti:

Uusi työntekijä, uudessa paikassa, vastaanotto huono, suuri osa halusi tavalla tai toisella saada uuden työntekijän pois töistä, myös luottamusmies, mitä tehdä, ottaa loparit. Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu