Pyhäjärven kaupunginhallitus ja valtuusto aloittaa jumppakauden.
Hallitus jumppaa tutuilla askelluksilla piakkoin ja valtuusto verryttelee iltakoulun muodossa 11.8. ja heti kuun lopussa jumpataan oikein hiki otsalla ja alushousut hiessä istumajumppaa , väännellään naamaa vastapuolen edessä ja kiemurrellaan tuolilla.
Jumppakausi pysyy muutoinkin tiiviinä, oikeustuomioistuimen tuolit ovat vaihtelua sekä poliisin kuulusteluhuoneen linkkutuoli.
Hallitus jumppaa tutuilla askelluksilla piakkoin ja valtuusto verryttelee iltakoulun muodossa 11.8. ja heti kuun lopussa jumpataan oikein hiki otsalla ja alushousut hiessä istumajumppaa , väännellään naamaa vastapuolen edessä ja kiemurrellaan tuolilla.
Jumppakausi pysyy muutoinkin tiiviinä, oikeustuomioistuimen tuolit ovat vaihtelua sekä poliisin kuulusteluhuoneen linkkutuoli.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Mikään ei tietenkään ole niin varmaa kuin että myös itku jatkuu syyskaudella! Itku jatkuu keskeytyksettä, jokaisella foorumilla, jokaisen foorumin jokaisella palstalla, ja joka paikassa! Itkijöitä on kaksi, mutta itkut jatkuu ja kuuluu!
Tunge tuo itkuhokusi peräreikääsi, sinne samaan tyhjään tunneliin missä on toinen hokemasi, ääntenlasku.
voi voi kun ottaa lujille totuuden kuuleminen!
Miten joku hokee: kaksi kirjoittaa.
Kerro keitä ne kaksi ovat. Mitä tuossa hohhoilet. Kun tiedät, kakase ulos!!
Sinähän sen tiedät, kun olet palstan itkuasiantuntija.
Hallinto sen kun kaivaa itse itseänsä luovasti pintaa syvemmälle, typeryksiä ovat osoittaneet olevansa ja typerimmiksi vielä tulevansa, siis jos rahkeissa on tilaa mokailla tanakammin.
Phj Kaupunginhallitus 2013 on ympäri valtakunnan kuuluisaksi tullut omilla ansioillaan ja kuulijat hilpeän hyväntuuliseksi tekevä kun kerrotaan tositarinaa tyhmyyden ilmentymistä; Tikanmäen johdolla, Rapon avustaessa, hallitus ei koskaan peräänny vaan tekee täyskäännöksen ja jatkaa etenemistä.
Kunnannauru on syvää, vahingoniloista ja piikikästä, sillä tehdessään harkitusti näitä käännöksiään istuva kh, he ovat sotkeneet suohon useamman, kuin yhden omankin hovinsa jäsenen.
Mie halluun tietää kun muuta mahdollisuutta ei ole keitä työ tarkotatte niillä kahella proolaisella jotka palstoilla itkee? Kertokee että osataan seurata juttui:
Ne kaksi tietää kyllä, ketä tarkoitetaan ja ketkä itkee. Turha on Tikanmäen ja Rapon nimeä edes mainita tässä yhteydessä. Tunnista oma nimesi, kun noin itkettää ja laita mihin reikään haluat kun niistä aina puhut.
Nimeltä mainittuihin paikallisiin "hoviherroihin" sopii lause lehdestä koskien surkeaa politikan hoitoa
- "On tehty uusia ongelmia, ja varsinainen ongelma on edelleen ratkaisematta."
Montakin ratkaisematonta.
Olisiko syyskauden kuumin laji Pyhäjärven päättäjillä ja virkamiehillä siis penkkipunnerrus?
Niin, tai sitten sektorijumppa, se on suosittua.
Asioita sivusta seurattuna tulee syksyyn nähden arviokseni, että nyt ovat jumppamaisterit pahasti sillassa.
Ennen valtuuston kokousta "kädenvääntö" on paikallaan.
tuomaripeliksi hallinnon touhu on mennyt, touhu jota rehdissä demokratiassa tunnetaan päätöksentekona ja lainnoudattamisena.
Tuo köydenveto on hyvä,kamppailu käydään 5 "miehisin joukkuein" proolta tietenkin löytyy vain tuo kaksi aktiivia , ikä eikä henkilövajausta oteta huomioon.
Kisa käydään valtuuston kokouksen alussa.
toivotaan jotta pilkka
osuu omaan nilkkaan, luulet tietäväs proolta löytyvän kaksi
joukkueeseen....no vaikka kaksi päihittää valmiiksi pas-assa kontallaan olevat.
Keskustalaisena käyn tukemaan rehellisiä ihmisiä....
TIEDÄT varmaan että yli puoluerajojen proo saa tukea...siitä lienee
sulla hätäpaskat housuissa.
Vähäisempi valtuutettujen määrä ei ansaitse tehdä Pro Pyhäjärven ryhmästä syljeskelyn kohdetta eikä yhdestäkään edustajasta itsessään pilkankohdetta.
He edustavat sekä puolustavat äänestäjiensä näkemyksiä ja kuntalaisia tasavertaisesti, jopa ansiokkaammin kuin eräät loikkarit ja suurryhmässä mykkätollona lilluvat. Miksi hiljainen valtuutettu ei astu esiin ja näytä esimerkkiä, että
hänellä on mielipide, oma.
Enemmistönä valtuustossa hääräävät "joukossa tyhmyys tiivistyy"- muiden ryhmien massa.
Suuressa joukossa vielä erityisesti.
Kollektiivinen tyhmyys tiivistyy syyskauden kokouksissa ja kaupungintalolla ryhditön työnväisteleminen arkipäivisin.
Yks kaks röytiötä eivät ole mitään yksistään, persoonallisuus pelissä laajasti eri pisteissä, ilmenee jonninjoutavan levittämisessä ja kyyläyksessä.
Heikot jatkokuviot keskeisissä kysymyksissä.
Ostettu peli. ja lahjotut pelimiehet-ja naiset.
entäs virkavalta? toiminta on oksettavaa jokilaakson alueella.
Ketä ovat nämä kaksi "röytiötä"
Onks heillä jotain asian kanssa tekemistä? Ja kuka/ketkä röytiöt?
Nimettömänä pysyvän lähteen mukaan on max koe-ajan hallintojohtajana, hyvin mahdollisesti n. 1 kk. vt. kaupunginjohtajana tulee toimimaan Laukkanen, kun tikkanen on ymmärtänyt jäädä siviiliin.lehtosaari ei halua asettaa itseään käräjäsalikierrokselle.
reunahuomio, namon lähetyksiä ei palauteta vaalikauden aikana.
vielä muutama viikko, niin Ranto saa päätettäväkseen, näkyykö Namo Pyhäjärvellä.
valtuutettujen spesiaalilaji ovat syyskaudella-14 nenästäveto sekä höynäytys , 4.s lukukausi, tehostettua opastusta ma 11.8.2014 alkaen.
Leskinen on luvannut toimia kuten valtuutetut päättävät.
Päättäkääpä nyt oikein ja lähettäkää edustajanne tapaleelle. Ei pitkän kaavan kautta.
Mänkee sinne kokkoukseen, muuten myöhästyttä. Tae sitte puolukkamehtään.