En ole varma onko kyseessä S****na vai mikä, mutta jokin paha voima kuitenkin. Aina kun menen nukkumaan, joudun jättämään valot päälle, sillä pimeässä tunnen tuon pahan tulevan luokse. Melkein näen oikeasti ne rumat mustat hirviöt, joita oma mielikuvitukseni ei tunnu keksivän.
Miten pääsen eroon pahasta? En ole kovin uskovainen, niin mietin onko tämä nyt S******n yritys johdatella minut hänen puolelleen, jos en usko Jumalaan? Ennen en uskonut S:nkaan, mutta nyt olen niin varma, että tuo paha voisi olla juuri se.
En tiedä yhtään keneltä pyytää apua tässä tilanteessa. Yritetään nyt ensin täältä... Onko kellään samanlaisia kokemuksia, osaisiko joku neuvoa jotain?
Miten pääsen eroon pahasta? En ole kovin uskovainen, niin mietin onko tämä nyt S******n yritys johdatella minut hänen puolelleen, jos en usko Jumalaan? Ennen en uskonut S:nkaan, mutta nyt olen niin varma, että tuo paha voisi olla juuri se.
En tiedä yhtään keneltä pyytää apua tässä tilanteessa. Yritetään nyt ensin täältä... Onko kellään samanlaisia kokemuksia, osaisiko joku neuvoa jotain?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minulla samanlaisia kokemuksia.
Tein kuitenkin mielessäni niin, että kuvittelin ison arkun jonne tyrkkään tuon S:n rumine kasvoineen ja lukitsen sen mahdollisimman hyvin. Sen jälkeen heitän tuon arkun pohjattomaan kuiluun. Näin hirviö on häipynyt mielestäni edes jotenkin.
Tottakai se vainoaa vieläkin, mutta minua helpottaa tietää että se on siellä kuilussa matkalla takaisin sinne jonnekin mistä tulikin.
Kaikki jotka Jumalaan uskovat ovat turvassa pahalta! Rukoile ja ota Jumala elämääsi!
Jos nuo kokemukset tulee vain tietyissä paikoissa, niin kysyisin, että onko teillä lähettyvillä jotain sähkölaitetta (kelloradiokin riittää).
Vuosia sitten lähetetettiin Prisma-dokumentti tv:ssä, jossa käsiteltiin aihetta. Ns. "pahan läsnäolo"-kokemukset yöaikaan johtui jostakin sähkölaitteiden magneettikenttien (tai jotain sellaista) vaikutuksesta ihmisen aivoihin.
Kun nuo laitteet siirrettiin kauemmas niin nuo kokemukset loppuivat.
Herkät ihmiset voivat olla vaikutuksille alttiita. Sitä ei yleisellä tasolla tajuta, että ihmisen mieleen voi etänä vaikuttaa pahaa toivovan ihmisen taholta.
Sama (nais)henkilö onnistui lähes saada luhistumaan perhetuttuihinsa kuuluvan yksin, talousvaikeuksissa ja yksinäisyydestä kärsivän naisen.
Tämä parapsylokogisia taitoja omaava nainen pystyi vaikuttamaan uhriksi valitsemaansa naiseen lähettämällä tämän mieleen hirvittäviä olentoja juuri nukahtamisvaiheessa.
Nainen vieraili joskus "uhrinsa" luona esiintyen hyvänä ja mukavana ihmisenä. Selittämättömästä syystä hän päätyi kuitenkin alkaa tuhoamaan henkisesti vaikeuksissa elävää naapuriaan.
Tiesin asiasta niin, että tutustuin henkilökohtaisella tasolla naiseen, sittemmin ystävääni. Hän kertoi että hänen makuuhuoneensa ovelle ilmestyy värikäs säkenöivä hirviö.
Unta ei kannattanut pelokkaan jäädä osottamaan. Hän sytytti valot ja meni täyttämään keittiöön ristikoita.
Pyysin ystävääni antamaan avaimensa minulle iltatyöaikanaan. Oli sydäntalvi Menin hänen makuuhuoneeseensa ja pyysin, että "paha" ilmestyisi minulle. Ei ilmestynyt.
Nainen jatkoi vierailujaan ystäväni luona. Satuin kerran paikalle ja tutustuimme hyvän päivän tasolle.
Rakastettavuudestaan huolimatta nainen halusi luoda seksisuhteen kanssani taajama-alueella.
Oli liian läpinäkyvää ettenkö olisi huomannut, että hän tahtoi seksin avulla tuhota ystävyytemme.
Naisella tosiaan on hallussaan hurjia mielenvoimia. Kerran ukkosmyrskyn lähestyessä, ystäväni ollessa töissä halusi vampata jälleen minut. Torjuin kohteliaasti kadulla tavatessamme.
Kotiin päästyäni nainen käytti poltergeistisia voimia heti pihalle tultuani (ok-talo).
Ulkorakennuksen ovet aukeilivat paukkuen, vaikka oli tyyni ilma ennen rajuilman puhkeamista. Seinustalla ollut iso rautakanki nousi ilmaan ja iskeytyi maahan tyvipuoli ylöspäin. En pelännyt. Vaistosin.
Kerroin ystävälleni vihjaisten, ettei ystävättäresi ihmisläheisyys ole aitoa. Ei hän usko. Itse pidän naista hyvin vaarallisena.
Näistä asioista voi kysyä joiltakin ns. syvyyspsykologiaan perehtyneeltä ihmiseltä.
itselläni on samanlaisia kokemuksia ja pimeys pahentaa pelkoa. On tuttu tuo tunne että jokin paha vaanii siellä. Valojen päällä pitäminen auttaa ja se että lähtee pois sängystä vaikka katsomaan tv:tä. Olen myös miettinyt tuota että onko pimeässä jokin paha voima joka haluaa vallata minut. Saan apua terapiasta ja siellä on käsitelty pelkojani. Tajusin juuri vähän aikaa sitten että käsittelemättömät ahdistavat asiat ovat saaneet aikaan pelkojani tai pahentaneet niitä. En osannut aiemmin yhdistää näitä asioita mutta nyt toivon että syksyllä ja talvella yöt eivät olisi niin pelottavia enää kun tunnistan paremmin tunteitani ja syitä on löytynyt. Kannattaa käsitellä asioita ja jos mahdollista puhua jonkun kanssa peloista. Sähkölaitteet voivat tosiaan pahentaa tilannetta, ainakin itse olen kokenut jääkaapin äänen yöllä joskus pahentavan pelkoa vaikka se onkin eri huoneessa. Hyvä että näistä asioista puhutaan täällä niin en tunne olevani ihan yksin ja hullu pelkojeni kanssa.