Näyttelytreenit lämpimässä sisähallissa Espoossa!

tazzu4

Tervetuloa 4 kertaa kestävälle näyttelykurssille, joka alkaa 1.10 ja kestää kerrat 8.10, 15.10 ja 22.10. Kurssi sopii niin aloitteleville kuin kokeneemmillekkin näyttelyharrastajille. Kurssilla käydään läpi mm. näyttelyissä tarvittavat liikkeet, rodunomainen seisottamistapa, sekä pöytäharjoittelua. Kurssi on myös erinomainen paikka arkojen koirien näyttelytilanteeseen totutteluun, sekä duracellpupujen keskittymisen harjoitteluun.

Kurssi pidetään lämmitetyssä sisähallissa Espoon koirakeskuksella. Hallista löytyy mattopohja, sekä peilit. Kurssin hinta on 60 euroa ja kurssille mahtuu 8 koirakkoa. Kouluttajana toimii kokenut handleri Lotta Ravaska, jolle tutuimpia rotuja ovat villakoirat, bichon friset, bologneset, novascotian noutajat, sekä leonbergit. Lotta on entinen junior handler harrastaja, minkä vuoksi hänellä on kokemusta myös monista muista roduista.

Kurssi sisältää etukäteen lähetettävän nettimateriaalin, jossa käydään läpi mm. näyttelyyn valmistautumista, sopivaa näyttelyvaatetusta, sekä yleisimpiä näyttelyissä tarvittavia liikkeitä.

Ilmoittautuminen tapahtuu sähköpostitse osoitteeseen: [email protected]
Kerro viestissä koirasi rotu ja ikä, sekä hieman asioista joita toivoisit näyttelykurssilla treenattavan. Ilmoittautumisen hyväksymisen yhteydessä saat maksuohjeet.

http://tazzu.netai.net/kurssit.html

0

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

        Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
        Maailman menoa
        82
        7086
      2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

        Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
        Maailman menoa
        26
        7053
      3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

        Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
        Maailman menoa
        108
        6157
      4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

        Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
        Maailman menoa
        45
        5394
      5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

        Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
        Maailman menoa
        84
        5228
      6. Demarikultin uhri kertoo

        Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
        Maailman menoa
        63
        5185
      7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

        Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
        Maailman menoa
        40
        5098
      8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

        Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
        Maailman menoa
        27
        4585
      9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

        "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
        Maailman menoa
        16
        3467
      10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

        vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
        Maailman menoa
        300
        3380
      Aihe