Vaihto antennitaloudesta kaapelitv:hen

Yksinkertaista?

Hei,
taloyhtiöömme vedettiin kaapeli ja kyselisin sitä kun minulla tv joka on kaapeli valmiudessa
niin onko asennus niin että valitaan menusta kaapeli, uusi automaattinen kanavahaku ja heitetään antennijohto pois. Onko mitään katkoksia. Kiitos vastauksesta.
H

1

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tämä kyllä lienee jo

      No ei sitä antennijohtoa pidä pois heittää. Jostakinhan se se TV-signaali sinne TV:n sisään pitää saada. Muuten sen pitäisi mennä kyllä kuvaamallasi tavalla.
      Ei siinä mitään katkoksia pitäisi olla, paitsi tietysti silloin kun yhtiönne vaihtaa sen maanpäällisen signaalin kaapeliin, eli silloin kun varsinaiset johdotukset tehdään ja talon sisällä on piuhat poikki. .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      210
      3607
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      14
      3459
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      87
      2586
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      10
      2182
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      53
      2107
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      10
      1914
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      42
      1728
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1591
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1163
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1160
    Aihe