Bussikuskimiehet ovat ÄTMEJÄ

Paljon bussilla pääkaupunkiseudulla matkustavana naisena ja kuljettajia seuranneena olen tullut tulokseen että. Lähes poikkeuksetta mieskuljettajat kuuluvat luokkaan, alemman tason miehet eli kansanomaisesti he ovat ätmejä. HYI OLKOON!En voisi ikinä kuvitellakkaan aloittavani suhdetta tuollaisten ätmien kanssa
26861
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Mut kumminkin alistut kulkemaan kyydissä.

Äänestä

Juuri niin,miksi alistut sitten kulkemaan bussilla,käytä TAKSIA

Äänestä

Kyllä bussimatkustajatkin on perseestä...oikeita sikoja

Äänestä

Onko sinulle muuten tietoa,paljonko bussikuski tienaa palkkaa??
tienaa varmasti 2 kertaa enemmän kuin sinä.....

Tiedoksi,että suurinosa tienaa 3500-4500 euroa kuussa

Äänestä
  • >>Tiedoksi,että suurinosa tienaa 3500-4500 euroa kuussa >>

    Entä kuinka paljon maassa.???

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    >>Tiedoksi,että suurinosa tienaa 3500-4500 euroa kuussa >>

    Entä kuinka paljon maassa.???

    yhtäpaljon maassa tienaa...

    Äänestä

  • Älä puhu omiasi palkansuhteen.
    Poikani ajoi kuusikuukautta Helsingissä bussia ja liksa oli minimipalkkaa.
    Mikäli vuorolisiä ei olisi, niin liksallahan ei edes eläisi.
    Bussikuskien jotka haluaa tienata edes kohtuullisesti, niin pitää ajaa paljon viikonloppuja , sekä iltavuoroja.
    Näin kun tekee, niin saa sen alle keskiluokan palkan , jos joka viikonloppu ajaisi voisi päästä keskivertopalkkoihin muuten ei.
    bussikuskeista suurinosa on täys typeryksiä ja noin 30 % todellakin lukeneita ihmisiä, jotka pakon edestä tekee tuota kuskin duunia.
    Normaalit kauemmin ajaneet ylipainoiset poikamiehet,siis ikuiset poikamiehet ajaa bussia ja marisee jatkuvasti, kun maahanmuuttajat menee liksoissa ohitse ja tekee kuulemma eniten duuneja.
    Nämä mammanpojat äidin mussukat ei tienaa juuri mitään ja ajavat pelko jatkuvasti päällä tuleeko kenkää seuraavassa satsissa vai vieläkö saavat jatkaa ja se onkin yleisin keskustelunaihe taukotuvissa.
    Syökää pullaa ja lihokaa ,harmaannutte 50 ikäisinä ylipainoisina ja lopulta olette eläkkeellä, kun hermonne ei kestäneet typeriä matkustajia kuten mainitsitte.
    Taksia käyttäisi varmasti jokainen, mutta älysi ei riitä edes siihen, että osaisit laskea paljonko taksikyyti maksaa, jos kulkee hieman kauempaa.
    Sinun palkallasi takseja ei voi katsella kuin tolpilla, sillä tuskin liksastasi taksilla pystyy ajelemaan edes kuppilasta kotia.
    Näin asiat on todellisuudessa, sillä tunnen kymmeniä kuskeja ,jotka valittaa juurikin näistä asioista ja vuoropäällikköä jumaloidaan ja nuoleskellaan, ettei vaan saisi kenkää seuraavassa setissä.
    Roihupelon kuskin faija.

    Äänestä

Hahaha et näytä tietävän sinäkään kuinka paljon kuskit tienaa. Aivan paskattamaan alkoi tuo sun palkan heitto. Ei muuta kuin vessaan.

Äänestä
  • satun tietämään,kun olen bussikuski....ja jhelsingissä

    Äänestä

  • vanha isovit~~nen lepakko

    Äänestä

Jaa,oletko sitä mieltä,että kaikki bussikuskit on alempaan kastiin kuuluvia??

Jos näin ajattelet,silloin samalla pistät kaikki palomiehet-poliisit-ja ambulanssikuskit samaan kastiin,sillä tämän alan miehiä on PALJON bussikuskeina.......

Äänestä

Oletan, että nimimerkki on ylemmän tason nainen,eli ytn. Miksi alemman tason mies on ätm, siis älemman tason mies.
Sitäpaitsi, miksi kukaan kuljettaja alkaisi suhdetta sinuun, kun on olemassa fiksujakin naismatkustajia. HYI OLKOON,YÖK!

Äänestä
  • Mikä "ylemmän tason nainen". Jos tarkoitat "paremmista piireistä" niin eiköhän niillä olisi oma auto eikä tarvitsisi rahvaan sekaan änkeä. Vai tarkoitatko "ylemmän tason naisella" sitä, joka tienaa öisin? Tähän jälkimmäiseen kyllä aloittajan profiili sopii paremmin, kun tuntuu hänellä tuo sivistystaso olevan enemmän haarovälin tasolla

    Äänestä

tuo on niin perus ämmän logiikkaa, ylimielinen ryppyvoiteilla plankattu hienostelija ämmä, jota muuten ei kukaan huolisi paitsi kaalimato .....sauvakävelylle

Äänestä

Minä olen "hoitanut"monien impotentti johtajien vaimot.Me kuljettajat ollaan sellaisia poikia että johtajat eivät sitä tiedäkkään.Minä voin sanoa että nämä nns yläluokan ladyt ovat ihan surkeita niin sängyssä kuin keittiössäkin.Ytn nainen olet nyt yksin mielipiteinesi tai jättikö kuski sut tällä kertaa sängyn reunalla yksin?

Äänestä

Minusta juuri bussikuskit ovat hyvin fiksuja ja joutuvat sietämään jos jonkinlaisia matkustajia, älä ole onneton jos he eivät ole alkaneet suhteisiin kanssasi, yritä pokata muualta.

Äänestä
  • Oikein...kannattaa pokata insinööri,jolla on huonompi palkka kuin bussikuskilla ja epävarmempi työ....
    bussikuskeilla ei nimittäin ns. pakkolomia ja lomautuksia,niinkuin insinööreillä...

    Äänestä

  • HAHA3 kirjoitti:

    Oikein...kannattaa pokata insinööri,jolla on huonompi palkka kuin bussikuskilla ja epävarmempi työ....
    bussikuskeilla ei nimittäin ns. pakkolomia ja lomautuksia,niinkuin insinööreillä...

    Niin ja monta kertaa parempia rakastajia kuin inssit jotka laskevat kitkakertoimia petipuuhissakin ollessaan.

    Äänestä

Eikös tuo alkanut siitä kun bussiala kilpailutettiin piloille, joillakin paloi
lomatkin siinä sitten ja kuskit lähti en tiedä tosin minne mutta kuitenkin.

Joo kyllä ihmettelee kuka suomalainen nainen viitsii jonkun
mokkakikkelin kanssa touhuta, otan osaa. Suurin osahan ei touhua
että kai se nyt on luonnollista että ihmiset on kaikenlaisten kanssa
sikinsokin.

Äänestä

Kai jonkun luokan mies sitten tuollaiseenkin naiseen koskee, ainakin, kun on tarpeeksi kännissä, ja tietää, että saa riittävän nopeasti aamulla jalat alleen, ja on kertonut nimekseen Antti Penaali

Äänestä

Mutta minäpä sain bussikuskia viikonloppuna edestä, takaa ja vielä suuhunikin. Nimeltään oli joku xxxxx mutta ei sen väliä oli kyllä niiiiin mahtava pano päätepysäkillä.

Nyt kyllä kutisee alapäässä ja suuhun on tullut joku paise mutta, vieläkin värisyttää kun muistelen meisseliä jota sain.
Bussissa ilmajouset sihisi kun xxxxx pumppasi valkoista lihaani suurella tummalla nuijallaan

Äänestä
  • hyvä,että joku bussikuski hoidellut hommat kunnolla....

    Äänestä

No miten olisi roskakuski sitten?? Kelpaisiko se? No, mutta kysymys sinulle: Miten ihmeessä voit mennä bussilla, kun niitä ajaa "ätmi"???? Keksimäsi sana "ätmi", kuvaa oikein hyvin sinua, et ole itsekään mikään kaunokainen ja kiho.

Äänestä

Jestas, ei kai ne bussikuskit ole siellä naisten silmää miellyttämässä. Ihan sama kuin joku sanoisi että hitsi kun kävin sairaalassa ja kaikki hoitsut oli rumia. Missi- ja misterkisat on erikseen, ja jos olet kumppania etsimässä, niin katsele sitten muualta kuin bussikuskien joukosta, jos ei kukaan miellytä. Tuskin hekään kaikki haku päällä ovat. En voi ymmärtää näitä nykyihmisten valituksenaiheita, tiedä itkiskö vai nauraisko.

Itse olen nähnyt yhden todella kauniin naisen bussikuskina, miehissäkin muutama joko hyvännäköinen tai muuten kivanoloinen on osunut kohdalle. Enkä edes kovin usein bussilla kulje.

Äänestä
  • Miks muuten hoitsut on tyhmiä, lihavia ja rumia?
    Miehiävarten pitäis olla playboyhoitsuja niin kaikki vaivat paranis.

    Äänestä

Olen samaa mieltä kanssasi bussikuskeista.
Nämä Yksinelävät ikuiset poikamiehet eivät ole muuta työtä saaneet.
Poikkeuksena pidän maaseudulta kaupunkeihin saapuneita miehiä, jotka ovat naimisissa ja tekee työnsä asiallisesti, mutta heitä vain on kovin harvassa.
Hesalaiset äidin pikku mussukat on pahimpia.
Odottavat tummaihoisten juoksevan bussinsa kyytiin ja lähtevätkin liikkeelle ennen kuin kukaan ehtii kyytiin,sikamaista ,mutta normaalia toimintaa kuskeilta.
Suurin osahan on poikamiehiä ja asuneet viiteenkymmeneen ikävuoteensa äitinsä helmoissa, niin siksi ovat niin ilkeitä ihmisiä ja ovat kuin omistaisivat koko linjurin.
Ylipainoisia harmaantuneita vähäjärkisiä mielestäni, tosin en lääkäri ole, jotta asian voisin vahvistaa.
Voisivat kasvaa kummiskin aikuisiksi, kun ikääkin on yli viidenkymmenen, mutta on kuin pikkupojat konsanaan.
Hyviä perheellisiä kuskeja arvosta, mutta äidin mussukoita en ymmärrä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ytn nainen kirjoitti:

Paljon bussilla pääkaupunkiseudulla matkustavana naisena ja kuljettajia seuranneena olen tullut tulokseen että. Lähes poikkeuksetta mieskuljettajat kuuluvat luokkaan, alemman tason miehet eli kansanomaisesti he ovat ätmejä. HYI OLKOON!En voisi ikinä kuvitellakkaan aloittavani suhdetta tuollaisten ätmien kanssa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu