Kallis solmu kouvolassa

Hallinto oli päättänyt että 350 turhaa pomoa ulos. Ei tapahdu mitään.
Larikka muistuttaa aiheesta Lamminmäelle. Ei käy, täytyy ensin sopeuttaa työkuviot. (ei siis koskaan) Pomo meinaa varttua suoratamon valmiiksi ja terkkarit purettaviksi.
Larikka ei voi tehdä mitään koska poistettavaa ei ole.

Joten nyt elätellään 350 siipimiestä niin pitkälle että kuin luottoa riittää.
14267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kunta velkaantuu koko ajan. Nyt pohtiivat sähköyhtiön myyntiä että velat siirtyy yhtiölle jotka kunta takaa ja tilinpäätökseen tulee tasapaino.

Äänestä

Kovasti on lisääntynyt viestien estot. Kaikki touhut ei kestä julkisuutta ?

Olemmeko rikollisten hallinnassa ?

Äänestä

Larikka ja Lamminäki voisivat perustaa yrityksen joka pelastaisi koko Euroopan?Kovia ovat puhumaan mutta teot ovat aivan toista.Ei Kouvolan kokoisella kaupungilla ole varaa elättää moisia luusereita.Larikka haluaa eduskuntaan mutta eiköhän hänen tekemiset ole jo nähty.Lamminmäelle potku perseeseen ja maksetut palkat takasin kaupungin kassaan.

Äänestä

Tämä pattitilanne. Rakennettu solmu maksaa miljoonia veroeuroja.

Kun velka heiluu 500 miljoonan puitteissa niin ainakaan 20 vuoteen ei verot ja maksut hellitä.

Äänestä

Solmuja jotka tuottaa turhakkeille komeaa palkaa ei voi purkaa. Lamminmäki on lojaali asiantuntijoille.

Äänestä

Taitaa olla umpisolmu. On helpompi myydä sähköyhtiö kuin tervehdyyttää talous. Etuna tulee vielä että sähköyhtiö nostaa hintaa saadakseen velan ja korot hoidettua.

Äänestä

Väki vähenee, veroeurot hupenee. Avuksi on tilattu 150 ulkolaista. Niiden ylläpito siirtyy kunnan hoidettavaksi.

Kunnanjohtajan saamattomuus syo tuhansien ihmisten veroeurot. Onneksi menee konsultttikavereille ettei ihan hukkaan.

Äänestä

Tuo oli selviö Kun kuntien pomot lyö päänsä yhteen niin kaikki kärsii.

Edes teoriassa 6 pomoa ja yksi työntekijä , muuthan jo kortistoitiin, ei tule toimimaan. Mutta mistäpä konsultti tätä tietäisi.

Äänestä

Sentään ?

Äänestä
  • Vai vaihettiinko vain titteli ja lisää likaa pari tonnii. Sehän on kouvolan tyyli.

    Äänestä

Lisää poistoja tulee. Mihin hittoon tuo Lamminmäki niitä ylijäämäpomoja säästää

Vai putooko oma palkka jos ryhmä pienenee. Toisaalta jos kaikki maksaa satasen kuussa kun saavat töissä olla, niin tuleehan siitäkin joka kolmas kuukausi milli tilille.

Mikäpä siinä on myhäillessä.

Äänestä

Kapiaisten kaupunki. Kunnanjohtaja pitää tuhat ukkoa reservissä jos vaikka johokin joskus mahtuisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mahtava ääliökylä kirjoitti:

Hallinto oli päättänyt että 350 turhaa pomoa ulos. Ei tapahdu mitään.
Larikka muistuttaa aiheesta Lamminmäelle. Ei käy, täytyy ensin sopeuttaa työkuviot. (ei siis koskaan) Pomo meinaa varttua suoratamon valmiiksi ja terkkarit purettaviksi.
Larikka ei voi tehdä mitään koska poistettavaa ei ole.

Joten nyt elätellään 350 siipimiestä niin pitkälle että kuin luottoa riittää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu