Sanna Saarijärvi

Pikkulapsetkin sen tietää:

"joka muita haukkuu, on itse!"

(Sanna oli haukkunut läskiksi jotain ollessaan risteilyllä kaatokännissä)
13786
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kaikenlisäksi haukunnan kohde oli ollut pienikokoinen ja normaalipainoinen.

Äänestä

Olen psykologian ammattilainen.

Teen diagnoosin, että Sanna projisoi omaa inhoa kehoaan kohtaan muihin.

Esim. tuossa kun on haukkunut toiista lihavaksi on todellisuudessa nähnyt itsensä siinä haukuttavan tilalla.

Äänestä
  • Aloittaja sanoi tuon jo.

    Äänestä

Sannalla on "varaa" olla ääliö. Kaikki Sannat joita itse tunnen ovat läskejä. Sanna on lihavan ihmisen nimi.

Äänestä
  • Mutta Sannalla on paljon rahaa. Se on varakas nainen, toisin kuin moni muu julkkis.

    Äänestä

  • maksaa itse eväänsä kirjoitti:

    Mutta Sannalla on paljon rahaa. Se on varakas nainen, toisin kuin moni muu julkkis.

    Ja se on ns. OIKEA julkkis eikä mikään turhaketyrkky.

    Äänestä

toimiiko tuo myös siten, että ihaillessaan toista on yhtä ihailtu kuin hänkin?

Äänestä
  • Sitten täällä on esitelty sellainenkin viisaus, että jos pitää jotakuta rumana tai lihavana niin todellisuudessa kadehtii toista. Siis että haluaa itsekin olla ruma tai lihava? Hmm...

    Äänestä

Joka muita haukkuu on itse on tämän palstan koko idea.

Äänestä
  • Sen joka toista haukkuu on helpompi mennä neulansilmän läpi kuin kamelin joka toiselle kuoppaa kaivaa ja itse viimeksi nauraa.

    Äänestä

  • Saarijärven ihrakasa haukkuu muita.

    Äänestä

Joka toista sanoo on ite on palstan koko idea.

Äänestä

Sannahan on vitun rikas, sillähän on joku betonifirma jossain Tyrnävllä, ja jotain sorabisneksiä, Vievät kuulemma betonituotteita Venäjälle asti.
Sehän ajaa semmoilla Toyotan maasturilla.
Eli elintaso näkyy.
Itte pelasin lätkää, samaan aikaan kuin Koivu ja Selänne ja muut,
Oltiin useasti Turussa Bauerin bileissä ja tää Sanna oli siellä kanssa,
Vieläkin alkaa tekemään mieli suuseksiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seiska sen kertoi kirjoitti:

Pikkulapsetkin sen tietää:

"joka muita haukkuu, on itse!"

(Sanna oli haukkunut läskiksi jotain ollessaan risteilyllä kaatokännissä)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu