Miksi se menee jo viireltä kiinni? eikä myyrä mitää ruokaa? kuka sitä pitää?
Vastaukset 11
- manse mies
No en tiedä kuka nykyään pitää, mutta todella on lyhyen aikaa auki. Eikö sieltä saa ruokaa? Mitä siellä sitten myydään?
- viitamäki
Voi luoja mikä ilmestys! tuohan karkottaa jo asiakkaatkin olemuksellaan!!!
- kyläläine
Kävin siäl pari viikkoo sit . Muutama likka niitte omii söi jäätelöö ja kysyin ruakkaa. Poika sanos et joskus voi tul makkaraa nyyntii.
- hämmästynyt
Ajelin puoli yhdentoista aikaan siitä ohi ja äsken tulin takaisin. Kummallakaan reissulla ei näkynyt kissaakaan kioskin nurkissa pyörimässä. Ei taida kovin hyvin mennä puljulla?
- Keijo Kerrosateria
MIkä mustamaalaus tämäkin nyt on? Jos Eurassa joku viitsii/jaksaa yrittää jotain grilli- tai kahvila-alaan liittyvää, niin heti on kauhea hammasten kiristys ja paikkojen mollaaminen päällä näillä palstoilla. Tsemppiä ja voimia kaikille yrittäjille.
- 1+4
Eurassahan kateus ja paskanpuhuminen on kaiken ydin kun itsestä ei ole mihinkään. Ainoastaan ne pystyy lihomaan hirveiksi läskikasoiksi. Kateellisten ja läskien kylä.
- jonikka
niin, sellaiseksi kuin olet itsesi jo päästänyt. kateellinen paskaapuhuva nahjus.
- tsdaa
Kuallu kioski
- VELU
tsdaa kirjoitti:
Kuallu kioski
EI OO OLLU AIKU KOKO SYKSYN,VEIKS NE VARKAAT SIELT KAIKEN?
- ohiajanut
Kohta varmaan rupee tapahtumaan. Siinä kuistilla palaa jo ulkovalo.
- Kauan kai
Kauanko siitä aikaa, kun Vappu miehineen siitä luopui??
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak2173388Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes1751738Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1431473- 1131080
Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen
800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja131966- 70933
Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt376820Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?
Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero163689- 9673
- 45665