Yksi tärkeimpiä osia seksissä on suuseksi, mutta siitä kirjoitetaan niin vähän. Kohta viisikymppisenä naisena kokemukseni perustuu lukijasta riippuen vain tai jopa 20 eri mieheen. Tällaisella "koulutuksella" ajattelin jakaa oppimani niille joita asia kiinnostaa. Keskityn kuitenkin vain siihen kuinka ottaa mieheltä suihin. Itse pidän suuseksistä siksi, että se tuottaa toiselle osapuolelle niin suurta nautintoa ja sehän onkin toimivan seksielämän tärkein asia heti keskustelun jälkeen. Jos asioista pystyy keskustelemaan voi päästä myös nauttimaan kaikista omista ja toisen fantasioista - muuttaa toiveet todeksi. Tämä ovat kuitenkin kaikki vain omaa maalaisjärkeäni.
Itse nautin suuseksistä kahdella täysin eri tavalla. Saajana se tuottaa ylivoimaisesti parhaan orgasmin ja ylivoimaisesti nopeimmin. Lisäksi siten voi saada monta kertaa peräkkäin. Eikä itse tarvitse tehdä mitään muuta kuin antaa mennä ja nauttia. Sen sijaan antajana se on raskasta. Valtava kiitos ja mielihyvä seuraa kuitenkin sen saajan mielihyvästä. Se muuttaa antamisenkin nautinnoksi. Suuseksiä voi harrastaa session aluksi, välillä, lopuksi tai ihan vaan pelkästään alusta loppuun. Seksin täytyy olla tasapuolista ja toista kunnioittavaa. Näiden perusajatusten jälkeen joku vastustajakin saattaa miettiä asiaa tarkemmin ja pääsemme itse asiaan.
Puhaus on muuten sitten puoliruokaa. Joku pervo voi toki pitää erilaisista makuvivahteistakin. Mainittakoon myös, etttä sperman makuun vaikuttaa paljon terveellinen ruokavalio ja tupakoimattomuus! Kondomi on tietenkin joskus pakolinen, mutta silloin nautinnon tuottaminen miehelle on paljon vaativampaa.
Seksisession aikana tuntoherkkyys vaihtelee. Miehellä se pienenee loppua kohden homman rajuudesta riippuen. Tämä siis tarkoittaa herkkyyttä, ei sitä kuinka hyvältä tuntuu. Tästä johtuen ihan paras hetki on ottaa velttona suuhun kun tunto on täysin tallella ja herkimmillään. Mies kestää aika rajuakin käsittelyä vaikka eroavaisuuksia tietenkin on. Herkimmät kohdat ovat terskan alapinta ja takareuna. Tässä kohtaa toimii parhaiten se, että painat penistä voimakkaasti kielellä kitalakea kohden ja imet samalla. Kieltä eteen ja taakse sekä sivuttain (helpointa) liikuttamalla tunnet kuinka se kasvaa lähes räjähdysmäisesti. Imeminen auttaa veren virtaamista ja tuntoherkkyys antaa aivoille kyytiä. Näin voi muuten varovammin tehtynä saada miehen laukeamaan kaksi kertaa peräkkäin. Olenpa kerran kokenut sen kolmekin kertaa.
Kun penis on käyttövalmiina joko edellisen jälkeen tai session aikana päästään varsinaiseen perusasiaan. Tilanteesta riippuen mukana tulevat naisellisen aromit eivät ole mitenkään merkittäviä. Miehen sen sijaan välttelevät sperman maistamista melko voimakkaasti. No, koko on tietenkin ongelma. Normaali on 4cm paksu ja 14cm pitkä. Suuseksissä pienempi olisi mukavampi ja helpompi. Koska itse varsi on kiihotuksen kannalta tunnoton alue kannattaa keskittyä terskaan. Toisen haluaisivat lykkiä sitä todella syvälle. Itse en ole syväkurkkua harjoitellut eikä kukaan ystävistänikään, joten taitaa olla harvinainen laji. Perusjuttu ja ongelma on kuitenkin tämä: vältä hampaita. Jos hampaasi raapivat vartta pitkin se vie keskittymisen itse asiasta ja homma pitkittyy turhaan tai jopa keskeytyy. Tästä johtuen se pienempi on parempi, kuten sanoin. Aiemman neuvon mukaisesti paina kielellä terskaa voimakkaasti kitalakea kohden ja liuta sitä suussa hampaiden takana mahdollisimman pitkään edes takaisin. Teet suustasi ikään kuin tiukan putken. Tunnetta lisätäksesi voit auttaa kädellä varresta niin, että esinahka liukuu terskan päälle ja pois. Tämä riippuu miehen rakenteesta. Välillä otat pois suusta ja hoidat hommaa hetken kädellä nopeammin, voit suudella ja nuoleskella, jne. Hymyile ja hiero terskaa huuliisi. Mielikuvitus on alussa valttia. Loppua kohden vauhtia kiihdytetään. Aika paljon riippuu siitä kuinka paljon voimaa saat terskan kiihottamiseen. Tässä käsi on tietenkin paras ja helpoin. Itse teen noin puolet kädellä, koska siten jaksaa paljon paremmin sen itse suuseksin.
Pieni opas suihinottoon.
46
14407
Vastaukset
- IrmaImuri
(jatkuu)
Lopun tunnistaa siitä kun penis paisuu äärimmilleen ja terskan nahka on todella kireä. Jos tämä on taas normaalin yhdynnän loppusilaus täytyy hetki päätellä muuten. Toki sen yleensä tuntee ja kuulee myös miehen reaktioista. Kiihotuista voi viedä äärimmilleen olemalla hetki hellä ja seksikäs ja sitten lisätä vauhti kovimmilleen. Muista edelleen varoa hampaita! Nyt on enää lyhyt matka maaliin joten ei kannata säästellä. Hymyile, innostu, kiemurtele, kysy miten hän haluaa...
Naiselle pitkä jopa koko päivän kestävä esileikki on tärkeä. Samaten koko sessio. Sen sijaan miehelle tärkein on se laukeaminen. En sano, ettei nainenkin siitä pitäisi tärkeänä, mutta tässä on kuitenkin selkeä ero. On siis tämä yksi hetki, jossa kannattaa laittaa kaikki peliin jos haluat miehen muistavan sinut ikuisesti! :) Vaihtoehtoja on useita. Siis jos et tiedä, niin kysy. Tai vielä paremmin jutelkaa paljon ja siitä miten kumpikin mitäkin haluaa.
Mies voi haluta laueta suuhusi, kasvoillesi, rinnoillesi, vatsallesi, eikä sillä ole väliä onko sinulla sattumalta vaatteet päällä tai ei. Tiedäthän, verhotut rinnat ovat kauneimmat! Suuhun tuleminen on yleinen toive. Sperman voi antaa valua ulos jos sitä ei halua niellä. Itse opin pitämään siitä tavasta muutamassa vuodessa, eikä se pahaa ole, mutta en ostaisi kaupasta. Muissa tavoissa on kaksi vaihtoehtoa. Joko mies hoitaa sen itse tai sinä teet sen kädelläsi. Itse haluan aina tuntea tämän mahtavan tapahtuman kädelläni. Ja kun huippu on ohi muista heti hidastaa reilusti. Herkkyys menee kivun asteelle. Parasta on ottaa penis suuhun ja imeä sitä varovasti ja lähes liikuttamatta. Jos spermat ovat muualla pidä huoli, että mies näkee ne. Jos hän tuli kasvoillesi tai rinnoillesi hän tosiaankin halusi ne sinne. Sanotaan, että sperma on parasta ihovoidetta!
Älä pety siihen, että mies ja nainen ovat erilaisia. Miehellä kaikki on ohi hetkessä, kun taas nainen on jälkimainingeissa ja halauksen tarpeessa pitkään. Jos hän ei tajua tätä se johtuu vain unohtumattomasta elämyksestä kanssasi. Jotta suuseksi toimii parhaiten sinun täytyy oppia rakastamaan penistä. Se on aika viehättävä vehje kun osaat asennoitua oikein.
Aivot ovat tärkein elimesi seksissä. Ajattele mitä teet. Toivottavasti tästä oli jotain apua enkä unohtanut mitään tärkeätä. Täällä varmasti korjataan nopeasti jopa turhat asiat. Hauskoja hetkiä paremman suuseksin parissa. - mieskani...
Todella hyvä kirjoitus ja vieläkin parempi asenne!
Itse en mene saatuani kivun asteelle, vaan nautin suuresti jos nainen jatkaa kuvaamaasi hellää imuttelua ja kielellä kivoja muljautuksia terskan edestä tai takaa. Se on aivan järkyn hyvää jälkihoitoa ja oikein ajoitettuna ainakin minusta tulee spermaa lisää joka imaisulla eikä lopu siis vielä pariin minuuttiin nautinnon jatkaminen.
Sait mieleni himoamaan tuollaista käsittelyä! :))) Kukahan haluaisi tällaisen lahjan mulle antaa. - imuttelija
Oli kyllä hyvä kirjoitus.
Itse (naisena) oikeasti nautin suihinotosta sekä siitä, että toinen mahdollisesti saa siitä nautintoa.
Haluan myös niellä sperman, ellei se maistu vastenmieliselle.
Makuvivahteita on kyllä yhtä monta kuin miestäkin.
Suurimmaksi "ongelmaksi" olen kokenut juuri hampaat ja miten voi välttää niiden kosketusta herkillä pinnoilla.
Kuten tuossa on mainittukin, suihinotossa pieni olisi helpompi.
Minulle on vain sattunut enemmän niitä ei niin pieniä matkan varrella ja suihinotto on siltä osin ollut joskus haasteellista.
Tosin myös paras kokemukseni (palaute suihinotosta) on isoimman jötikän omaavan kanssa,
Ja se tapahtui tilanteessa, jossa olimme jo rakastelleet useita tunteja ja nukkumaan käyneet.
Himoni kuitenkin hyrräsivät vielä ja halusin herättää hänet uuteen "kiimaan".
Mistään teknisistä taidoistani en tiedä, mutta sellainen tuntuma on tullut, että oma halu, himo ja kiihko on se paras pohjavire, joka tuottaa kaikessa seksuaalisessa kanssakäymisessä toiselle eniten nautintoa.
Pelkkä tekniikka ei pitkälle riitä........
Vaikka sekin on jossain määrin mukava olla hallussa. - ainakin mulle
Suurin osa miehistä haluaa, että nainen nielee sperman. Se on se lopun kliimaksn kliimaksi. Jos sylkee pois, jää huono fiilis.
- Lipittäjä
Mulle ei ratkaise nielee vai ei, kunhan saa laskea suuhun.
- Mies syntymästään
Ainoa vaan, että jutussa on pari detskua, jotka saavat epäilemään kirjoittajan todellista asiantuntemusta. Ensinnäkään imeminen ei tunnu oikeastaan miltään ja kova imeminen on tuntuu selkeästi pahalta.
Kitalaki on ihan liian kova optimaaliseksi kiihoituspinnaksi. Pehmetä huulet ovat parhaat.
Miehen tuntuherkkyys ei suinkaan vähene kiihotuksen myötä vaan osittain jopa kasvaa.- bj:n_vastaanottaja
Samaa mielta imemisen suhteen. Se ei ole mikään vaikuttava tekijä. Kielen merkitystä ei voi suihinotossa vähätellä. Hyvä kielityöskentely kitalaen kanssa takaa hyvän tunteen.
- SuuSeksiFani
bj:n_vastaanottaja kirjoitti:
Samaa mielta imemisen suhteen. Se ei ole mikään vaikuttava tekijä. Kielen merkitystä ei voi suihinotossa vähätellä. Hyvä kielityöskentely kitalaen kanssa takaa hyvän tunteen.
Mun mielestä imeminen on ehdoton juttu. Lisää tuntoa. Toki rajansa kaikella. Luulen, että tuolla herkkyyden osittaisen katoamisella tarkoitti jonkinlaista puutumista. Loppua kohti tuntuu tietenkin paremmalta. Mutta jos nainen antaa kädellä kovaa kyytiä niin ei sellanen pelkkä hiplaaminen tunnu enää miltään sen jälkeen, toisin kuin ihan alussa. Olen tavallaan samaa mieltä.
Jutun tarkoitus on kyllä helppo ymmärtää. Ei kai siinä ruuanlaitossa ole kyse. - ballsdeep
Saa imeä kuha ei puhalla.
- TOPKANI
- Tarkkailija.
Asiallinen kirjoitus. Harvinaisuus täällä.
- Loputon tarve
Mikään ei ole parempaa kuin laueta naisen tiukasti imevään suuhun!
- Parasta
Loputon tarve kirjoitti:
Mikään ei ole parempaa kuin laueta naisen tiukasti imevään suuhun!
Lukiko kaikki naiset tämän? Varmasti?
- Onkoliikaapyydetty?
Loputon tarve kirjoitti:
Mikään ei ole parempaa kuin laueta naisen tiukasti imevään suuhun!
On käynytkin niin että mieheni on tullut kahdesti nieluun syöksenyt spermat.
Maistui hyvältä. Nielin ne kaikki. Enkä kakonut yhtään enkä nykyisinkään kao kun työnnän suihin mieheni munan täysseisokissa.
- Nielaisisin
Vielä kun joku opettaisi miten parhaiten harjoitella syväkurkkua. Kaverini osaa ja miehensä on ihan hulluna siihen. Luulisin, että toimisi meilläkin. Yökköreaktio tulee vaan niin helposti.
- Pari vuotta meni
Miehen kanssa on vaikea harjoitella. Itse käytin aluksi ohutta dildoa ja myöhemmin normaalin kokoista pehmeää. Nykyään alkaa jo miehen kanssa onnistua, kunhan mies jaksaa/pystyy ottamaan rauhallisesti. Laukeamisessa täytyy varoa ettei mene väärään kurkkuun. Lisäksi hengitystekniikasta on sovittava tarkasti etukäteen. On kyllä vaivan arvoista kun kuuntelee miehen kehuja! Ja vastapalvelus on taivaallinen!!
- Onkoliikaapyydetty?
1. Älä yritä väkisin.
2. Tie rauhassa niin se tee niin ihottavaa.
3. Kokeile älä vie liian alas.
4. kun munan varsi on puolivälissä suuta läl väkisin työnnä sitä perille asti.
5. Kun alat kiihottua niin liuta penis suun perille piä siellä hetki.
- Isoisä ja panee
Irmaimuri, mitäs teet sitten kun menopaussisi on edennyt kakkosvaiheeseen ja alat olla kuiva ja ennen kaikkea mauton? Mauttomuuteen et pysty edes voiteila ja tableteilla vaikuttamaan.
Vain hedelmällinen nainen maistuu hyvälle. Valitettavasti.
Naisella kuin naisella tuntuu tulevan hirveä hätä kohta 45 jälkeen. Menopaussi edessä, halut häviävät joten pitää alkaa esittää kiimaista narttua. Pelkkää valetta alusta loppuun. Yhdynnässä paljastuu äkkiä, että nainen teeskentelee, yrittää kaikkensa piilottaakseen kuivuuden tuottaman kivun.
13 < nainen < 45, mummo >45- UkkiImuri
Isoisä... Irmahan käsitteli tässä suihinottoa mieheltä. Luulenpa, että se onnistuu oli naisella paussi tai veto.
Oma vaimoni on 66. Imee hyvin. Saa hyvän orgasmin kun nuolen häntä. Ei näyttele. Sen huomaisi kuten itsekin totesit. Oikeastaan seksi vaan paranee iän myötä. Täytyy myös osata vanheta kunnialla ja hyväksyä se.
Sama on edessä itselläsi. Ei sille mitään tarvitse tehdä. - Granpa 2
UkkiImuri kirjoitti:
Isoisä... Irmahan käsitteli tässä suihinottoa mieheltä. Luulenpa, että se onnistuu oli naisella paussi tai veto.
Oma vaimoni on 66. Imee hyvin. Saa hyvän orgasmin kun nuolen häntä. Ei näyttele. Sen huomaisi kuten itsekin totesit. Oikeastaan seksi vaan paranee iän myötä. Täytyy myös osata vanheta kunnialla ja hyväksyä se.
Sama on edessä itselläsi. Ei sille mitään tarvitse tehdä.Joo, mutta onneksi miesten ikäkaari on paljon pidempi kuin naisten. Fakta.
- unelma-suu-nainen
tämä on asiallinen ketju!
Tekarit ovat huiput. Mädätin omat hampaani tahallani laittamalla niihin vuoden ajan reilusti kinuskikastiketta joka ilta yöksi. Hampaani menivät siitä tietenkin täysin pilalle, kaikki vedettiin pois ja sain tekarit. Nyt kun otan tekarit pois suihinoton ajaksi, niin kyllä hampaattomalla suulla imuttelee mahtavasti -- miehet tykkää! Tosi ihanaa olla unelma-suu-nainen!- Plagiator
Tämä juttu on suoraan John Irwingin kirjasta (ja elokuvasta) "Kaikki isäni hotellit".
- John-who?
Plagiator kirjoitti:
Tämä juttu on suoraan John Irwingin kirjasta (ja elokuvasta) "Kaikki isäni hotellit".
Mikä näistä jutuista?
- JaWohl 4
No joo olisikin naisia jotka osaavat arvostaa suihinottamista. Olen ollut naimisissa jo 28v, eikä vaimoni ole milloinkaan ns.ottanut suihin aviomieheltään. Enkä ole milloinkaan käskenyt häntä moiseen. Tuntuu tosi hyvälle olen toki kokenut tuon ennen liitoa muilta tosi kiihkeiltä naisilta. Tiedän että tosi hyvältä tuntuu ja on myös tosi seksikästä. Min.merk. Ei uskalla kysyä omalta.
- Oralisti
Aika kamalaa, jos ei omalta vaimolta uskalla kysyä... Mitä vaan. Ettei ujostuttaisi? Mieheni kysyi joskus sadannen suuhuntulon jälkeen että saisiko joskus tulla kasvoille. Ja juuri sitä olin toivonutkin. Olipa hyvä että kysyi kun minä en silloin vielä kehdannut ehdottaa. Nykyään puhumme seksiä avoimesti.
- Oraalionni
Oralisti kirjoitti:
Aika kamalaa, jos ei omalta vaimolta uskalla kysyä... Mitä vaan. Ettei ujostuttaisi? Mieheni kysyi joskus sadannen suuhuntulon jälkeen että saisiko joskus tulla kasvoille. Ja juuri sitä olin toivonutkin. Olipa hyvä että kysyi kun minä en silloin vielä kehdannut ehdottaa. Nykyään puhumme seksiä avoimesti.
Mulle kävi hyvä tuuri kun tapasin samanlaisen naisen. Molemmat pidetään vain suuseksistä tai ainakin se on ihan pääasia. En välitä onko pervoa tai tylsää mitä vaan mutta olemme tosi onnellisia tästä.
- puute täälläkin
luin joskus tutkimuksen että suurin syy huorissa käyntiin on suuseksin puute
- Tyttökoulusta
Kuinka voimakas imu on paras?
- alko panettaa
Ei turhan voimakas, ja silloin kun spermat tulee, riittää suussa pitäminen, ja huulilla puristelu ja edestakainen liikuttelu. Nyt kun tän kirjoitin alko seisomaan, vaimo tulee kohta vierelle ja antaa "hieronnan" ja minä annan hänelle "kielipanon".
- einomies
suuseksi on muka pornoteollisuuden tekele.miksi siitä riittää näin paljon puhetta jos se ei olisi nautinto molemille osa puollille. vähäisten nais kokemuksien pohjalta voin sanoa että naiset saa orgasmin useammin suu seksillä kuin itse normaalilla panolla.haluaisin naisten kommentit onko tämä näin kun minun vähäinen kokemus on osoittanut. 20 v mies
- Kurkkuun
Olen samaa mieltä. Naiset kaipaavat suuseksiä tosi paljon. Ja miehet myös.
.
- yksvaan espoo
voitko tehdä mulle IrmaImuri, hyvää?
- IrmaImuri
Mitäs luulet, onko tuolla tyylillä useinkin onnistunut? Täällä Suomi24 palstalla näkee valtavan määrän miehiä, joiden oikeasti pitäisi katsoa peiliin. Juttuja lukiessa ihan jokainen ymmärtää miksi nämä kaverit ovat ja pysyvät ilman naista. Samaa voi kokea usein baarissa. Se maailmanomistaja tulee tokaisemaan "saisko sulta" ja aika kovan herätyksen on jokainen kokenut tällä samalla kysymyksellä, onko useinkin onnistunut. Jos siitä joku lähtee, niin kannattaa pari kertaa miettiä sitä laatutasoa. No ainakin sopisivat toisilleen.
On noita imuja tullut tehtyä melkoisesti kun siitä pidän. Edellyttää kuitenkin miestä josta pidän. Enkä harrasta syrjähyppyjä. Sinulle suosittelen lämpimästi käytöskoulua, aikuistumista ja itsekritiikkiä. - Antaja
IrmaImuri kirjoitti:
Mitäs luulet, onko tuolla tyylillä useinkin onnistunut? Täällä Suomi24 palstalla näkee valtavan määrän miehiä, joiden oikeasti pitäisi katsoa peiliin. Juttuja lukiessa ihan jokainen ymmärtää miksi nämä kaverit ovat ja pysyvät ilman naista. Samaa voi kokea usein baarissa. Se maailmanomistaja tulee tokaisemaan "saisko sulta" ja aika kovan herätyksen on jokainen kokenut tällä samalla kysymyksellä, onko useinkin onnistunut. Jos siitä joku lähtee, niin kannattaa pari kertaa miettiä sitä laatutasoa. No ainakin sopisivat toisilleen.
On noita imuja tullut tehtyä melkoisesti kun siitä pidän. Edellyttää kuitenkin miestä josta pidän. Enkä harrasta syrjähyppyjä. Sinulle suosittelen lämpimästi käytöskoulua, aikuistumista ja itsekritiikkiä.Irman kaltaisia saisi olla enemmän.
- Ninni K
Antaja kirjoitti:
Irman kaltaisia saisi olla enemmän.
Kuinka kovaa voi imeä ja mistä kohtaa? Miten saa tehtyä kovimman imun? Imenkö koko ajan? Entä tulemisen jälkeen? Tykkään imeä. :-)
- Joka päivä eikä riitä
Ninni K kirjoitti:
Kuinka kovaa voi imeä ja mistä kohtaa? Miten saa tehtyä kovimman imun? Imenkö koko ajan? Entä tulemisen jälkeen? Tykkään imeä. :-)
Minä imen suuni kiinni ja siitä kun vetää penistä ulos imu kovenee. Tavallaan en päästä sitä karkuun. Täytyy vaan pitää se koko ajan tarpeeksi syvällä sillä muuten kuuluu kova maiskahdus ja imu katoaa. Parasta koko hommassa on se, että mies tykkää valtavasti. Itse en välittäisi. Tietenkin vastapalveluksena on nuolenta, jonka eteen tekisin mitä tahansa.
- miten imeä isoa?
Loistava kirjoitus...itse olen viime aikoina yrittänyt harjoitella suuseksi antamista miesystävälle ja kuulemma hyvin tuloksin :-)
Ainoa ongelma meillä on miehen koko...mies on kiihottuneena valtavan iso (pituus ei niinkään haittaa, mutta se paksuus...) enkä jaksa kovinkaan pitkään imutella,syväkurkkupuuhat ei onnistu kuin ihan alkuvaiheessa
Ketjussa tulikin esille muitakin tapoja suuseksiin...mutta kaipaisin vielä lisää hyviä vinkkejä! Nimenomaan kielen käyttöön...mistä ja miten??- Onnellinen mies Hki
Tavallaan positiivinen ongelma. :)
Herkimmät alueet ovat terskan alapinta ja päällä takana se "poimu". Tuntuu tosi hyvältä niiden nuoleminen, mutta ainakaan minulle ei niistä orgasmia tule. Paras on tiukka imevä liike tai kun nainen pitää sitä kurkussaan ja nieleksii. Luullakseni sinulla on pieni (?iso) ongelma. Kädellä toki voit "jatkaa suuta" ja auttaa tuntuman määrässä. Jos itselleni sattuisi tuollainen juttu etsisin tapoja tehdä siitä silti niin hyvää kuin mahdollista. Laittaudu kauniiksi ja meikkaa yli (eivät huorat sitä turhaan tee). Kun kalu on vielä lepotilassa aloita silloin reipas imutus kun vielä voit. Auta kädellä mahdollisimman paljon ja säästele poskilihaksia loppua varten. Nuole terskan takaosaa ja alapintaa, hiero sitä huliasi vasten samalla runkaten. Jos mahdollista niin loppumetrillä imaise sisään ja muista varoa hampaita. Ihan sekin riittää, että otat sen suuhun, syvälle, imet voimakkaasti ja liitutat varovasti samalla kun orgasmi tulee. Toisille nieleminen on pakko, minulle ei. Jos se ei mahdu suuhun niin runkkaa orgasmi kasvoillesi. Se on ihan parasta kun kaunis nainen saa miehekkään ilmeen! :)
On hienoa, että suhtaudut mielille tärkeään asiaan sen vaatimalla vakavuudella. Muista, että aivot ovat tärkein elimemme seksissä. Siis puhukaa toisillenne mitä haluatte. ON kvia tehdä sitä mitä toinen haluaa ja nähdä hänen orgasminsa kasvavan valtavaksi kun omat pikku fetissit täyttyvät. Minultakin tulee spermaa varmaan litra kun saan laskea sen kauniille kasvoille ja tummanpunaisille paksuille huulille. Kuten äsken. - njaminajmi
Onnellinen mies Hki kirjoitti:
Tavallaan positiivinen ongelma. :)
Herkimmät alueet ovat terskan alapinta ja päällä takana se "poimu". Tuntuu tosi hyvältä niiden nuoleminen, mutta ainakaan minulle ei niistä orgasmia tule. Paras on tiukka imevä liike tai kun nainen pitää sitä kurkussaan ja nieleksii. Luullakseni sinulla on pieni (?iso) ongelma. Kädellä toki voit "jatkaa suuta" ja auttaa tuntuman määrässä. Jos itselleni sattuisi tuollainen juttu etsisin tapoja tehdä siitä silti niin hyvää kuin mahdollista. Laittaudu kauniiksi ja meikkaa yli (eivät huorat sitä turhaan tee). Kun kalu on vielä lepotilassa aloita silloin reipas imutus kun vielä voit. Auta kädellä mahdollisimman paljon ja säästele poskilihaksia loppua varten. Nuole terskan takaosaa ja alapintaa, hiero sitä huliasi vasten samalla runkaten. Jos mahdollista niin loppumetrillä imaise sisään ja muista varoa hampaita. Ihan sekin riittää, että otat sen suuhun, syvälle, imet voimakkaasti ja liitutat varovasti samalla kun orgasmi tulee. Toisille nieleminen on pakko, minulle ei. Jos se ei mahdu suuhun niin runkkaa orgasmi kasvoillesi. Se on ihan parasta kun kaunis nainen saa miehekkään ilmeen! :)
On hienoa, että suhtaudut mielille tärkeään asiaan sen vaatimalla vakavuudella. Muista, että aivot ovat tärkein elimemme seksissä. Siis puhukaa toisillenne mitä haluatte. ON kvia tehdä sitä mitä toinen haluaa ja nähdä hänen orgasminsa kasvavan valtavaksi kun omat pikku fetissit täyttyvät. Minultakin tulee spermaa varmaan litra kun saan laskea sen kauniille kasvoille ja tummanpunaisille paksuille huulille. Kuten äsken.Jeps,
positiivinen ongelmahan toi tavallaan on :-)
Kädellä olen kyllä auttanut ja pikkuhiljaa oppinutkin miten parhaiten kädellä "jatkan"...
itse en kyllä tuosta meikkaamisesta välitä...mutta toisessa ketjussa mainittua silmiin katsomista pitää testata...kuulostaa aika houkuttelevalta myös omalta kannalta.
kiitos myös muista vinkeistä...kunpa pääsis heti kokeilemaan...
En ole aiemmin juurikaan pitänyt suihinotosta mutta nykyinen miesystävä vaan maistuu niin hyvälle että yleensä tekee mieli ottaa suihin...joskus oon jopa autossa aloittanut ...parkissa tietty ;-)
onhan se mukavaa kun nainen ottaa suihin ja nielee kaiken ja jatkaa vielä hetken laukeamisen jälkeen:) eikä heti juokse vessaan vettä juomaan. (vinkki) se kyrvän pyörittäminen käteen vetäessä sattuu aivan helvetisti jos haluatte pelata varmanpäälle ni älkää tehkö sitä kellekkään jos ei mies erikseen pyydä. ja sitä laukeamista vatsanpäälle tai naamalle en käsitä mitä kiihottavaa siinä oikeen on. ite miehenä sisälle mielellään laukean mutta että naama tai vatsa tai jalkakin:D en käsitä. mikäs siinä jos nainen pyytää mutta en käsitä mitä kiihottavaa siinä miehelle on
- Onnellinen mies Hki
En osaa sanoa miksi vahva meikki ja naisen kasvoille laukeaminen on niin kiihottava, mutta se vaan on. Toiset pitävät peppuseksistä, minä en. Jne, onhan noita juttuja maailmassa vaikka mitä. Jos itse ei pidä jostain niin miksi kieltää sitä muilta, tai pakottaa toisia siihen mistä itse pitää? Eihän kaikki pidä edes suuseksistä. Minulle on ihan sama nieleekö nainen vai ei, mutta on se pornomman ja seksikkäämmän näköistä kun mälli valuu huulilta ulos, tai kasvoja pitkin. Jos nainenkin pitää siitä niin jopas sattuikin! ;)
- Punaiset ja paksut
Onnellinen mies Hki kirjoitti:
En osaa sanoa miksi vahva meikki ja naisen kasvoille laukeaminen on niin kiihottava, mutta se vaan on. Toiset pitävät peppuseksistä, minä en. Jne, onhan noita juttuja maailmassa vaikka mitä. Jos itse ei pidä jostain niin miksi kieltää sitä muilta, tai pakottaa toisia siihen mistä itse pitää? Eihän kaikki pidä edes suuseksistä. Minulle on ihan sama nieleekö nainen vai ei, mutta on se pornomman ja seksikkäämmän näköistä kun mälli valuu huulilta ulos, tai kasvoja pitkin. Jos nainenkin pitää siitä niin jopas sattuikin! ;)
Paksut huulet on parasta
- Mullekin siedettävää
Luin joskus että sperman makua voi muuttaa syömällä makeita hedelmiä, ertyisesti ananasta. Se todellakin toimii!
Tupakka on pahin kitkeryyden aiheuttaja, sen olen huomannut.
nimim. ex rouva- Mielelläni
Totta. Se on eri makuista riippuen mitä on syöty. Tupakasta ei onneksi ole kokemusta. Jos ei tykkää mausta kannattaa ottaa syvälle. ;)
- Ohut mutta pitkä
Kuinkahan yleistä tuo syväkurkun osaaminen on, naiset vastauksia?!
- Suikkisfani
Tuohon edelliseen olisi ollut kiva saada vastauksia. Itse en siihen pysty millään enkä usko edes harjoittelun auttavan niin suuren yökkimisreaktion yli. Täytyy siis tyytyä normaalimpaan hoitoon.
Sen sijaan kiinnostaisi miten hoidatte sen, etteivät hampaat osu liikaa. Miehelle on helpompaa kun voi hoitaa minut käsin, kielellä, huulilla. Kalun mahduttaminen suuhun ei ole yhtä helppoa. Aika raskasta oikeastaan. Jaksatteko pitää suuta kunnolla auki niin pitkään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t734416- 332511
- 402324
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin211815Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401672Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251552- 811536
- 1491346
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..221243Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901145