Mitä mieltä olette tästä paikasta?
http://viitamaki.suntuubi.com
Mielipidettä Piirrostalli Viitamäestä
5
304
Vastaukset
- Lilleen
Mukavalta kuullostaa, hienot tilat ja hevoset, mukavat ypt :)
- polleropallero
Alkaisin heti hoitaa jos ois aikaa! Aivan yli söpöjä piirroksia ja Netta vaikuttaa tosi kivalta, Jenni kans!! Sikana kaikkee tietoo tallin sivuilla :)
- professori poskihihna
Sisältörikkaat sivut ja hieno ulkoasu. Kävijöitäkin näyttäisi olevan mikä tuo plussaa. Tekstiin on panostettu ja toimintaakin löytyy, mikä on aina hyvä.
Miinuksena lukuisat kirjoitusvirheet ja ylläpitäjän piirustustaidottomuus. Kuvat on väritetty epäloogisesti ja hevosten silmistä puuttuu elämänhalu (lue: valopilkut!). Näyttävät lievästi kyllästyneiltä. Harjat ja hännät on isoa sahalaitaa, miten yleensä päiväkoti-ikäiset piirtävät. Ääriviivoista saa hutiloidun vaikutelman. Hevosten varusteetkin häikkää muutamassa kuvassa todella pahasti. Tästä saa sellaisen kuvan ettei piirtäjä tiedä varusteista, vaan lätkii turpahihnaa ohjien päälle sekä jättää hyvinkin oleellisen poskihihnan piirtämättä (ehei, ei turpahihnan tarvitse olla suitsissa kiinni :D)
Isompi miinus tulee läpipiirretyistä kuvista. Jos ei osaa itse piirtää tai ei muuten vain luota omiin taitoihinsa, niin kannattaa joko vain sinnikkäästi opetella.. Tai sitten vaihtaa vaikka valokuvalliseen talliin.
Ja ennen kuin täälläkin vedetään asiallisesta palautteesta hernettä nenään, muistuttaisin, että virtuaalipiirit on loppujen lopuksi aika tiivis rykelmä ihmisiä, sana on levinnyt ja leviää. On turha alkaa väittämään vastaan jos on jäänyt jo vilpillisestä toiminnastaan kiinni. Se on todella noloa, lapsellista ja silloin kannattaisi hakea ammattiapua vaikkapa nuorisopsykiatrilta. Ne ylläpitäjän puolustukseksi julkaisemat "luonnokset" olivat aivan selvästi tietokoneen näyttöä vasten räpelletty. Tiedän sen, koska olen itsekin niin tehnyt ja siitä piirtojäljestä näkee, ettei kyseessä oikeasti ole itse hahmoteltu luonnos. IP-estoilla uhoaminen todisti vain ja ainoastaan sen, että piirtäjä jäi kiinni, eikä kestä totuutta. Jos tämä (.. mutta kun ei ole) olisi piirtänyt kuvat vain mallista, itse, olisi hän kyennyt nielemään jonkun tuntemattoman kommentit ja nauramaan niille. Ja käsittääkseni tämä henkilö tuli omana itsenään ihan sähköpostiosoitteen kera touhua kommentoimaan.
Ylläpitäjä suoraansanoen valehtelee omille kävijöilleenkin väittäessään ettei muka piirrä läpi, tai ettei ole yhtäkään kuvaa piirtänyt läpi. Enhän minäkään tässä nyt ole sanonut että joka kuvan kohdalla olisi näin.
Luulisi, että olisi oikeasti kiva saada kehuja ITSE piirretystä kuvasta. Harmi, ettei tällä mielipiteitä haluavalla tallilla taideta oikein tietää, miten mukavalta sellaiset kehut tuntuvat :).. Aivan.. Aloitustekstissä kysyttiin mitä mieltä! Tässäpä se oli. Mielipide, arvostelua ja varmistettua faktatietoa.- nimimerkitön >:D
Itse rakastan sivuja. Mielipiteet siisvkullakin ja Netta osaa kyllä upeasti (omalla tyylillään!) piirtää ;)
- tinja.w
Ei se kyllä omaa tyyliä oo jos räpeltää kuvat läpi haha! :D Mäki näin sillo viekusta nää väittelyt läpipiirtämisest ja oon ihan samaa mieltä professori poskihihnan kaa, joka perusteli asiat tosi hyvin. taitaa tääl vaa nää viitamäkeläiset puolustella ihqua fanituskohdettaan, joka ei oo minkäänlaista arvostusta ees ansainnu piirroksiensa kanssa. niin siis läpipiirtämien töherrysten kanssa. gimppiäkää osaa käyttää, ku eipä näytä osaavan tehä ees siistiä lineä. näyttää joltai paintti pixelipaskalta :D.
täst läpipiirtämisest on tullu selvästi joku ilmiö. oon bongannu jo ainaki 5 piirrostallia jotka piirtää läpi. säälittäviä rähmäkäpäliä jotka ei vaivaudu ite opettelee piirtää. melkei hävettää niitte puolesta, mut sentää ite osaan piirtää ni eipä tuolla väliä. kateelliset kaatukaa >:D
ja lopettakaa se läpipiirtely. ihan ku kukaa ei muka tajuis. noobs.
ps: kai ne urpot ees tajuu et jos jostai sukupostin kuvista piirtää läpi, ni pitäs silti olla kuvaajan lupa, mikäli kuvaa ei muutenkaa sais käyttää? :D ai mut eihän ne mitään tajuu ku luulee et kaikki uskoo niiden "taitoihin" piirtää! hahha!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1203028EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje351415- 1041269
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621027Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661017Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi133998- 60937
- 41737
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22723Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta112681