Nuo bussivuorot lie suunnitellut mutta ei sit mitään järkeä.
Mihin se 10.40 Piikkiöstä lähtevä vuoro on KADONNUT ?
Edellinen vuoro lähtee 9.00 seuraava10.30.
Kuka ääliö
16
347
Vastaukset
- ed.
" Mihin se 10.40 Piikkiöstä lähtevä vuoro on KADONNUT ? "
Piti olla 9.40 vuoro , on kadonnut.- özmmzz
Lipun hinta noin puoliintunut, luuletko että sillä vuototiheys kasvaa???
- ap.
özmmzz kirjoitti:
Lipun hinta noin puoliintunut, luuletko että sillä vuototiheys kasvaa???
" Lipun hinta noin puoliintunut, luuletko että sillä vuototiheys kasvaa??"
Kerta lipun hinta puoliintui seutulipun hinta laski3€.
Maksan kyllä sen entisen hinnan ihan mielelläni, kun ei joka päivä tarvitsisi lähteä 2h. ennen töiden alkua keritäkseen töihin oikeaan aikaan.
Kuten esim.huomenna. työt alkaa klo. 9.00.
Bussi lähtee 7.15 on Turussa 8.45.
tai seuraava 8.25, jolla myöhästyn töistä n.5 minsaa, mikäli se ei ole myöhässä.
12h. siitä, kun lähden kotoa ja tulen kotiin, on aika pitkä aika.Vain töissä käydäkseen.
- P. parkkinen
Lipun hinnan puolittuminen ainoastaan kasvattaa veroja, ei tosiaankaan lisää liikennettä.
Yksityisautoilija maksaa nämä hienot keltaiset teli bussit, se on Vihreä ajatus yhteiskunnassa.
Aikataulujen laatiat taitavat löytyä suur Turusta. - Pertti Loiri
Mahtoikohan menehtyä paljonki ihmisiä kadonnees bussis, voimia omaisille!
- tittelintuuriko
Eihän se mihinkään ole kadonnut, uudessa aikataulussa lukee, että 9.35 lähtee Piikkiöstä bussi. Oliko kesäajan pois sitten?
- ap.
" että 9.35 lähtee Piikkiöstä bussi. Oliko kesäajan pois sitten? "
Oli pois ! Nyt on tullut tuo 5 minsaa ennemmin lähtevä.Ja hyvä niin.
- kaarinapiikkiö
föliä on
- Rahoo vaan
Föliä on ja veronmaksajat kustantavat.
- Supi Tokari
No onhan se 9:40 lähtevä bussivuoro poistettu!
- hmphhhhhhh
....
- bussitthh
Föli
- ghkkbgg
......
- onkin
Fölibus
- uppp
Up.
- jbvfg
Bjjhh
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175103Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012321- 1352018
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481888Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171700"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551276Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu117957Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää50855Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24664