Ari avautuu

Ei hyvää päivää

Tänään:
"Seksuaalirikollisten uhrit ja heidän läheiset kärsivät koko lopun ikänsä, osa masentuu ja alkoholisoituu tai tekee itsemurhan. Jos yhdenkin mahdollisen uhrin (lapsen tai aikuisen) onnistuu pelastamaan tekemällä tällaista vapaaehtoistyötä, on tämän työn tarkoitus toteutunut ja toimintamme oikeutus on kiistämätön."

Kiistämättömästi totta. Kirjoittaja on siitä paras esimerkki.

"Tällainen työ vaatii tietynlaista luonnetta ja aitoa välittämistä omista ja toisten ihmisten lapsista. Tässä maassa on vain kaksi ihmistä joilla on rohkeuden lisäksi halu auttaa lapsia aidosta välittämisen tunteesta, minä Ari Savolainen ja suuresti kunnioittamani Mikko Parantainen."

Kommentoikoon joku fiksumpi. Multa loppuivat sanat.

2

326

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jatkuu....,

      Ihan vaan mielenkiinnosta kysyn, että miten tuo homma toimii, kun ylläpitäjä on vankilassa , yhdistys lopetettu viranomaistoimin ja kotisivut on suljettu lainvastaisina?

      kirjeitäkö meinaatte lähetellä?

      Varhainen puuttuminen

      Lapsen hyvinvointia uhkaavien ongelmien syntymistä tulee ehkäistä aina kun siihen on mahdollisuus. Pedofiilien tekemisiin puuttuminen on jokamiehen - ja naisen oikeus, mutta myös velvollisuus.

      Jokainen ihminen joka haluaa tehdä tätä työtä kanssamme, on tervetullut "pokaa pedofiili" talkoisiin. Palkkaa täältä ei saa ja kiitoksiakin harvemmin, mutta hyvän mielen saa takuuvarmasti.

      Tälle keskustelufoorumille avataan pian suljettu ryhmä johon pääsee liittymään vain aktiivisimmat pedofiilien pokaajat. Ryhmän tarkoitus on jäljittää pedofiilejä ja jakaa heistä tietoa ryhmän toisille jäsenille sekä viranomaisille, esim. poliisille ja lastensuojelun viranomaisille.

      Lisäksi ryhmässä suunitellaan ja toteutetaan valeprofiileja lasten ja varttuneempien nuorten suosimiin yhteisöpalveluihin, tarkoituksena pokata itsensä paljastaneet pedofiilit viranomaisille, esim. poliisille ja lastensuojelun viranomaisille.





      Ari Savolainen

    • Hullun horinoita:

      lainaus:
      "Meiltä on usein kysytty miksi julkaisemme seksuaalirikollisten saamat tuomiot, nimiä ja kuvia. vanhemmat.com sivustolla toiminta alkoi vuonna kaksituhattakuusi ja alkuun seksuaalirikoksista kirjoittelu oli rajattu vain foorumin jäsenille - mutta pian laajensimme toimintaa siten, että kuka tahansa voi osallistua julkaisutoimintaan rekisteröitymättä jäseneksi vanhemmat.com keskustelufoorumille. Näin toimimalla kynnys kirjoitteluun madaltui huomattavasti."

      fakta:
      Tuolla vihasivustolla julkaistaan kenen ihmisen tahansa nimiä, kuvia ja muita yhteystietoja. Ei tarvitse olla edes minkäänlaista epäilyä, tuomioista nyt puhumattakaan. Riittää että on psyykesairaan ylläpitäjän mielestä jotenkin loukattavissa oleva ihminen. Mielisairas loukkaa aivan ketä tahansa.

      Sivustolle on kerääntynyt KAIKKI pahimmat pedofiilit, jotka vain vaihtavat keskenään kuva- ja muita materiaaleja. Terveet ihmiset ymmärtävät miksi he toimivat noin. Ari Savolainen itse lupaa käteistä rahaa (pimeästi) kaikista pedofiilien yhteystiedoista, joita kuka tahansa hänelle toimittaa. Terveet ihmiset ymmärtävät miksi Savolainen noita tietoja niin kuumeisesti haluaa.


      lainaus:
      "Tuomioita, nimiä ja kuvia julkaisemme koska näin toimitaan kaikissa muissakin maissa ja julkaisutoiminta on näiden maiden päättäjien ja viranomaisten keskuudessa hyväksi havaittu, esim. seksuaalirikoksien määrien on todettu alentuvan kun tavalliset ihmiset on saatu värvättyä mukaan seksuaalirikollisuutta vastustavaan ja ennaltaehkäisevään toimintaan."

      fakta:
      Missään maailmassa ei ole minkäänlaista sellaista tutkimusta, joka osoittaisi sen, että kun mielisairas ihminen itse päättelee "jotain tapahtuvaksi", silloin myös niin tapahtuu. Ensimmäistäkään tutkimusta ei ole olemassakaan siitä, että "seksuaalirikollisuus vähenisi jos joku mielisairas saa purkaa omaa lapsuuttaan netissä aikuisiällä nimittelemällä kaikkia muita ijmisiä pedofiileiksi".


      lainaus:
      "Niissä maissa joissa valtio ja paikalliset viranomaiset tuovat seksuaalirikollisia julkisuuteen ja annetaan tavallisten ihmisten tehdä samaa työtä puuttumatta siihen, ihmiset kokevat tekevänsä oikeasti merkityksellistä työtä ja se motivoi heitä, tämän voi nähdä tutustumalla heidän ylläpitämiin verkkosivuihin joissa he julkaisutoimintaa harjoittavat, mutta myös paljastavat ja jäljittävät seksuaalirikollisia luomiensa verkostojen ja ihmis-suhteiden välityksellä."

      fakta:
      Yksikään maailman maa ei tuo erityisesti vain seksuaalirikollisuutta julkisuuteen. Noin luulee vain ihminen, joka on itse joutunut lapsena seksuaalisen hyväksikäytön kohteeksi. Ei kukaan psyykkisesti terve ihminen.

      On lähinnä sairasta, että mielisairas ihminen puhuu: "työstä jota hän tekee", vaikka todellisuudessa tuo psyykesairas ei nimenomaan ole kyennyt työhön koko aikuisiällään. "Työ motivoi minua" kirjoittaa aivan psykoosin partaalla oleva, päihdeongelmainen ja väkivaltainen hullu - selitellessään eri oikeusasteissa saamiaan tuomioita.

      Psyykesairaiden ihmisten pakkohoito tulisi palauttaa lainsäädäntöön heti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Älä unohda minua

      Nainen ethän unohda minua. Asiat olisivat voineet mennä toisin, olisi vain pitänyt uskaltaa lähestyä sinua kun annoit si
      Ikävä
      80
      769
    2. On väärin

      Tykätä ja haluta sua kun tilanne täysin mahdoton mutta minkäs teet. Mun sisällä roihuaa 🔥 kunpa tietäisit mitä sä minus
      Ikävä
      43
      662
    3. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      12
      648
    4. Valtuuston kokous

      Kyl tuo Anita Ruokani on ihan pihalla,käy aika hitaalla.
      Kemijärvi
      50
      589
    5. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      571
    6. Mitä tunteita

      Sulla vielä on?
      Ikävä
      77
      514
    7. Nyt on nyt

      Turha miettiä menneitä tapahtumia. Niitä ei saa tekemättömäksi. Tärkeintä on mitä tekee nyt ja tulevaisuudessa. Korjausl
      Ikävä
      46
      409
    8. Miehelle

      ❤️
      Ikävä
      26
      409
    9. Saat mut hymyileen suuresti, ja odotan koska saan antaa sulle haleja ja pusuja ihan oikeasti

      En tiedä mikä sussa on, mut sun koko olemus ja ilmeet, ja persoona ja ulkonäkö saa mut vaan hyvälle tuulelle. Oot vaan s
      Ikävä
      14
      379
    10. Näin on!

      Päästy taas iltaan! Jee, päiviä taas yksi vähemmän meidän kohtaamiseen! ❤️
      Ikävä
      38
      371
    11. Martina avautuu

      Martina on päässyt kertomaan Feminassa konkurssistaan. On viettänyt monia unettomia öitä. On elänyt ikäänkuin painekatti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      120
      368
    12. Hyvästi Iisalmen Citymarket.

      Nyt riitti huolimaton kassatoiminta!Nyt sattuu joka toisella käynnillä samaa,joko laskutettu samasta tuotteesta liian mo
      Iisalmi
      18
      352
    13. Se oikea.....

      Hän ei ole sinulle se oikea, jos hän pitää sinua vain yhtenä vaihtoehtona.
      Ikävä
      56
      347
    14. Mikä fiilis

      Onko asiat niin kuin hyvin?
      Ikävä
      59
      343
    15. Kadutko mies?

      Silloin kuin vielä yritin lähestyä, etkä tarttunut siihen. Asioista pitäisi voida aina keskustella.
      Ikävä
      29
      339
    16. Hyvää huomenta

      Eräälle Naiselle ❤️‍🩹
      Ikävä
      52
      338
    17. Kyllä ymmärrän sinua

      Mutta silti se sattuu….
      Ikävä
      26
      335
    18. Mitä järkeä kiusata ihmisiä palstalla

      Luuleeko ne kiusaajat oikeasti, että joku tosissaan ajattelisi niiden haukkujen olevan itselle? Hukkaan menee kiusaajill
      Ikävä
      89
      328
    19. Kaivatun haluaminen

      seksuaalisesti herättää syvältä selkärangasta esiin villieläimellisiä vaistoja sekä haluja peittäen sivistyneen ihmisenä
      Ikävä
      27
      324
    20. Suutuin tässä aiemmin siitä

      Kun et halua olla irl missään tekemisissä minun kanssa.
      Ikävä
      28
      323
    Aihe