Hakusessa kokonaan ihon peittävä (siis kaulasta alaspäin) musta wetlook spandex? catsuit. Mistään en löydä. Suomalaisia kauppoja kahlannu ja löytyy erilaisia ihme leikkauksella ja jostain kohti näkyy läpi.
Pitää varmaan tilata ulkomailta? Mistä?
Mites pvc? Hyvän näköinen mutta antaako yhtään periksi jos onkin vähän uhkaamaan varustusta?
Pitää varmaan tilata ulkomailta? Mistä?
Mites pvc? Hyvän näköinen mutta antaako yhtään periksi jos onkin vähän uhkaamaan varustusta?
Vastaukset 17
Vanhimmat
Siis uhkeempaa varustusta*
Saksan amazonista löysin
amazon.de/gp/aw/d/B00IP4JP0E?cache=665713754e1b5ff05516889ccc6ca509&pi=AC_SX110_SY165_QL70&qid=1407750095&sr=8-13#ref=mp_s_a_1_13
Hinnasta päätellen ei voi suuria odottaa mutta en halunnutkaan sadan euron juttuja. Mitä mieltä? Kokemuksia? Kieli on outo, onnistuukohan tilaus?
Mutta katselen vielä
Kovempia panoksia kehiin :)
Ajattelin jos löydän ja saan sopivan tiukan ja kauniin kiiltävän catsuitin niin pistän siihen päälle punaista fishnettiä.
Joku kiva neuvoo amazonin kanssa tai antaa muuta vinkkiä tai linkkejä niin lopputuloksesta pari kasvotonta kuvaa sähkäriin :)
Oho vähän huono toi mun aikasempi linkki. Olin liittänyt sen puhelimella niin ehkä siksi. Tässä uudestaan
http://www.amazon.de/Amour-Sexy-WetLook-Catsuit-Halb-Brustfrei-Nachtkleid/dp/B00IP3XMPE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1407817580&sr=8-1&keywords=catsuit
Vähän kalliimpi
http://www.amazon.de/Unisex-Latex-Catsuit-Overall-Ganzanzug/dp/B004Z4YU1M/ref=pd_sbs_a_5?ie=UTF8&refRID=0B03FFKFHADRQ6RCR0F3
Ja joku ei niin pelottava sivu ja ymmärrettävä kieli :D
http://www.legwearuk.co.uk/black-metallic-catsuit-size-small-p-2539.html
Arvelluttaa amazonista tilaus ja en tiedä/ymmärrä kommentteja ja mikä noissa on materiaali yms... postittavatko suomeen ja kannattaako noita. Tossa alimmassa on kyllä hyvät kuvat mutta ei näytä niin kiiltävältä. Amazonin kuvat taas näyttää vähän käsitellyiltä. Valinnan vaikeus!!!!
Tässä olisi yksi hyvä saksalainen sivu ja kohtuuhintainen tuote
http://www.fets-fash.com/Catsuit_Shiny_Black.html
Olen lukenut paljon kehuja. Saat myös valita niistä vetolootista vetoketjua ja muuta lisää jos haluat. Tilausaika voi olla vähän pidempi kun ne taitaa tehdä ne tilausten mukaan ja jotkut haluavat "lisävarusteita". Kangas on kohtuu paksua niin ei varmana näy läpi. Katot vaan että otat oikean kokoisen ja tossa vielä kokotaulukko
http://www.fets-fash.com/SPANDEX_Spandex_Sizetable.html
Ole hyvä, mminfame at gmail.com ;)
Oho, kiitos tästä! :D Vähän on kalliimpi mitä aluksi ajattelin mut tosi hienon näkönen. Tekis mieli jo heti saada päälle, mietin ja illalla viimeistään tilaan :) sun maili on laitettu muistiin.
Entä nuo
http://antishop.fi/fi/naisten-asut/catsuitit.html
Kauniita kyllä mut noi olin jo itse käynyt läpi. Hain kunnolla peittävää ja kiiltävää joka tossa nyt mainittiin aikasemmin ja jonka tilasin saa nähä mitä tulee :)
käviskö tällaiset:
http://www.honour.co.uk/pvc-clothing/catsuits-sexy/pvc-secrets-zip-buckle-catsuit.php
https://www.futurefetish.eu/shop/?in2=catsuit
Hieno sivu, pistän korvan taa :)
Onko sulla muuten kokemusta pvc:stä? Venyykö se yhtään? Ihanan näköistä ainakin, mulla on vähän kokemusta latexista. Kiva materiaali mutta vaikea ja kallis ja sille vähän niinkun haen tässä korvaajaa.
Katsoppa ebaystä kirjoitat sinne wetlook tai wetlook catsuit. Itse ollaan tilattu parikin erilaista ja parissa kolmessa viikossa tulee postilla ja hintakin ollut alle 20 € / puku.
Niin yritin mä mutta kun en oo ennen tilannut ja postitusmaa kiina niin ei oikein vakuuttanut :D kiitos vain mutta minulle on tulossa tosta ylempää nyt yksi :)
Moi vaan Miauuuuu kyllä se Kiinakin toimii itse olen sieltä tilannut tavaraa...
Ihania ovat nuo catsuit!!! NAM!
Mä oon todella pettyny noihin ebayn latex asuihin. Ja niiden kokotaulukot ei pidä paikkaansa. Honour on ollut antishopin kanssa suosikkini jo jonkin aikaa.
Miauuuuu miksi koet että latex on vaikea materiaali ? Pvc asut kaipaa kanssa samanlaista kunnossapitoa. Pvc venyy mutta paljon vähemmän kuin latex. Helpompaa pukea päälle kuivana. Itse olen käyttäny latex asujen pukemiseen apuna suihkua tai vesiliukoista liukkaria. Asujen talkitseminen auttaa myös pukemista yhdessä asujen kunnossapysymisen kanssa
Vaikea juuri siksi kun pitää hoitaa, kiillotella ja vaikea pukea/riisua. Pvc:hen en olekkaan koskenut mutta kuvissa näyttäny melko kovalta tavaralta niin siitä ei ollut mitään tietoa.
Onneksi en tilannut tuolta ebaystä vaan saksalaiselta fets fash sivulta :) se ei siis ole latexia vaan sen näköistä kiiltävää, mitä lie spandexia. Olihan se paljon kalliimpi verrattuna ebay ja amazon, mutta kahlasin nettiä pitkään saadakseni jotain selkoa noista halvemmista ja vetoketjut kuulemma hajoilee ja ties mitä!
Sain perjantaina mailia ja mun catsuit on kuulemma jo matkalla :) toivottavasti on hyvä.
Pvc:tä pitäisi hoitaa kuten lateksia.
Aina pesu ja kuivaus. Sitten talkkia pintaan.
Suihkussa on helppo pukea lateks asuja kun antaa veden virrata asun ja ihon väliin. Asujen riisuminen ja kenties uudelleen pukeminen esim. wc reissulla on tietysti työläämpää kuin kangas asujen mutta kyllä nautinto ja asujen loisto vie voiton pikku hidasteista.
Piti tulla kertomaan kun viel muistin. Catsuitti tuli ja oli hyvä ja laadukkaan olonen. Vetoketjutkin toimii.
Jos joku miettii fets-fash.com tilaamista niin siitä vaan ja kokotaulukko piti hyvin paikkansa.