Kyllä näätää taas nyppii

kun Johku selvisi sakoilla.
31227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Kyllä minnuu nyppiii. Kyllä nyppii kolmastoist syyskuutakin, kyllä nyppii!

Äänestä
  • Johanna selviää näistä kuin koira veräjästä, rangaistukset pienenevät kerta kerralta.

    Äänestä

Juu, ei ollut rattis, se sitikalla ajo! Poliisin ottamassa katiskan persjäljestä alaston kuski on istunut kakkoskuskin paikalla ja Isabella ajanut!

Äänestä

Kyseessä on kuitenkin oikeuden määrämä tuomio rikolliselle. Onko idiootti-aloittajan mielestä kunniakasta jos turhakkeiden turhake " selviää" sakoilla?

Äänestä
  • Se sun "turhakkees" sai oikeuden tuomion ja siihen sinun on tyytyminen. Oikeus katsoi, että sakkotuomio riittää, joten hyväksy se.

    Äänestä

  • railisuominen kirjoitti:

    Se sun "turhakkees" sai oikeuden tuomion ja siihen sinun on tyytyminen. Oikeus katsoi, että sakkotuomio riittää, joten hyväksy se.

    Mitä sä sairas sekostalkkeri taas tulit tähänkin ketjuun itkemään. Henkeen ja vewreen eläinrääkkääjiä, rattijuoppoja ja muita rikollisia puolustava mt-potilas. Olet täysi pelle.

    Sun sairaassa mielessässi Tunkki ei ole edes turhake. Olen varma, että olet limannut asuntosi täyteen tunkin kuvia ja tunget puista dildoa siellä jättihanuriisi. Tunkki on tuomittu taas rikoksista ja sille sinä ruma kana et voi mitään

    Äänestä

  • Mitään et voi kirjoitti:

    Mitä sä sairas sekostalkkeri taas tulit tähänkin ketjuun itkemään. Henkeen ja vewreen eläinrääkkääjiä, rattijuoppoja ja muita rikollisia puolustava mt-potilas. Olet täysi pelle.

    Sun sairaassa mielessässi Tunkki ei ole edes turhake. Olen varma, että olet limannut asuntosi täyteen tunkin kuvia ja tunget puista dildoa siellä jättihanuriisi. Tunkki on tuomittu taas rikoksista ja sille sinä ruma kana et voi mitään

    Ollaanpa sitä taas känäjooseppeja.

    Tiesitkö, että pellen ammatti on hyvin arvostettu sirkuspiireissä?

    Äänestä

  • railisuominen kirjoitti:

    Ollaanpa sitä taas känäjooseppeja.

    Tiesitkö, että pellen ammatti on hyvin arvostettu sirkuspiireissä?

    Aivanko omalla nimelläsi tänne kirjoittelet?Tulee mieleen että pitäiskö tulla sieltä kaapista ulos vai oletko jo tullut?

    Äänestä

Ei nypi kas kun ei ole tullut sakkoja ei edes julkisenliikenteen tarkastusmaksuja.Se ja sama millaisia rangaistuksia Madame saa , koska ei ole kunniakasta hankkia rikosrekisteriä!Yksikin rikosrekisterimerkintä vaikeuttaa ihmistä saamasta kunnollista työtä eikä kumppanimarkkinoillakaan ole meriittiä rikosrekisteristä.
Aloittaja se rällii tyytyväisenä ja kertoo aloittajan ja törkyjulkkisten asenteista. Ei ainakaan mua nypi vaan ihmetten suorastaan miten Madame on saanut riekkua vapaasti, mutta hänen kaltaisiaan white trashin edustajia on käräjänoikeuksissa syytettyjen penkillä.Vankila vuorokausi on kallista rahaa mikä lankeaa veronmaksajien kontolle.
No se ja sama katsotaanpa nyt Madamen edesottamuksia.Sillä rintamalla alkaa olla hiljenemään päin.Taitaa aloittajjaa nyppiä kahta kauheammin kun Madame vaipuu unholaan.

Äänestä

Enemmän mua ainakin nyppis, jos olisin itse saanut sakon käteen. Se mitä Tuksulle lankeaa on mulle jokseenkin täysin yhdentekevää.

Ps. Syyskuussa se ottaa ehdottoman tuomion törkeästä ratista ja yhdyskuntapalvelun tuntimäärä kasvaa yhteensä noin 160 tuntiin.

Äänestä

Kauheen isot sakot! Kyllä tuossa varmaan nyppii niiden maksajaakin.

Äänestä
  • Päiväsakoilla nimenomaan pyritään vaikuttamaan siihen, että rangaistus tuntuu rahallisesti kukkarossa ottamalla kuitenkin huomioon se, että ne on noilla tuloilla vyötä kiristämällä mahdollisuus maksaa.

    Äänestä

  • railisuominen kirjoitti:

    Päiväsakoilla nimenomaan pyritään vaikuttamaan siihen, että rangaistus tuntuu rahallisesti kukkarossa ottamalla kuitenkin huomioon se, että ne on noilla tuloilla vyötä kiristämällä mahdollisuus maksaa.

    Älä selitä. Sinä et ymmärrä hevon vittua Suomen lainsäädännöstä. Vedä niitä mt-lääkeitä naamaan ja tuki ruma turpasi.

    Äänestä

  • 555555555555555555 kirjoitti:

    Älä selitä. Sinä et ymmärrä hevon vittua Suomen lainsäädännöstä. Vedä niitä mt-lääkeitä naamaan ja tuki ruma turpasi.

    Sen verta tiedä, että mikään näätätuomioistuin ei tuomioita Suomessa jakele.

    Äänestä

  • railisuominen kirjoitti:

    Sen verta tiedä, että mikään näätätuomioistuin ei tuomioita Suomessa jakele.

    jälleen kerran oikeassa ja näätiä näkyy nyppivän entistä enemmän.

    Äänestä

Älä nyt itsellesi Raili vastaa, olet nolo DD

Ei ole koskaan ollut missään asiasssa oikeassa.

Äänestä

Jokaistä tervejärkistä rehellistä veronmaksajaa pitäisi nyppiä, kun tuollainen väkivaltainen sekakäyttäjäsekopää saa vuodesta toiseen pitää lakia pilkkanaan, seuraamusten ollessa aina jotain naurettavan pieniä sakkoja.

Äänestä

Se on oikein että nyppii. Sekin on elämän sisältöä. Vaatimatonta mutta kaunista.

Äänestä

Onhan tuo iso raha rouvallekkin. Sillä olis päässyt etelään viikoksi. Nyt se menee taivaan tuuliin.

Äänestä
  • Ei tuollainen summa tunnu Johannalla missään, naureskelee vain oikeuslaitokselle ja luonnollisesti näädille.

    Äänestä

  • HEHEHEHEHEHEE!!! Tuksu pyytää kyseisen taskurahan 'Rahan hallitsian' Sveitsiläiseltä tililtä, kiittää ja kuittaa ja meno jatkuu!! HEHEHEHEHE :D :D :D

    Äänestä

  • Kuuleppa räkänokka kirjoitti:

    Ei tuollainen summa tunnu Johannalla missään, naureskelee vain oikeuslaitokselle ja luonnollisesti näädille.

    no tuskinpa itkis tuolla seiskalivessä sitten? Tekee rikoksen ja kauhee parku alkaa kun joutuukin maksamaan.

    Äänestä

Nostetaan lisää veroja ja leikataan sairaalapalveluista, että pääsee Tuksu oikeen kunnolla pitämään oikeuslaitosta pellenä.

Äänestä

Hyvä, että valtio pääsee Tuksun meikkipussille, kun se ei vapaaehtoisesti verojakaan maksa, muttei taida tukiakaan käyttää. Tunkkia ainakin harmittaa, koska valitteli blogissa, että oikeat rikolliset ovat vapaana. Valitettavasti on vain niin yksinkertainen, ettei ymmärrä tehneensä mitään väärää, vaikka sai tuomion ihan oikeuden kädestä. Hienolta näyttää naisen rekisteri: väkivaltatuomioita, rattijuoppous, kotirauhan häirintä jne.

Äänestä
  • Tokoin ranta on täynnä "tukiaisia" ja s@atana, että niiden alamäki koskettaa mua. Julkisia huo.ria tulee ja menee. Tus.sulla TUHANSIEN uo. velat. Tuomioita edessä ja takana . Olen niin kateellinen.

    Äänestä

  • :-D:-D:-D:-D kirjoitti:

    Tokoin ranta on täynnä "tukiaisia" ja s@atana, että niiden alamäki koskettaa mua. Julkisia huo.ria tulee ja menee. Tus.sulla TUHANSIEN uo. velat. Tuomioita edessä ja takana . Olen niin kateellinen.

    Mitä pahaa Tuksu on muka teille tehnyt?

    Äänestä

  • Rauno Venäläinen kirjoitti:

    Mitä pahaa Tuksu on muka teille tehnyt?

    Rötöksillään kuormittaa käräjiä ja laskut maksaa veronmaksajat. Turhilla valituksilla entisestään pahentaa tilannetta. Ei maksa verojaan. Kaikki muiden piikkiin. Siinä näin alkajaisiksi.

    Typerillä tekstiviestipaljastuksillaan kaatoi ulkoministerin.

    Äänestä

Miksi nyppisi? Ihmetyttää vaan tuo oikeusistuntojen määrä glamourelämässä. Ei meillä hamrailla taviksilla vaan sellaista ole.

Äänestä

Kyllä mua nyppis 720€ sakko.

Äänestä

Halvallahan siitä silti pääsee, kun ei tule istumista. Rekisterimerkintä kuitenkin jää. Ja Tuksun on turha selitellä.

Äänestä

Juu ja kohta on ykp suoritettu ihan mukavasti, eikä rattis jutustakaan taida tuomiota tulla. Tunkilla menee nyt hyvin spiruliinaa syöden. Kyllä nyppii!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kylmä suihku näädille kirjoitti:

kun Johku selvisi sakoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu