Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Onko pettämistä...

...jos mies tuijottaa yksin ollessaan livekamerassa masturboivia naisia kirjoitellen heille kommentteja...? Mitä ollaan yleisesti mieltä? Parisuhteemme ei ole seksitön. Mieheni saa seksiä niin usein kuin vain haluaa. Ja mielestäni seksimme on meitä molempia kiihottavaa ja tyydyttävää.
11634
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

No jos se on kertonut sulle harrastavansa moista ja se on sun omasta mielestä ok niin eihän se silloin ole pettämistä.

Äänestä
  • Ollaan 19v pari ja saan seksiä tosi harvoin, kokoajan kuitenkin haluttaa housut märkänä. Kun olen yksin pitempiä aikoja kiin välillä kun ottaa viiniä niin iskee sairas halu saada miestä (mieluimmin kahta). Laitan lyhkäsen hameen ja ilman pikkuhousuja. Kyllä kun nostaa hametta et tussu näkyy niin ovat viemässä hotelliin. Kiihottaa kun saa täysin vierasta kahta vanhaakin miestä. Kyllä irstailevat ja naivat kovaa, pitävät huorana kun lähtiessä antavat ison tukon rahaa ja työntävät ovesta ulos. Olen kokeillut ryhmäseksiä missä oli jotain kymmenen miestä, alku oli kiihottava kun miehet vaihtu lennossa. Kun 2-3 tuntiakin meni niin tuntu raiskaukselta ja seuraana päivänä oli pillu kipee, pari miestä on ihan hyvä kun saa hitaasti molenpiin saman aikaa kullia.

    Äänestä

Ei ole mitään ihmeellistä tuossa... Eikä mistä huolestua. Ennen oli pelkkä elovilja tyttö ja pornolehdet ja nyt on internetti

Äänestä
  • Vitun sairasta ukkos on reppana luuseri joka hakee netistä kiksejä...

    Äänestä

Taidatte olla molemmat hyvinkin seksuaalisia kun teillä keskenänne hommat toimii. En olisi huolissani miehesi harrastuksesta. Miehenä tiedän, että muna on hyvä pitää koko ajan veressä, säilyy hyvä toimintakunto ja vireystila.

Mutta että onko toi pettämistä niin se on sitä toiselle ja toiselle taas ei. Miltä se sinusta tuntuu? Jos se tuntuu sinusta siltä niin sitten kannattaa joko ottaa asia puheeksi tai alat itse puuhastelemaan ja pidät huolen siitä että pillusi saa myös hoitoa...nam.

Äänestä

Minusta toisen touhu tuntuu pettämiseltä ja olen yrittänyt siitä hänen kanssaan keskustella... ehkä päädyn tuohon hoidon saamiseen... mutta sitä ei saa netistä.

Äänestä
  • Joo emmäkään netistä.....mistäköhän sitä? Olis kiinnostusta :)

    Äänestä

"ihmetellen", jos pidät sitä pettämisenä, olet tiedon tarpeessa. YLEISIN seksifantasia on kuvitelma seksistä muun kanssa kuin oma puoliso. Miehet tukevat fantasioitaan yleensä pornon avulla, mutta naiset usein romanttisten lukemistojen.

Viimeaikaisten tutkimusten mukaan (Haavio-Mannila, Kontula) jo enemmistö naisistakin harrastaa pornoa.

Ei ole mahdollista olla pitkän päälle ilman fantasioita toisesta. Silloin miehesi olisi muutenkin täysin epäseksuaalinen. Romanssin alussa, yleensä pari vuotta, se voi olla mahdollista, mutta ei jatkuvasti. Jos siis yleensä odotat miehesi olevan seksuaalinen, hänen on myös saatava nähdä tyttöjen vittua, masturbointia ja yhdyntää.

Koska monet miehet tietävät, ettei nainen hyväksy pornoa, he katselevat sitä salaa ja kieltävät katselevansa. Myös mies voi olla mustasukkainen pornolle, kun nainen katselee, mutta molempien on syytä ottaa järki käteen.

Porno ei vähimmässäkään määrin haittaa parisuhdetta, jos asian ymmärtää, jos ei ymmärrä, tilanne on katastrofaalinen. Vaihtamalla miestä saisi vain sellaisen, joka kertoo tai salaa, mutta sellaista ei voi saada, joka ei kiinnostuisi pornosta. :)

Äänestä

Kyllä tuo on ihan selvästi pettämistä. Parisuhteessa sitoudutaan harrastamaan seksiä vain sen oman kumppanin kanssa. Se on uskollisuutta, jonka raja tuntuu olevan aika häilyvä nykyaikana.

Äänestä
  • Jos joutuu kysymään onko pettämistä, niin 97% on pettämistä. Pornon katsominen ei tietenkään ole, mutta livechatissa runkkailu ja juttelu todellakin on. Sitten ihan toinen tarina jos tämä on kummallekin osapuolelle ok, mutta jos vähänkin tuntuu pahalta niin pettämistä se on.

    Äänestä

Jesuksen sanomaksi kerrottu, että jos on jo katsonut toista himoiten, on tehnyt jo huorin, on varmaan tulkittava niin, että KAIKKI ovat "pettäneet". Hän siis tiesi, että KAIKILLA on tosielämässä haluja toisiin.

Rimanhan voi vetää vaikka kuinka epärealistisen korkealle tahansa. Pettämisestä voi siis puhua pornon yhteydessä vain, jos elää omassa vaaleanpunaisessa maailmassaan, todellisessa ei ollenkaan. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmetellen kirjoitti:

...jos mies tuijottaa yksin ollessaan livekamerassa masturboivia naisia kirjoitellen heille kommentteja...? Mitä ollaan yleisesti mieltä? Parisuhteemme ei ole seksitön. Mieheni saa seksiä niin usein kuin vain haluaa. Ja mielestäni seksimme on meitä molempia kiihottavaa ja tyydyttävää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu