Onko Stubbi tyhmä vai asberger

Ei kovin aikuismaiselta vaikuta.
Eui ainakaan luoetettavalta.
1198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tarkoitus jos sitä ylipäätään on, on luultavasti sekaantua jo varhaisessa vaiheessa nuorten fanien kautta ajatusten kulkuun, manipulointi, niin ettei sitä huomata. Hän rakentaa "idiootti-käytöksellään" EU-federalismia. Kuka mahtaa olla oppi-isä, se Romakkaniemi varmaan, jonka tavoite on rakennettu sisään kaikkien kokoomus puoluejohtajapoliitikkojen julkiseen esiintymiseen.

Onkohan myös vaimolla sormensa pelissä, koska hän on hallinnollisen koulutuksen omaava. Stubb vouhkaa kaiken aikaa, ehtiikö se mitään tietoa sisäistää tai lukea??

Äänestä

Kotimaa 13.8.2014 klo 21:51 | päivitetty 13.8.2014 klo 22:00
Stubb: Käytämme hyviä Venäjä-suhteita aika häikäilemättömästikin hyväksemme

http://yle.fi/uutiset/stubb_kaytamme_hyvia_venaja-suhteita_aika_haikailemattomastikin_hyvaksemme/7410195

"Stubbin mukaan Suomi pysyttelee EU:n kanssa samassa rintamassa pakotteiden suhteen, mutta kahdenväliset suhteet Venäjään ovat edelleen hyvät.

– Meillä on hyvät, mutkattomat suhteet Venäjän kanssa, ja totta kai me käytämme niitä - aika häikäilemättömästikin - hyväksemme."

Stubb kai jakaisi kaiken, minkä täältä irtisaisi vaivihkaa EU:lle. Tästä kai hyvä siirtyä sitten osavaltioksi, näin suureellinen "mannerheim-svedu" "alistuu" mielummin Euroopan unioinin pikkutekijäksi kuin suostuu pitämään Suomen vapaana, itsenäisenä maana?

Äänestä

On Stubbin "ansiota", että Suomen Venäjän viisumit siirrettiin kirjoitettavaksi yksityiselle veroparatiisisaarille rekisteröidylle firmalle, jonka omistajaa ei tiedä kukaan. Ja siksi toiseksi, olen pari kertaa aikaisemminkin nähnyt Stubbin jopa käskyttävän EU:n isoja herroja ja rouvaa (Eurooppa-neuvosto), joten tiedämmekö varmasti kuka on tämä Suomeen puskista tullut, Kanerva-tekstiviestikohulla paikan saanut, ja KGB skandaalissa ryvettyneen EU:n italialaisen komissiojohtaja Prodin poliittinen neuvonantaja EU:n sydämestä?

http://reijotossavainen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/47722-veroparatiisiyhtio-hoitaa-suomen-viisumiasioita-venajalla

http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/241089/Suomi myonsi viisumin etsintakuulutetulle KGBeverstille

Äänestä
  • Sinne edelle: kiinnitit uutisessa väärään kohtaan huomiosi. Pointti oli tässä:

    "Hän sanoi keskustelleensa pakotteista tiistaina puhelimitse Saksan liittokansleri Angela Merkelin, Eurooppa-neuvoston puheenjohtajan Herman van Rompuyn ja EU-komission puheenjohtajan Jose Manuel Barroson kanssa.

    – Minun viestini heille kaikille oli kaksikohtainen. Ensimmäinen oli se, että emmehän me näihin pakotteisiin tule vastaamaan millään vastapakotteilla. Vastaus oli, että ei missään nimessä, koska meidän perusteemme on poliittinen. Toinen sitten se, että kerroin meidän maataloussektorimme tilanteesta ja vetosin tiettyyn apuun."

    Ja ymmärrätte varmaan, että tässä me=Eurooppa-neuvosto.

    Äänestä

Edellä todetaan:

"Tästä kai hyvä siirtyä sitten osavaltioksi, näin suureellinen "mannerheim-svedu" "alistuu" mielummin Euroopan unioinin pikkutekijäksi kuin suostuu pitämään Suomen vapaana, itsenäisenä maana?i

Olen juuri linkittänyt faktaa tästä "itsenäisyydestä" Suomen uuden perustuslain muodossa. Että jaksaa ottaa aivoon yletön tyhmyys. Tana, etkö osaa lukea?

Kun kyse olisikin vain osavaltioista tai liittovaltiosta tai siitä, että kuulumme Euroopan Unioniin, ja merkittävästäkään toimivallan siirrosta ei kysytä enää Suomelta, mutta sieltä on viety jopa kohta, että valta kuuluu kansalle, jota edustaa eduskunta. Nyt se valta on samalla kohdalla Euroopan Unoni, ja hallitus ja pääministeri ja heidän valta vastaavasti Eurooppa-neuvosto.

SE KAIKKI LUKEE SIINÄ PERUSTUSLAISSA.

Miten tanan kele diktatuurissa on liittovaltioita tai osavaltioita?!

TAJUATKO PAHVI: DIKTATUURI ON DIKTATUURI!

http://keskustelu.suomi24.fi/node/12422620

Ymmärrän, jos kansalaiset ovat tyhmiä, kun ei ole tietoa, mutta jos tieto on kahden klikkauksen päässä faktalinkein, ja vielä senkin jälkeen ollaan tyhmiä, niin sitten palaa käämit.

Äänestä
  • Kysyn vaan, että kuka tässä on se tyhmä ja ketä viedään kuin pässiä narussa?!

    Äänestä

  • Miksi vaahtoat? Ei ole aikaa lukea kaikkea.

    Äänestä

Niinpä.

"Pääministeri Alexander Stubb on tänään haastattelussa yhdysvaltalaisella tv-kanava CNN:llä.

Pääministerin erityisavustaja Pete Pokkinen kertoo asiasta Twitter-tilillään.

Pokkisen mukaan Stubb antaa haastattelun tänään illalla kello 23 tähtiankkuri Richard Questin tv-ohjelmassa Quest Means Business.

Haastattelun aiheina ovat muun muassa Ukraina, Venäjä ja pakotteet."

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/stubb-saa-tanaan-miljoonayleison-cnn-n-tahtiankkuri-haastattelee/4249968

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuhon tie kirjoitti:

Ei kovin aikuismaiselta vaikuta.
Eui ainakaan luoetettavalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu