Lukekaa Hesaria

*LuottoMiäs*

Taas suomen työnantajat kärkisijalla maailmassa,
voisiko teidän puolue jo järkätä kannattajillennekin jotain ?

2

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jamppa

      perustelehan poju mitä hyvää se suomalainen työn antaja on saanut aikaan? olen töissä saksalisella työn antajalla ja kaikki toimii suomi poikien hommat ei ikään toimi yhtä hyvin deutchland uber alles!!

    • Hiski Kutiainen

      Sailas-Kalliomäki hoitaa hommat ja ammattiliittojen juoksupojat käyvät kentällä pitämässä saneerauskursseja. Omalla työpaikallani oli viime viikolla tälläinen Metalliliiton järjestämä saneerauskurrsi. Teemana kuinka voidaan jäljellä oleva työvoima motivoida tekemään erotettujen työt! Että silleen! Paikalla oli edustaja työnantajaliitosta ja metalliliitosta! Siinä miettii demari luottamusmies sätkää kääriessään sormet ruskeana, kuinka oma työpaikka säilyisi. Ei muuten tarvita häntäkään, kun tuollaiseen vedätykseen ryhtyy!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      133
      9603
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      168
      6112
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      172
      5441
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      33
      5387
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      6
      4462
    6. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      57
      4337
    7. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      88
      3541
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3499
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2981
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      126
      2937
    Aihe