Olen juuri muuttanut Savonlinnaan opiskelemaan, enkä tunne kaupunkia.
Osaisiko täällä joku neuvoa, toimiiko kaupungissa yhtään paikallista seksuaalivähemmistöille suunnattua yhdistystä?
Osaisiko täällä joku neuvoa, toimiiko kaupungissa yhtään paikallista seksuaalivähemmistöille suunnattua yhdistystä?
Vastaukset 12
Vanhimmat
onko homot noin tyhmiä tosiaan ? :-D
Mitähän tulit opiskelemaan ? Homosteluako ?
tervemenoa takaisin.
Semmonen kun Savon seta järjestää täällä jotakin kokouksia. Löytyy varmaan, jos laitat nettiin hauksi savon seta. On varmaan jotkut yhteistiedotkin. Itä-Savossa, paikallinen lehti, ainakin oli joskus juttua yhdistyksestä.
Sukulais tyttö on kuulemma käynyt niissä kokouksissa. Järjestävät kuulemma nuorille mukavasti tapahtumia.
Noista hörhöjutuista, mitä tänne kirjoittelevat, ei kannata välittää. Ota suoraan yhteyttä sinne.
Tervetuloa uudeksi asukiksi kaupunkiin!
Ihan oikein, tulet saamaan aika rautaisannoksen savolaista kyynisyyttä tänne muuttaessasi, Toivottavasti aloituksesi ei ollut provo.
Toivottavasti et joudu hankaluuksiin oman seksuaalisuutesi kanssa tässä tuppukylässä, hörhöjä muuten riittää ja niitä on PALJON!
Kiitos! :) Löysin sivut. Taitaa kuitenkin olla Kuopiossa yleensä tapahtumat.
Minä voin opastaa sinut homoseksin saloihin.
Ystävällisesti
Savonlinnan mies
Minä taas lesboilevana tiedän aiheesta kaiken. Vankka kokemus myös pornahtavan ori Pikkumulukun kanssa.
Tuo savonlinnan mies se jaksaa... Sillä taitaa olla tuo seksuaaline identiteetti niin pahasti hakusessa ja kaupan pääle tuhottomasti joutavoo aikoo...
Laita hakkeri sen kusipään osoite tähän niin käyn hoitamassa hänelle muuta ajateltavaa.
Laitaatsillassa Kirkkoniemenkadulla. Käy ihmeessä kylässä.
Ihme ettei kalevi 54 ole osallistunut tähän keskusteluun. Miehen viesteistä olen saanut sen käsityksen, että hän voi tuntea paikallista homokulttuuria, yhdistyksiä yms hyvin.
Minun puolestani kalevi ja kaikki muutkin homot ovat tervetulleita osaksi sydämellistä kaupunkiamme. Heterona en nimittäin koe, että toisten homoseksuaalisuus olisi minulle minkäänlainen uhka.
Miekin kaipaan kalevin vinkkejä homomestoista, jonne voisi heterotkin tulla pailaamaan! Se vaikuttaa niin ihanan lutuselta, avoimelta ja tyypilliseltä vanhemmalta savolaiselta homomieheltä niine hauskoine mielipiteineen. Miuston ihanaa, että täällä s-linnassa on osattu kehittyä koko ajan hyväksyvämpään suuntaan. Jotenkin tuntuu, että toivoa kaupungilla on, vaikka köyhä kaupunki onkin. Ihmiset sen tunnelman lopulta tekee. Pää pystyyn kaikki homot, mie en ainakaan itteeni häpeäisi, jos olisin homo. Kiva että on saatu taas uus persoona tänne! Nyt kalevi rohkeesti! Nykyaikana ei tartte enää hävetä tommosta erilaisuutta!
kalevi 54 meni takaisin kaappiin...