Sain sitä lääkäriltä jo 2 viikkoo sitten, mut epäröin sen hakemista. Finnejä kuitenkin tulee ja menee, joten päätin sen hakea apteekista. Oon nyt kahtena iltana laittanu sitä todella____todella vähän finnien päälle, mut en ihan koko ''akne alueelle''
Toimiiko se näin kuitenkin? Mietin vaan et jos laitan finnien päälle, mut jos en laita ollenkaan sinne mis niitä ei oo, niin alkaisko tulehdus menee sinne sit..?
Oon kuullu ja tiedän, että se tulee 1-5 päivän sisällä laittaa ihon uusiutumaan, punottamaan, kuoriutumaan, hilseilemään, jnejne...... Ja koska aamulla täytyy herätä kouluun niin ei olis kiva laittaa ihan kauheesti pakkelia naamaan jos naama on punanen ku paloauto.
Mulla kun e-pillereistä puhkes akne ja lääkäri sano, et voi mennä 6kk et oma hormoonitaso tulee. Ehdin siis syömään e-pillereitä ihan hetken, kunnes iho puhkes kukkaan nii lopetin. Ei ennen oo ollu ikinä finnin finniä, joten tää on muutenki tosi epätoivosta, mut haluaisin kuitenkin jollain rauhottaa tätä.
Onks kokemuksii muilla epiduuosta?
Kannattaako? Epiduo geelistä..
jooo2
1
73
Vastaukset
- 3+16
On ihan hirvee kipu mikä mulle tuli seuraavana päivänä tosta kasvoille. Ei auttanut vedellä peseminen tai rasva vaan naama ainakin viikon turvoksissa ja jokanen rasva kirveli älyttömästi sekä kosketus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857455- 965384
- 2574595
- 444495
- 623247
- 492685
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222348Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292322- 492313
- 412184