Elikkä ollaan tässä elokuun ajan yritetty vauvaa saattaa alulle ja tänä aamuna alkoivat kuukautiset suureksi pettymykseksi, mutta täysin ilman kipuja. Minulla on _aina_ ennen kuukautiset ilmoittaneet voimistuvalla vatsakivulla alkamisestaan jo hyvissä ajoin, mutta tänään vuoto vain alkoi eikä missään tunnu kipuja. Raskaustesti näyttää negaa ja nämä kuukautiset alkoivat pari päivää etuajassa. Onko kenelläkään muulla ollut näin, että kivuliaat kuukautiset muuttuivat kivuttomiksi, testit näytti negaa, mutta oli silti raskaana?
Kuukautiset ilman kipuja = raskaana?
5
3172
Vastaukset
- miimiiimiii
Todennäköisesti et ole raskaana jos testikin nega, voihan olla että munasolu on koittanut kiinnittyä mutta keskenmeno alkoi jo ennen kuukautisia.
- ..................
Siis nipin napin kaksi viikkoa yritetty raskautta? Ei, et ole raskaana jos testi näyttää negaa ja vuotokin alkoi. Kivulla tai kivuttomuudella ei ole mitään tekemistä mahd.raskauden kanssa
- ahne
Kaikki on mahdollista. Mulla 5 apteekin testiä negaa ja kaksi verikoetta negaa,silti porskutellaan viikkoja 17 0
- ....................
Kyllä sitä HCG-horm. erittyy kaikilla ja se näkyy testeissä, kaikilla...
- ...............
Minulla on aina ollut runsaat ja kivuliaat menkat, nyt olivat hyvin niukat ja kivuttomat. Epäilin valekuukautisiksi, tein tänään digitaalisen testin joka sanoi selkeästi että en ole raskaana.
Kroppa keksii näköjään ihan oikeasti vaikka mitä kn raskautta oikein toivoo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1881351Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221158- 48874
- 70870
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53790Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva49753- 53722
- 33692
- 60689
- 47670