Diners Club oman tunnusluvun valinta

Dineri

Päädyin itse ottamaan kokeeksi Dinerin, vaikka moni tuttava on sitä kovin haukkunutkin. Miten pian ootte saanut kortin tunnusluvun valinnasta?
Tarttis ennen reissua

3

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kekkonen2

      erittain huono kortti jos joutuu maksaan muussa valuutassa kuin euroilla.. tosi on

      • Dineri

        Joo, olen kuullut kortista vaan huonoa, jo ennen kuin olen saanut korti :( kauanko toimitusaika pin koodin valinnasta? Pitäisköhän perua koko kortti?


      • Kekkonen2
        Dineri kirjoitti:

        Joo, olen kuullut kortista vaan huonoa, jo ennen kuin olen saanut korti :( kauanko toimitusaika pin koodin valinnasta? Pitäisköhän perua koko kortti?

        toimitusaikaa en ossoo sanoa. Masteri ja Visa käyvät merkittävästi useammassa liikkeessä. osin koska liikkeet joutuvat maksamaan isomman provision Diners yhtiölle. Vastaava maksu on Visaa ja Masteriakin vingutettaessa, mutta pienempi. Lisäksi tosiaan valuutanvaihto suhde on epäedullisempi kortin käyttäjälle Diners kortin kohdalla (vrt Visa / MC). Laskin, että tuossa voi tullla parin viikon reissullla helposti 50EUR tuli takkiiin. K Plussa MasterCard ja Jeeves MasterCard ehdottomasti parhaimmat tuon valuutan suhteen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      5096
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3616
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2993
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2985
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      9
      2896
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      56
      2343
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      41
      1838
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1780
    9. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1721
    10. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

      Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
      Sinkut
      135
      1659
    Aihe