daimler double six s3 vm 88 auto on seissyt kolme vuotta startattiin lähti käyntiin sammui heti käryä tuli akun takaa sen jälkeen startti pyöritti huonosti sitten ei ollenkaan auto vietiin auto sähkö liikkeeseen todettiin siellä sylinterit täynnä bensaa siksi ei pyöritä startissa oli myös vikaa startti korjattiin sitten pyöritti mutta ei lähtenyt käyntiin vaikka tulpat toimivat ja bensaa tuli sitten kuulin kaverilta että sen tuttu tiesi jaguarien päälle jotain ?? vietiin sille koorjaamolle siellä starttin jonka jälkeen sama juttu paitsi ei sylintreihin besaalikaa mutta startti hiipui startti vietiin tas kojattavaksi sillä aikaa korjaua mies totesi että moottori tuntuu jäykältä ja virranjakajan kohdalta narinaa sratti taas paikalleen mutta pyörittää laiskasti (tässä ollaan menossa mitähän pitäisi tehdä)
doule six ei käynnisty
daimlerista innostunut
1
377
Vastaukset
- jjj
Kauan seissyt V12 voi olla hankala käynnistettävä kun männänrenkaat ovat jumissa. Asenna bensiinin tuloletkuun painemittari. Paine saattaa olla aivan liian suuri jos alipaineen kumiletku on haurastunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017383
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?774869- 794779
- 1324198
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan82988- 522609
- 402521
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102171- 462166
Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211800