Sataman herkusta/nesteestä

Kesä ja kahvi

Hieman järkytyin käydessäni ko.paikassa vuoden 2012 kesän jälkeen(jolloin toimi sanonta vie mennessäsi,tuo tullessasi ja ruoka oli kehuttavaa). Olisiko taso hieman mennyt alaspäin? Järkyttävät jonot ja osa työntekijöistä sen kun töröttää tiskin takana tympääntyneen oloisina. Kahviakaan ei saanut mukaan koska ei ole mukeja..TÄH? Onko tosiaan paikka vaihtanut omistajaa vai mitä? Sääli sinänsä kun paikkana on todella kaunis mutta..

7

514

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pientä kilpailua

      Onko tämä kirjoitettu tien toiselta puolelta alaparlamentista:)?

    • Ruokatunti

      Minä sain osakseni myös sellaisen katseen omistajalta,että huh huh.Jäi sumpit nauttimatta!

    • onpa kerran käyty

      Teboililla saat ranskalaisia kera kunnolla jauhotetun leikkeen, ilman vilahdustakaan vihanneksista tai salaatista, edes kurkusta, tomaatista.mutta hinta yli 10 egua.
      vertailepa vaikka parjattuun abc noutopöytään, sama hinta.....

    • saisko palvelua?

      Kävin nesteellä pizzalla. Ekalla kerralla odotimme pizzaa n 45 min, kunnes menin kysymään kauanko kestää vielä? Meidät oli unohdettu, tilauslappu tippunut lattialle. Sitten tulikin, täytteet sikinsokin, kamalan palanut ja makukaan ei kehuttava. Toisen kerran vielä uskalsin mennä. Pizza tuli melko nopeesti, täytteet ihan sekaisin taas. Puolet pizzapohjasta tyhjä, täytteet toisella reunalla. Onko sinne tullut epäpätevää henkilökuntaa? Myöskin tympeitä naamoja tiskin takana. En mene enää kolmatta kertaa, teen itse pizzani jos mieli tekee.

    • lomamatkalla

      Käytiin heinäkuussa 2015: palvelu nopeaa ja ystävällistä. Listaruokaa valittiin. Kauniisti aseteltua, mutta todella suolainen annos sattui. Ruokasali viihtyisä, vivahdus luksusta. Terassi avara ja aurinkoinen.

      • Harmistunut

        Paras työntekijä kyseisessä firmassa lopetti,HARMI !!!!!!


    • enJärkyty

      Niitä terassin penkkejä voisi korjata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6298
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      355
      5795
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2783
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2218
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1908
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1754
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1633
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1300
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1098
    Aihe