Niin kauan kun ette Patmoksen veljien ja sisarien ohjelmatarjontaanne lisää tuovaa Jumalan Sanan esilläpitoa näytö ihjelnmistossanne en lahjoita rahoistani senttiäkään ohjelmienne tukemiseen.
Harkitsen asiaa jos ilmenee ettei Patmos halua tuottaa TV7:lle evankeliumia.
Olen todella murheellinen j pettynyt kun Patmos ei enää tee ohjelmi tv7:lle, sillä rakastan kumpaakin tahoa, mutta Jumalaa midän kaikkien on eniten rakastettava. Olen niin vihainne ja surullinen tästä välirikostanne
Ja näkemykseni mukaan Jumala on kiistassanne oikeassa. Meidän on selvitettävä Jumalan avulla mikä oli Martti Ojareksen kokeman voiman takana kun hän kysyi rukouksessa Jumalalta onko David Jumalan asialla.
Joko Martti kaatui Jumalan voimasta tai sitten Martti on siinä uskossa että voima on Jumalasta. Jumala tuskin suuttuu että selvitämme Jumalan avulla totuuden. Toivon, että ymmärrätte tämän kirjoitukseni olevan tärkeän sisällöllisesti. Rakastan sinua. Jumalan siunausta sinulle, tulkoon Jumalan totuus esiin eksytyksen ajassa totuutta rakastaville.
Ilmoitus TV7:lle
10
346
Vastaukset
- 20 + 9
Olisitko muutenkaan lahjoittanut - tai oletko vaikka edes joskus lahjoittanut?
- on ollut puhetta
Eikö Patmokselle tule oma kanava.
- Patmos kaatuu
Mellerin mukana. Muisto vaan jää.
- Radio Patmosta odottava
Ainakin Radio Patmos on vienyt Dein kuuntelijoita sankoin joukoin. On oikeaa hengellistä opetusta ja rukousta toisin kuin Dei on hengellinen viihderadio lukuunottamatta Norvannon opetusta ja Israel ohjelmia. Toivottavasti Radio Patmos saa vakituisen toimiluvan.
- tv:stä radioon
Olen lopettanut TV7 tukemisen. Siellä on harvoja opetusohjelmia ja Israel News joita enää katson.
Radio Patmoksen ohjelmasisältö on erittäin hyvä. - Patmos kuin perhe
Patmoksen ohjelmat olivat mielestäni " korvaamatonta " minulle. Onneksi seiskan arkistossa on paljon Leo Meller ja ystävät ohjelmistoa.
Pidin erityisesti katsojien lähettämistä kysymyksistä. Jeesustieni alussa ne kysymykset olivat vaikeatasoisia ja opin niistä. Nyt asiaan sydämestäni vihkiytyneenä on taso jo helpompaa. Silloin mietin tosissani miten käy jos ihminen poltetaan kuoltuaan.
Toivon todellakin Leon tai Pirkon kannanottoa asiaan miksen enää näe heitä seiskalla. Koen kiitollista rakkautta patmoksen antamaan siunattuun opetukseen ja eiikö Jeesuskin ole? Hannua ja Satua kaipaan. Milloin Patmos radio alkaa toimimaan?- Radio Patmos fani
Lokakuun alussa alkaa taas Patmos Radio. En tiedä alkaako kaikilla kuuluvuus alueilla yhtäaikaa. Kanavapaikat eivät vielä ole myöskään tiedossa. Nytkin kyllä voi kuunnella netistä mutta ohjelma tarjonta ei ole luonnollisesti niin laaja kuin radiossa.
- Radio Patmos fani
Radio Patmos fani kirjoitti:
Lokakuun alussa alkaa taas Patmos Radio. En tiedä alkaako kaikilla kuuluvuus alueilla yhtäaikaa. Kanavapaikat eivät vielä ole myöskään tiedossa. Nytkin kyllä voi kuunnella netistä mutta ohjelma tarjonta ei ole luonnollisesti niin laaja kuin radiossa.
Siis Radio Patmos. Menee joskus sekaisin.....
- 8i6l8lo6
Jos ette sittenkään tottele minua, minä kuritan teitä seitsenkertaisesti syntienne tähden. Minä murskaan teidän voimanne ja ylpeytenne, taivas teidän yllänne tulee raudankovaksi ja maa teidän allanne pronssin kaltaiseksi.
3. mooses 26:18-19
mitä meinaa raudankova taivas ja pronssinkaltainen maa?- uktukt
Leo Meller voisi tietää. Jotain ikävää mun mielestä tarkoittaa. Jotenkin uhkaavankuuloista. Kokonaisvaltaiselta kuritukselta kun eivät parannusta tehneet vaan palvoivat epäjumalia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815