python pygame jukebox

Häh

3

320

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • häh
    • aaassssas

      Laittamasi tiedostot on samoja mutta eri nimellä. Kannattaa opetella käyttämään jotain versionhallintaa jo alusta asti niin ei tule sekoiluja ;) TortoiseSVN on helppo aloittelijalle.

      En ole pygamea käytellyt joten menee arvailuksi..

      Kokeile ottaa pois rivi pygame.mixer.init(). Se voi sotkea homman kun sitä kutsutaan ennen pre_initiä, jolloin alustus tapahtuu väärillä parametreilla. pygame.init huolehtii myös mikserin alustuksesta kunhan olet antanut oikeat parametrit pre_init avulla.

      "Some platforms require the pygame.mixerpygame module for loading and playing sounds module to be initialized after the display modules have initialized. The top level pygame.init() takes care of this automatically, but cannot pass any arguments to the mixer init. To solve this, mixer has a function pygame.mixer.pre_init() to set the proper defaults before the toplevel init is used."
      http://www.pygame.org/docs/ref/mixer.html

    • häh

      previllä saa kappaleen alkuun mutta tuplalla tulee error
      Muuten toimiin hyvin.
      Täytyy vain alkaa tekemään grafiikkaa jotta saisi vähän paremman näköisen kuin nyt.
      Tiedostot oli pakko olla hetken eri nimellä mutta ei ole kuin yksi nimi mutta versioita tulee lisää pikku muokkauksien kera.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      590
      1424
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      43
      797
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      470
      680
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      5
      539
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      34
      519
    6. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      40
      505
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      28
      494
    8. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      490
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      151
      438
    10. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      22
      432
    Aihe