python pygame jukebox

Häh

3

319

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • häh
    • aaassssas

      Laittamasi tiedostot on samoja mutta eri nimellä. Kannattaa opetella käyttämään jotain versionhallintaa jo alusta asti niin ei tule sekoiluja ;) TortoiseSVN on helppo aloittelijalle.

      En ole pygamea käytellyt joten menee arvailuksi..

      Kokeile ottaa pois rivi pygame.mixer.init(). Se voi sotkea homman kun sitä kutsutaan ennen pre_initiä, jolloin alustus tapahtuu väärillä parametreilla. pygame.init huolehtii myös mikserin alustuksesta kunhan olet antanut oikeat parametrit pre_init avulla.

      "Some platforms require the pygame.mixerpygame module for loading and playing sounds module to be initialized after the display modules have initialized. The top level pygame.init() takes care of this automatically, but cannot pass any arguments to the mixer init. To solve this, mixer has a function pygame.mixer.pre_init() to set the proper defaults before the toplevel init is used."
      http://www.pygame.org/docs/ref/mixer.html

    • häh

      previllä saa kappaleen alkuun mutta tuplalla tulee error
      Muuten toimiin hyvin.
      Täytyy vain alkaa tekemään grafiikkaa jotta saisi vähän paremman näköisen kuin nyt.
      Tiedostot oli pakko olla hetken eri nimellä mutta ei ole kuin yksi nimi mutta versioita tulee lisää pikku muokkauksien kera.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      157
      1480
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      129
      1170
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      869
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      65
      791
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      62
      710
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      675
    7. 52
      670
    8. 76
      576
    9. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      572
    10. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      568
    Aihe