python pygame jukebox

Häh

3

320

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • häh
    • aaassssas

      Laittamasi tiedostot on samoja mutta eri nimellä. Kannattaa opetella käyttämään jotain versionhallintaa jo alusta asti niin ei tule sekoiluja ;) TortoiseSVN on helppo aloittelijalle.

      En ole pygamea käytellyt joten menee arvailuksi..

      Kokeile ottaa pois rivi pygame.mixer.init(). Se voi sotkea homman kun sitä kutsutaan ennen pre_initiä, jolloin alustus tapahtuu väärillä parametreilla. pygame.init huolehtii myös mikserin alustuksesta kunhan olet antanut oikeat parametrit pre_init avulla.

      "Some platforms require the pygame.mixerpygame module for loading and playing sounds module to be initialized after the display modules have initialized. The top level pygame.init() takes care of this automatically, but cannot pass any arguments to the mixer init. To solve this, mixer has a function pygame.mixer.pre_init() to set the proper defaults before the toplevel init is used."
      http://www.pygame.org/docs/ref/mixer.html

    • häh

      previllä saa kappaleen alkuun mutta tuplalla tulee error
      Muuten toimiin hyvin.
      Täytyy vain alkaa tekemään grafiikkaa jotta saisi vähän paremman näköisen kuin nyt.
      Tiedostot oli pakko olla hetken eri nimellä mutta ei ole kuin yksi nimi mutta versioita tulee lisää pikku muokkauksien kera.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      81
      2536
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      42
      2136
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      29
      990
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      32
      877
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      798
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      660
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      558
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      515
    9. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      511
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      492
    Aihe