python pygame jukebox

Häh

3

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • häh
    • aaassssas

      Laittamasi tiedostot on samoja mutta eri nimellä. Kannattaa opetella käyttämään jotain versionhallintaa jo alusta asti niin ei tule sekoiluja ;) TortoiseSVN on helppo aloittelijalle.

      En ole pygamea käytellyt joten menee arvailuksi..

      Kokeile ottaa pois rivi pygame.mixer.init(). Se voi sotkea homman kun sitä kutsutaan ennen pre_initiä, jolloin alustus tapahtuu väärillä parametreilla. pygame.init huolehtii myös mikserin alustuksesta kunhan olet antanut oikeat parametrit pre_init avulla.

      "Some platforms require the pygame.mixerpygame module for loading and playing sounds module to be initialized after the display modules have initialized. The top level pygame.init() takes care of this automatically, but cannot pass any arguments to the mixer init. To solve this, mixer has a function pygame.mixer.pre_init() to set the proper defaults before the toplevel init is used."
      http://www.pygame.org/docs/ref/mixer.html

    • häh

      previllä saa kappaleen alkuun mutta tuplalla tulee error
      Muuten toimiin hyvin.
      Täytyy vain alkaa tekemään grafiikkaa jotta saisi vähän paremman näköisen kuin nyt.
      Tiedostot oli pakko olla hetken eri nimellä mutta ei ole kuin yksi nimi mutta versioita tulee lisää pikku muokkauksien kera.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      181
      1238
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      47
      654
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      234
      566
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      305
      566
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      559
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      539
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      520
    Aihe