Eesti Tampere

anniest

Moikka!

Olen 21-vuotias neiti ja etsin vironkielista ystavaa. Olen alunperin kotoisin Virosta, mutta muutin Suomeen neljan vanhana. Vironkielen tuotto on heikko ja tasta syysta etsin ystavaa kenen kanssa voisi vaikka kahvin merkeissa tavata ja paasisin oppimaan kielen uudestaan. Sukupuolella taikka ialla ei ole valia, tarkeinta etta ajatusmaailmamme kohtaavat jossain maarin ja meilla riittaa juteltavaa :)

Voit pistaa viestia osoitteeseen [email protected]

4

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Totuus esiin

      Ja jopa näppäimistösi on siltä ajalta!!! Hah Hah..huora sinä olet, etkä mitään muuta!

      • oliko niitä

        Parittajia jotka ei viime ratsian yhteydessä jääneet kiinni.


    • ei hemmetti

      Voi juma poistakaa ton ylemmän kommentti aivan halventavaa ja paskamaista käytöstä!!!!

      • Totuus esiin

        No kato kun olen saanut vain huorilta, norminaiset eivät mulle anna, ööö...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      268
      1627
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      35
      1502
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      150
      1229
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1037
    5. 136
      1018
    6. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      961
    7. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      933
    8. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      437
      896
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      862
    10. Kesä ja nuorison mopoilu

      Tänään neljä mopoa ajelivat yöllä ihan miten sattuu pitkin kyliä liikenteenjakajan väärältä puolelta hirveää ylinopeutta
      Suomussalmi
      149
      843
    Aihe