Suuseksi takaapäin

Susssss

Kirjoitin aiheesta Vauva-palstalla ja keskustelu saikin mukavasti mielenkiintoa. Jostain syystä aiheeseen liittyvät keskustelut kuitenkin sieltä poistettiin.

Onko teillä käytössä suuseksi takaapäin asento? Nainen siis doggy style asennossa ja mies nuolee takaapäin. Törmäsin tällaiseen kerran pornoa katsellessani ja kiihotuin ajatuksesta valtavasti. Pohdin onnistuuko asento muiltakin kuin leffoista tutuilta langan laihoilta naisilta. Eilen sitten pääsin tätä kokeilemaan ja kyllä kannatti! Onko asento muiden mieleen? Vinkkejä parhaimman asennon löytämiseksi?

14

5511

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muuten jees

      Onnistuu, mutta miehenä nenän työntyminen B-rappuun häiritsee kokemusta...

    • Katri,

      mutta oikeesti tykkään,ihan oikeesti

    • Nuoleva M

      Minä tykkään siitä kun mies makaa selällään ja nainen istuu kasvojen päälle, ja hieroo pіlluaan miehen suuta vasten rajusti.

    • Suuseksin antaminen naiselle doggystyle-asennossa ei ole miehelle aivan helpoin tehtävä. Hengittäminen on hankalaa, jolloin happea joutuu haukkaamaan tämän tästä ja niskakin on rajulla mutkalla. Muutama nainen on tykännyt tarjota peräpäätään suuseksiin aina tällaisessa asennossa ja mitäpä ei mies tekisi naisen saattamiseksi äärimmäiseen tyytyväisyyteen.

      Naisen ollessa kontillaan ja miehen asettautuessa selälleen suuseksin antamiseksi ei ole enää sama asento - paljon helpompi miehelle kyllä. asento on joko suuseksiratsastus, tai miehen pyörähtäessä kokonaan naisen alle kyseessä on kuusysi.

      Vaimoni ei ole onneksi innostunut tuosta suuseksiasennosta. Naiselleni annan suuseksiä niin että hän makaa selällään. Miehelle tämä on kohtuullisen helppo asento. Itse pitäisin eniten kuusysistä, mutta naiseni haluaa keskittyä pelkästään omaan pimppiinsä ja tyydytyksensä saatuaan antaa minulle suuseksiä.

      • Ergonomiaa

        Jos ei halua kakkoseen koskettavan, niin päätä voi kääntää hieman, jolloin nenä asettuu pakaralle päin. Naisen kannattaa myös viedä rinta kiinni alustaan ja vastaavasti peppua ylemmäs. Homma on myös HUOMATTAVASTI helpompaa, mikäli mies on naista alempana, esim. niin, että nainen on kontillaan sängyn reunalla ja mies kyykyssä lattialla.


      • Joka päivä!
        Ergonomiaa kirjoitti:

        Jos ei halua kakkoseen koskettavan, niin päätä voi kääntää hieman, jolloin nenä asettuu pakaralle päin. Naisen kannattaa myös viedä rinta kiinni alustaan ja vastaavasti peppua ylemmäs. Homma on myös HUOMATTAVASTI helpompaa, mikäli mies on naista alempana, esim. niin, että nainen on kontillaan sängyn reunalla ja mies kyykyssä lattialla.

        69 ja se on siinä!


    • goforit

      On kokeiltu, mutta niska tulee kipeäksi, muuten ihan ok! Paremmin toimii 69.

    • Karpov

      Meilllä harrastetaan usein, vaimo on niin hulluna tuohon ettei oikein aina meinaa tohtia antaa edes minun sitä hänelle antaa. Menee ihan kiimasta sekaisin, ja kun vähän rajoitteinen välillä on niin ei tohdi, vaatii häneltä sopivan mielentilan, että uskaltaa antaa. Minä tekisin tätä aina. Vaimo kiihottuu erityisesti peräaukon nuolemisesta tuossa asennossa, en muuten ymmärrä tässäkin ketjussa kommentteja, että peräaukko haittaisi jotenkin, sehän on nautintoa varten tuossakin asennossa! Ihmeen rajoittunutta porukka, jos ei anaalisen nautinnon päälle ymmärretä. Ehkä eivät ole rohjenneet kokeilemaan... Suosittelen tätä takaapäinnuolemista kaikille estotta!

      • Minä myös tykkään, mut mä tykkään muutenkin peppuseksistä.


    • 12+15

      Toimii paremmin siinä asennossa jos nainen kiipeää esim. pöydälle ja mies on polvillaan lattialla tai istuu tuolilla. Tällöin pääsee paremmin puristelemaan myös rintoja.

      • jees83

        asento on yksi parhaista, siinä voi samalla hyväillä b-rappua. kokeilkaa


    • Sumpsan Sulttaani

      Kylläpä on taas Satuhenkilöitä (miehiä) esillä. Höpöjätkiä

      • Itse lienet höpöjätkä.


    • Kivaa oli

      Joskus aikanaan silloisen naisystävän kanssa tehtiin tuota.
      Meillä oli hulinailta/-yö meneillään ja siinä pitkin asuntoa kirmatessa sitten tuo asentokin tuli kokeiltua ja oli kyllä sen verran herkkua, että tuli sitten oikein tavaksi.
      Se tapahtui ihan spontaanisti, hän nojaili sohvan selkänojaa vasten peppu pystyssä mua houkutellen ja hänen herkku nyt vaan oli siinä niin ihanasti esillä että mä olin kieleni kanssa sen kimpussa sitä enempiä miettimättä edes. Eikä ollut mitään "B-rapun haittojakaan" siinä mukana, hän kuitenkin oli sen verran hyvin esillä itse siinä. Ja oli sen arvoista, hän kyllä hullaantui siitä aikas lailla täysin ja ja...no meni melkein eläimelliseksi se touhu ja kyllähän se mahtavaa oli. Itse teko ja seuraukset;)
      Niin juu ja mä olen itse 190cm/100kg ja exä on kanssa aika kookas ihminen. Siis ei lihava, mutta pitkä ja rehevä, sellanen 175cm/80kg. Eli ei olla mitään ruipeloita kumpainenkaan ja onnistui silti hyvin tuo asentokin.
      Ei ole valitettavasti eron jälkeen sitten saanut tuota hyvää. Nykyinen kulta esim. luuli heti, että yritän jotain anaalijuttuja ja pisti kyllä isännän jäähylle heti. Eikä ole ainakaan vielä sitten päässyt takaa nuolemaan, mutta ehkä tässä joku päivä.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1084
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      814
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      596
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      17
      595
    5. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      93
      535
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      512
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      43
      476
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      437
    Aihe