Uuteen sijoitus menetelmään tarvitaan 100000

hyvä'voitto

Terve!

Etsin sijoittajia mukaan erääseen käänteen tekevään emenetelmään,, Olen laskenut ja kaikki toimii,,,,,, tuotto 87% ennuste

itsellä ei ole rahaa koska olen työtön,,, mutta nyt tarvitaan vähintään 100000 jotta saadaan kunnon voittoja ja vähempikin kelpaa, per henkilö,,, tuoton maksu joka kuukausi eli ei riskiä,, nyt nopeasti ensimmäåiset mukaan

[email protected]

12

230

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mene pois

      "Olen laskenut"

      Esittäisitkö laskelmasi meillekin?

      "ja kaikki toimii"

      MIlä perusteella? Sinun sanaasiko tässä pitää vain luottaa?

      "tuotto 87% ennuste"

      Ja -100% todellinen?

      "nyt tarvitaan vähintään 100000 jotta saadaan kunnon voittoja"

      Voittoja saa paljon vähemmälläkin rahalla.

      "tuoton maksu joka kuukausi eli ei riskiä"

      Millä tavalla nuo kaksi asiaa liittyvät toisiinsa? Mitenkäs esimerkiksi riski, että tuottoa ei lupauksista huolimatta maksetakaan joka kuukausi? Tai että häviät rahat saatuasi eikä yksikään sijoittaja näe tuottoa eikä sitä pääomaansakaan.

      No, vakavasti puhuttuna, tuhlasit vain omaa ja meidän aikaamme tällä typerällä avauksellasi. Kukaan ei anna sinulle senttiäkään rahaa.

      • hyvä voitot

        kaikki laskettu,,, pörssi historian perusteella ja 10=% varmuus,, en voi kertoa menetelmää jotteivät muut sitä hyödynnö


      • dhjg
        hyvä voitot kirjoitti:

        kaikki laskettu,,, pörssi historian perusteella ja 10=% varmuus,, en voi kertoa menetelmää jotteivät muut sitä hyödynnö

        10 % varmuus, että saa rahoistaan edes osan takaisin?

        Mutta, kun nyt olet vielä langoilla, niin kerrohan mitä tekemistä tällä asialla on sijoitusrahastojen suhteen?

        Ja onhan sulla kaikki luvat kunnossa Fivan suuntaan... (huijarit ei tietenkään mitään lupia tarvitse)


      • hyvä voitto
        dhjg kirjoitti:

        10 % varmuus, että saa rahoistaan edes osan takaisin?

        Mutta, kun nyt olet vielä langoilla, niin kerrohan mitä tekemistä tällä asialla on sijoitusrahastojen suhteen?

        Ja onhan sulla kaikki luvat kunnossa Fivan suuntaan... (huijarit ei tietenkään mitään lupia tarvitse)

        100% varmuus,,, aiheena sijoitus rahasto eli raha ja sijoitus


      • dhjg
        hyvä voitto kirjoitti:

        100% varmuus,,, aiheena sijoitus rahasto eli raha ja sijoitus

        Höpö höpö. Sijoitusrahasto on *rahasto*. Muut rahan sijoitusasiat menee sitten omille palstoilleen, tai jos sopivaa palstaa ei löydy, kohtaan "yleistä taloudesta".


    • sghf

      Olen laiska, ja lainaan

      http://keskustelu.suomi24.fi/node/12427644

      Suunnilleen kaikki, mitä tuossa keskustelussa "ammattitreidaaja" sai kommenteiksi, pätee myös tähän.

      (tuo aloittajan spostiosoite tosin taitaa olla ihan tarkoituksella väärin kirjoitettu? mutta onhan sekin toki enemmän kuin ammattitreidaajan yhteystiedottomuus)

    • dhjg

      Mitähän ihmettä nämä tällaiset tarjousviestit tekevät sijoitusrahasto-palstalla, kun rahastoista ei mitä ilmeisimmin kuitenkaan ole kyse?

      Oikeampi osoite lienee pörssi ja osakkeet-, johdannaiset- tai ehkä kaikkein mieluiten verkostomarkkinointipalsta.

    • 115115

      Rahani etsii kokoajan hyviä paikkoja sijouttumiseen.

      Mutta minut pitää saada vakuuttettuksi riskiasteesta ja tuottomahdollisuudesta.

      Tässä ei ole kumpaakaan näkyvissä.

    • hyvä voitti
      • rikasvairutiköyhä

        shut up and take my money


    • luvat haettu?

      http://www.seligson.fi/suomi/sijoitustieto/rahastosijoittaminen.htm

      Mikä on sijoitusrahasto?
      ..
      Sijoitusrahastolla on Rahoitustarkastuksen vahvistamat säännöt, joista muun muassa selviää, minkä tyyppinen sijoitusrahasto on kyseessä sekä millaista sijoituspolitiikkaa se harjoittaa. Rahaston toiminnan rajat on määrätty sijoitusrahastolaissa.

      Rahastoyhtiö ja säilytysyhteisö

      Sijoitusrahaston sijoitustoimintaa ja hallintoa hoitaa erityinen osakeyhtiömuotoinen rahastoyhtiö, jolla voi olla hoidossaan useita eri rahastoja. Sijoitusrahastolaki märittelee rahastoyhtiön roolin seuraavasti:

      "Rahastoyhtiö edustaa omissa nimissään rahasto-osuuden omistajia ja toimii näiden puolesta sijoitusrahastoa koskevissa asioissa sekä käyttää sijoitusrahastossa olevaan omaisuuteen liittyviä oikeuksia".

      Toisin sanoen rahastoyhtiö ei omista hoitamiaan sijoitusrahastoja, vaan se toimii lähinnä hallinnollisena osapuolena. Lisäksi sijoitusrahastolaissa määritellään rahastoyhtiön ja sijoitusrahastojen varojen keskinäisestä roolista seuraavasti:

      "Sijoitusrahastoon kuuluvaa omaisuutta ei saa ulosmitata rahastoyhtiön velasta".

      Rahastoyhtiön omaisuus ja sijoitusrahastossa oleva varallisuus on siis pidettävä erillään toisistaan. Tällä lain kohdalla on tärkeä tarkoituksensa: sijoitusrahastoon rahojaan laittava sijoittaja ei ota riskiä rahastoyhtiön omien varojen hoidosta aiheutuvaa riskiä kantaakseen, koska rahastoyhtiö ei voi ottaa varallisuutta sijoitusrahastosta omien vastuidensa kattamiseen. Sen tehtävä on vain hallinnoida rahastojen varoja.

      Sijoitusrahastolaissa on muitakin rahastoyhtiötä koskevia säädöksiä. Rahastoyhtiön osakepääoman on oltava vähintään miljoona markkaa ja vähintään yksi prosentti sen hallinnoimien sijoitusrahastojen yhteenlasketusta pääomasta. Vähimmäispääomavaatimus aiheuttaa sen, ettei kuka tahansa sijoittamisesta kiinnostunut voi perustaa sijoitusrahastoa. Suomessa rahastoyhtiöitä ovatkin perustaneet pääasiassa pankit ja pankkiiriliikkeet. Rahastoyhtiön perustamiseen tarvitaan valtionvarainministeriön myöntämä toimilupa. Sijoitusrahastojen osuudenomistajat valitsevat rahastoyhtiön hallituksen jäsenistä vähintään kolmanneksen.

    • KristianTallinnasta

      Hei sijoitus-asiantunijta

      Mä voin lainaa 100 000€. Tarvitsen aluksi vain 5.000€ lainanjärjestelykuluihin. Saat varmasti sen jostain lainattua, koska ideasi on noin loistava.
      Lähetä 5.000€ Bank Of Cayman Island tilille 123456789-4321
      Heti seuraavana päivänä 105 000€ on tililläsi. Helppoa kuin huijaaminen :)
      Jussila

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      324
      3377
    2. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      19
      2278
    3. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1880
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      14
      1605
    5. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      417
      1522
    6. Kysymys Kuhmolaisille

      Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t
      Kuhmo
      36
      1404
    7. Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin

      ”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist
      Maahanmuutto
      245
      1334
    8. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      17
      1274
    9. Olen valtavan ihastunut

      Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.
      Ikävä
      63
      1076
    10. Ensi viikolla tulen takaisin

      Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin
      Ikävä
      20
      1010
    Aihe