ja elän sellaisissa olosuhteissa, että mun ainoa keino suojata itseäni narsististen naisten pelailulta on olla torjuva. Mitä heikommin menee, sitä voimakkaampia keinoja tulee käyttää. Vain asiallisuudella pääsee lähemmäksi. Mun kanssa ei ole kukaan koskaan leikkinyt, eikä leiki. :)
Olen siinä asemassa
Näin se vaan on
19437
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Leikkii jos itse aloitat leikin.
kaltaisia ihmisiä, jotka lopulta jäävätkin yksin..
mikä sun asemas on, kun tulit noin julistamaan omaa imagoasi.
No kertoahan saa täällä mitä haluaa, sillä tuskin kukaan ottaa todesta tommosia höpinöitä.
olipa narsistisen kuuloinen aloitus.
Julkisuuden henkilöööööööööö
Miksi puhut narsistisista naisista?
Onko sinusta kiinnostuntu sellainen?
Leikit on sun päänsisäisiä kuvitelmia.
on sellaiset, että kuvittelet mun kaiken sekoilun olevan peliä, jota pelaan "sun" kustannuksella?
Koita nyt jo ymmärtää, että mäkin oon vaan ihan tavallinen sekopää ihminen, joka ei aina uskalla mitä tahtoo ja välillä ei edes tiedä mitä tahtoo kun tähän koko juttuun liittyy niin monia puolia.
Anna anteeks kun mä oon "sua" loukannut, mutta koita ymmärtää ettei tää ole mulle mikään marttakerhon virkistyspäivä jossa pelataan hauskoja seurapelejä...
En epäile sua narsistiksi mut aika kornia oli väittää mua pelimieheks ku miettii mitä show'ta vedät ja itte oon ollu suurin piirtein avoin ja sä vaan oot testannut mua koko ajan.
"sua" pelimieheks, mutta kylläkin mua toki häiritsi sun naisjutut, kun olisin ite halunnut olla sun ainoo nainen, mitä ei tietenkään ollu pokkaa sanoa "sulle" päin naamaa kun mun logiikka on se, että mä haluun miehen joka haluu vaan mut eikä mua ja kymmentä muuta yhtä aikaa.
Melkein. .. Mutta YKSI nainen ON kerran pelannut
heti ilmaantu liuta narsisti naisia.
kiitos tiedosta. Vastaan, että oletko miettinyt loppuun asti tätä narsimin ilmenemistä? Eiköhän ne aidot narsistit ole sinulle ystävällisiä, mutta kaikille, jotka kuvittelevat kilpasiskoiksi...jotain aivan muuta. Tämä näkökulma on syytä ottaa huomioon. Nim. muuttanut muualle
Kuvitteleekohan ap itsestään vähän liikoja. Monet on ihan tavallisia kuolevaisia.
oo missään asemassa ainakaan tietääkseni..
Ja mä en asemista piittaa. Ihme juttuja täällä..
" Olen siinä asemassa "
" elän sellaisissa olosuhteissa "
viimeinen hätähuuto olla parempi omasta mielestään kuin toiset!
Johonkin kosahti...! :D Tämähän oli kirjoitettu hymynkare suupielessä... Jatkuvasti naiset kirjoittaa "narskuista" miehistä.